Suzuki Swift 2011, 1.2

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

brutuskoboss
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.04.2022 19:11
Zdieľať na Facebook

Suzuki Swift 2011, 1.2

Príspevok od používateľa brutuskoboss »

Ahojte,

je piatok vecer a preto som este neriesil servis, tak sa skusim poradit tu.

Vyhrievane sedadla v mojom aute prestali fungovat, obe predne naraz, tak sme usudili ze to bude asi poistkou, vymenili sme poistku, skusili sme a uspesne zasvietili, tak som stlacil gombik na nastartovanie a hla ... auto sa nenastartovalo.

Vybrali sme poistku ci to nebude tym, auto stale nestartuje ...

Bateria fici, auto pretaca ale nenastartuje, komplet elektronika ide, ale nenastartuje, skusali sme aj nahradny kluc, aj odpojit baterku a proste vobec nic.


Myslite ze to ma suvis alebo len nahoda a zrazu nastal nejaky problem? Rano som v pohode nastartoval, poobede som dorazil domov a zrazu .. toto, nestalo sa vam nieco podobne?

Kamarat mi povedal ci sa nepokazilo cerpadlo, bola by to sice nahoda ale skor mam pocit akokeby odislo nieco ine, autom sa neviem teda teraz ani pohnut, mam riesit odtah alebo este mi nieco odporucate skusit?


Dakujem za kazdu radu
Naposledy upravil/-a brutuskoboss v 03.12.2022 11:05, upravené celkom 1 krát.
brutuskoboss
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.04.2022 19:11
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Swift 2011, 1.2

Príspevok od používateľa brutuskoboss »

Myslis ze vymenou jednej mohla odist nejaka ina?
Ja som strasny antitalent na tieto veci preto si vzdy volam niekoho na opravu, no momentalne nikto na nic neprisiel :-\
db69
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Swift 2011, 1.2

Príspevok od používateľa db69 »

cenamcic napísal: 03.12.2022 05:46 Skúsiť môžeš poistky. Teda nie skúsiť, ale premerať!
tu máš radu! ked ale takéto niečo nezvládneš,tak to nerieš a daj odborníkom 🤷‍♂️ Alebo akú radu si čakal?
brutuskoboss
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.04.2022 19:11
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Swift 2011, 1.2

Príspevok od používateľa brutuskoboss »

Asi sme sa nepochopili, to nebolo znevažovanie rady, skôr technická otázka či je to možné, samozrejme ďakujem za radu, ja som skôr narážal na to, či je vlastne reálne, že pri výmene jednej by sa odpálila ďalšia napríklad.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Swift 2011, 1.2

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Nemá to nejaký skrytý vypínač??? Ja som ich mal na 3 autách a na ne by nikto neprišiel len náhodou ... Boli tak namontované že by ti rozum zastal
brutuskoboss
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.04.2022 19:11
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Swift 2011, 1.2

Príspevok od používateľa brutuskoboss »

Premerali sme poistky vsetko v poriadku, ALE, auto stale nestartuje, no poistka, ktora smerovala na sedadla, je sice vymenena ALE .. ked som stlacil spolujazdcove vyhrievanie, vsetko v poriadku, svietili aspon budiky a radio hralo, akonahle som stlacil svoje vyhrievanie zhaslo radio a zacalo vsetko preblikavat ... cize dedukujeme, ze predsa len je nejaka vaznejsia vada v tom sedadle, zajtra skusime komplet odpojiz a uvidime co to da
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Swift 2011, 1.2

Príspevok od používateľa martincichy »

Odpoj poistku pre vyhrievanie sedadla. Ale zjavne bude K.O. este nejaka ina poistka.

V poistkovom boxe pod volantom skontrolovat poistky cislo 8, 12, 13, 27, 34 a 35.

V oboch poistkovych boxoch nachadzajucich sa pod kapotou (pri akumulatore) skontrolovat poistky 1-8, potom 11, 17, 25, 26, 27.
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Swift 2011, 1.2

Príspevok od používateľa martincichy »

Keby si specifikoval co znamena nestartuje - starterom motorom pretaca alebo nie?
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Swift 2011, 1.2

Príspevok od používateľa autolaik »

>>>>Bateria fici, auto pretaca ale nenastartuje, komplet elektronika ide, ale nenastartuje, skusali sme aj nahradny kluc, aj odpojit baterku a proste vobec nic.
fzubaty
Príspevky: 1542
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Swift 2011, 1.2

Príspevok od používateľa fzubaty »

A palivove cerpadlo pocujes?
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Swift 2011, 1.2

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Cenamcic áno sú také skryté že by ti rozum zastal napr . Panda 4x4 sysley čo som kúpil ako nepojazdnu mala spínač v zapaľovači cigariet a keby kamarát náhodou nenaštartoval keď si chcel zapáliť cigaretu tak auto skončí na diely . Uno Logo malo pod vodičovou sedačkou na priečnej výstuhe úplne miniatúrny vypínač čo sa náhodou vypol pri vysavaní auta a hodinu sa meralo prečo nejde naštartovať. Megane 2 Cabrio čo mám ešte stále má pod manžetou radiacej páky koliskovy vypínač a keby som po kúpe neupratoval detailne auto tak o ňom ani neviem .
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Swift 2011, 1.2

Príspevok od používateľa oco13 »

Pickup čo máme doma sa žhaví cez zadnú hmlovku - ak nenažhavíš ? smola nechytí Zákernosť je v tom že na palubovke ti zasvieti normalne žhavenie - to časové relé funguje ale len na kontrolku. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1542
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Swift 2011, 1.2

Príspevok od používateľa fzubaty »

Zhavi sa cez zadnu hmlovku?

Ale to iba v pripade ze mas ruzove ventilky na kolesach.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Swift 2011, 1.2

Príspevok od používateľa oco13 »

žhavenie je prehodené na vypínač zadnej hmlovky - dve polohy - predné hmlovky = žhavenie , druhá poloha zadná hmlovka. obnášalo to + jedno relátko na 40A a prekablovať. Napadlo ma to, keď som zistil že nechytí bez žhavenia ani v auguste pri 40st.
Edit a ventilky (čiapočky) mám skutočne farebné - fialové.
To je logika podla Oca13 - neopravuj zámky na dverách, urob radšej tajný vypínač. :300f:
Logika podla Oca13 mladšieho je - maj v aute taký bordel aby sa zlodej dogrcal - potom si nevšimne ani to čo prepravuješ. Inak už tam boli pár krát aj živé myši. V aute , nie v motore. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
brutuskoboss
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.04.2022 19:11
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Swift 2011, 1.2

Príspevok od používateľa brutuskoboss »

no skúšali sme všetky poistky, odpojili sme aj sedadlo totálne celé, no žiaľ nič sa nevyriešilo, včera ho odtiahli tak už to teda je v rukách autoservisu, napíšem tu výsledok :4432:

ďakujem každému za názor a pomoc, btw hore k odpovedi, no palivové čerpadlo je jedna z možností, ale budem múdrejší po telefonáte zo servisu.

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: milok a 8 neregistrovaných