Suzuki Vitara - kardan

Diskusia ohľadne vozidiel značky Suzuki

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos188
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.10.2022 13:47
Zdieľať na Facebook

Suzuki Vitara - kardan

Príspevok od používateľa lubos188 »

Dobrý deň, na Vitaru stále počujem iba chválu až.......
V roku 2019 som kúpil Suzuki Vitara 4x4 Booster benzin, teraz má najazdených 60 000 km, servisovaná pravidelne v Suzuki v BB. Minulý týždeň sa mi začalo ozývať od podvozku za jazdy popiskovanie ktoré prechádzalo do šúchania až drhnutia. Myslel som na kamienok v brzdách alebo niečo podobné (pred 2 týždňami absolvovaná servisná prehliadka po 60 000) a tak som zašiel opäť do servisu v BB, či robili aj niečo s brzdami.
Po prehliadke mi oznámili zadierajúce sa ložisko kardanu, ktoré sa samozrejme nedá vymeniť. Len vymeniť celý kardan cca 1100€. Pohon 4x4 som používal opravdu len sporadicky.
Myslíte si, že ani nie 4-ročné auto môže mať takýto problém ? To ma opravdu dorazilo.
Takže Suzuki už samozrejme nikdy.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Vitara kardan

Príspevok od používateľa oco13 »

Takže Suzuki už samozrejme nikdy.
Každé absolutne každé auto z roku 2019 bude mať nejaký problém. Prečo si si nepriplatil 5 ročnú záruku?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Vitara kardan

Príspevok od používateľa autolaik »

v tom roku uz mali vsetky automaticky predlzenu zaruku,no to je myslim skor nejaky produkt cez poistovnu,nie priamo fabrika dava (ak sa nahodou nemylim)

..inak mne neuznali supajucu sa farbu (ako vyrobnu vadu) na ozdobnej krytke volantu v cene okolo 20€ na jeden a pol rocnom aute ... vymenena za novu a od vtedy sa nic uz 5 rokov nesupe. Tiez som si vtedy vravel ako malo (20e) staci na to aby si urobili "pokazili u mna meno"
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Vitara kardan

Príspevok od používateľa oco13 »

v tom roku uz mali vsetky automaticky predlzenu zaruku,
Prečo by potom mal platiť výmenu kardanu?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Vitara kardan

Príspevok od používateľa FERO 321 »

To si ešte nepočul o problémoch z brzdami čo má Suzuki? Jeden kolega z práce Vitaru predal, lebo sa skoro na nej zabil. Poruchu mu opravili no o rok sa to zopakovalo a po druhej oprave to auto radšej predal. Čítaj: https://www.suzukiclub.cz/poradna-dotaz ... -pedal-571
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Vitara kardan

Príspevok od používateľa ivko1 »

lubos188 napísal: 10.10.2022 14:01...po prehliadke mi oznámili zadierajúce sa ložisko kardanu, ktoré sa samozrejme nedá vymeniť. Len vymeniť celý kardan cca 1100€. Pohon 4x4 som používal opravdu len sporadicky.
Myslíte si, že ani nie 4-ročné auto môže mať takýto problém ? To ma opravdu dorazilo.
Takže Suzuki už samozrejme nikdy.
Vieš to je pekné že začali vyrábať viac autá s pohonom 4x4, má to svoje výhody, len že oni to dnes robia z H***A a čím lacnejšie auto, čím Vitara je, tým viacej na všetkom šetria...

Ale nie si v tom sám, kolega cez víkend strelil svoje 4 ročne Berlingo s 80tkm...
Kúpené ako nové, pred nedávnom sa vyskytol problém s AD Blue, ale že to by urobili akože na zvolávačku a teda by to nebolo 1000€, ale len 500€, no a potom začalo auto triasť (vibrovať) na tretom kvalte, bol v servise a že oprava prevodovky 1000€, tak zbehol niekde do iného servisu neznačkového, kde sa venovali prevodovkám a údajne že býva problém nie s prevodovkou, ale poloosou. Tak ešte do toho buchol 300€ za druhú poloos + výmena oleja v prevodovke + práca a poslal to rýchlo do p<>e
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Vitara kardan

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

FERO 321 napísal: 10.10.2022 15:19 To si ešte nepočul o problémoch z brzdami čo má Suzuki? Jeden kolega z práce Vitaru predal, lebo sa skoro na nej zabil. Poruchu mu opravili no o rok sa to zopakovalo a po druhej oprave to auto radšej predal. Čítaj: https://www.suzukiclub.cz/poradna-dotaz ... -pedal-571
Zaujímavé čítanie... Je neskutočné koľko retardov pripečených uderených praštených (nechcem napísať priliehavejší výraz) jazdí s autom, KTORÉ PRÁVE VôBEC NEBRZDILO!!!! Do prdele, však také auto by som už ani nenaštartoval, kým by v servise nezistili a neodstránili závadu! Ale nie.... tupci pôjdu na ručnú, to je des. Tí ľudia sú fakt debilní... Najvyšší čas zaviesť psychotesty aj pre skupinu "B".
Renova
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Vitara - kardan

Príspevok od používateľa Renova »

....ložisko kardanu sa dá vymeniť......len musíš hladať človeka ktorý ta tomu venuje.Aj na tomto portáli ho nájdeš :zg282:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Vitara - kardan

Príspevok od používateľa oco13 »

tupci pôjdu na ručnú, to je des. Tí ľudia sú fakt debilní... Najvyšší čas zaviesť psychotesty aj pre skupinu "B".
Mám psychotesty dokonca aj na zbroják, a s autom len na ručnej ti kedykolvek odídem. Priamo v BA je to o hubu, ale okresky aj týždeň. To zase nie je o aute, ale o osobnom nastavení jednotlivca. Napríklad elektriku na dome pri opravách nepotrebujem vypínať.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Vitara kardan

Príspevok od používateľa seven549 »

FERO 321 napísal: 10.10.2022 15:19 To si ešte nepočul o problémoch z brzdami čo má Suzuki? Jeden kolega z práce Vitaru predal, lebo sa skoro na nej zabil.
ak stvrdne pedal neda sa na aute zastavit?kamos tak raz -ja som sedel vela neho--vletel do stlpa lebo mu v zakrute ked stlacil spojku chcipol motor nemohol otocil volantom.

tak som mu dal po hlave ze so mnou 3 dni nehovoril.a tak sa naucil ze hoci ma 2 rocne bmw ze sadne do stareho vraku 20 rocny opel corsa a nikdy uz take nespravi ze to vzda ak nieco nejde.

to akoze ked nejdu posilnovace tak havarujem?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Vitara - kardan

Príspevok od používateľa ivko1 »

No ked si zvyknutý že auto brzdí, udržuješ si bežný odstup a potom ked treba zabrzdiť a nevieš že pedál ostane tvrdý, tak čo by si chcel?
Z toho môže byť úplne jednoducho nehoda, pretože aj ked na to potom dupneš, nemá to taký účinok ako s posilovačom a už môže byť neskoro...
tesedikovo
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 08.02.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Vitara - kardan

Príspevok od používateľa tesedikovo »

dobrý deň,vlastním Vitaru 1,6 benzín 88kw 6AT 4x4 r.v.2016 a som prvý majiteľ
v tejto chvíli mám na tachometri 260523 km a tak ako teraz aj pri kúpe som mal jasno v tom,že kupujem low cost auto ktoré sa ale mne páči a vyhovuje mojím potrebám a pokojne napíšem že to plne spľňa aj dnes
za tie roky a km som mal na aute jedinú chybu a to rovnakú ako Vy a to hlučné ložisko kardanu ktoré nastalo pri cca20000km ešte v prvom roku vlastníctva,reklamoval som to a bol mi vymenený celý kardan za nový s tým vysvetlením a videl som ten rozdiel v ložiskách na vlastné oči,že prvé kusy mali slabsie ložisko preto ak má niekto takúto chybu tak to menia automaticky a ostatné pôjde na zvolávačku ináč som na aute nemal žiadnu inú chybu,samozreme výmenu olejov,filtrov a doštičiek vpredu a vzadu som robil keď bolo treba čo ale nie je chyba ale údržba,rovnako sa starám o ďaľsie identické dve autá mojich klientov a rovnako môžem povedať že okrem bežnej údržby nebolo nič čo by bolo treba opravovať a preto si nemyslím že kvôli vade na kardáne ktorá je bežná u každej 4x4 by bolo treba auto predávať
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Vitara - kardan

Príspevok od používateľa ivko1 »

Keby bola debata len o kardane, ale ani nie všetky sú 4WD, ale je debata aj o tom že z ničoho nič ti ostane tvrdý brzdový pedál...
A ideš domov so stiahnutým zadkom aby si kde si nenabúral a on potom že vraj na druhý den znova funguje
tesedikovo
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 08.02.2008 21:18
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Vitara - kardan

Príspevok od používateľa tesedikovo »

ivko1 napísal: 12.10.2022 00:04 Keby bola debata len o kardane, ale ani nie všetky sú 4WD, ale je debata aj o tom že z ničoho nič ti ostane tvrdý brzdový pedál...
A ideš domov so stiahnutým zadkom aby si kde si nenabúral a on potom že vraj na druhý den znova funguje
dobrý deň ivko1
nehnevaj sa ale ja ak sa zapojím do nejakej diskusie na AB tak len k téme o veciach s ktorými som sa JA osobne stretol a chybu kardanu na vitare 4x4 som riešil preto som si dovolil na to reagovať,na problém s brzdami u vitary nie pretože u žiadnej som sa JA s tým nestretol,
rovnako nie je pre mňa novinka že nie všetky virary sú 4x4 (po tvojom4WD)
preto si dovolím poopraviť poslednú vetu môjho predchádzajúceho príspevku
nemyslím si že kvôli vade na kardáne ktorá je bežná u akejkoľvek 4x4 alebo pohonu zadnej nápravy nezávisle od značky auta by bolo treba auto predávať
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Vitara - kardan

Príspevok od používateľa ivko1 »

No a a ja som sa zasa vyjadril na základe odkazu na Suzuki diskusiu, kde viacero majitelov rieši problém s tvrdým brzdovým pedálom...
Ja si myslím že to je celkom závažný problém, ked ti z ničoho nič úplne nečakane ostane brzdový pedál tvrdý a ty brzdíš aj očami a potom po chvíli zrazu zasa funguje...
Ja naozaj nemám potrebu sa s tým problémom reálne stretnúť a písať až na základe vlastnej skúsenosti.

Vieš "ne-funkčné" brzdy to nie je ako ked sa u nejakého auta objavuje problém že odchádza pôvodná spojka pri 100tkm...
Pri brzdách môže ísť aj o život a na také auto akurát tak z vysoka (ved vieš čo)...

Návrat na "Suzuki fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných