Suzuki Swift 1.2 benzín , 2011

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

brutuskoboss
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.04.2022 19:11
Zdieľať na Facebook

Suzuki Swift 1.2 benzín , 2011

Príspevok od používateľa brutuskoboss »

Ahojte,

len pre zaujímavosť sem hodím jeden veľmi zaujímavý príbeh.
Bol som v servise aby mi doplnili klimatizáciu, cca po hodine mi volal servisák, že je problém.
Prišiel som a z môjho auta vytekal benzín, tak mi to opravili. (Či je to náhoda alebo proste sa niečo pokazilo práve plnením klimy, netušíme) ...

Vraj uchytili naspäť hadicu, auto som si prevzal, urobil som cca 6km domov, potom som ešte večer šiel auto umyť, ráno som vstal, auto neštartuje, pozrel som sa pod auto a tam mláka benzínu, volal som servis, odtiahli ma, ten istý problém.

Vystreľuje hadicu, zrejme od čerpadla, nie je to len hadica, ale aj nejakú trubka, či ako.
Bolo mi povedané, že súčastka, ktorú ZREJME potrebujem, príde o 15 dní, od iného dodávateľa, že november. Čiže aj tých 15 dní mi servisák povedal, že sa o môže posunúť až až .

V prípade ak by aj novú hadicu/rúrku vystreľovalo a benzín by vytekal, vraj treba vymeniť čerpadlo.


Stretol sa niekto z vás s takýmto niečim? Nikdy predtým mi to nerobilo, až po doplnení spomínanej klimatizácie.

Zaujíma ma len váš nejaký názor, že čo môže byť za problém, resp. či ste niečo podobne niekedy riešili.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Swift 1.2 benzín , 2011

Príspevok od používateľa seven549 »

zne to az neuveritelne.ale je ta hadica niekde tam kde sa aj doplnala klima?ci nahodou to niekto neulomil.

ale ak niesi zrucny a nevies ani kde to ma olejovy filter tak s tym nepohnes.
tuninka
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Swift 1.2 benzín , 2011

Príspevok od používateľa tuninka »

fíha, čakať na súčiastku na Swift pol roka je ozaj sila
je to zaujímavá súhra náhod, ale stať sa to môže, ale na druhú stranu už som videl aj také, že servis jedno opravil a niečo ďalšie zosabotoval, aby mali aj o mesiac prácu
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Swift 1.2 benzín , 2011

Príspevok od používateľa oco13 »

už som videl aj také, že servis jedno opravil a niečo ďalšie zosabotoval, aby mali aj o mesiac prácu
Presne nad týmto sa treba zamyslieť, pretože nejako sa takéto prípady začínajú množiť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tuninka
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Swift 1.2 benzín , 2011

Príspevok od používateľa tuninka »

teraz som pozeral, že aj pred pol rokom si niečo riešil so svojim Swiftom, ako sa to podarilo vyriešiť vtedy?
brutuskoboss
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.04.2022 19:11
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Swift 1.2 benzín , 2011

Príspevok od používateľa brutuskoboss »

Ano pred cca pol rokom som riesil to, ze pri vymene poistky auto nechcelo startovat, opravili mi to za 500€ vraj praca elektrikara a dole nadrz atd .. doteraz neviem kde presne bol problem, kedze bol vtedy vikend a moj technik nerobil tak to bolo v inom servise, nikdy viac.
______

No a k terajsiemu pripadu, kedze klima sa plnila inde ako je moj technik a zaroven cele toto sa stalo v inom servise tak som sa rozhodol, ze pockam do stvrtka ci sa nieco nepohne, tak budem riesit odtahovku ku svojmu technikovi, ktory mi na to cele pozrie dokladne a verim, ze zisti pricinu, ktora mozno bude ina, kedze sa mu to cele komplet nepozdava.

Hlavne to, ze som do servisu prisiel priamo z dialnice a absolutne ziadne problem nebol, zrazu po doplneni klimy vystreluje hadicu od cerpadla, no ja neviem. Nevyznam sa, ale asi obetujem peniaze za odtah a nech je tam, kde viem, ze urobi maximum aby sa to opravilo.


Kazdopadne, kedze som odchadzal “s opravenym” autom a stalo sa potom znova to iste, odmietam platit akekolvek ukony s tym, ze vtedy po to auto prisli a ze opat davali dole nadrz, ja som auto doniesol na doplnenie klimy bez dalsieho problemu. Cize vramci zaruky nezaplatim ani cent.

Cize v skratke
Auto je tam kde to cele prasklo/vystrelilo po doplneni klimy, odkial som siel domov a na druhe rano ma odtiahli naspat k nim, kedze som to reklamoval, odmietam zaplatit odtah ci hocico ine.

Chystam sa ho na vlastne naklady preniest do servisu k mojmu stalemu technikovi s ktorym som v telefonickom kontakte.

Dufam, ze som to tu nedomotal 😂
Kazdopadne zacinam mat z toho celeho velmi zvlastne pocity.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Swift 1.2 benzín , 2011

Príspevok od používateľa jaster-83 »

nepoznam ten motor ale predpokladam ze je tam ako povacsine cerpadlo, filter, regulator tlaku a z neho prepad naspat do nadrze a ta ma zas odvetranie takze nic zlozite, tlak sa da merat, auto sa da zdvihnut alebo otvorit kapota a sledovat ktoru hadicku odkial vytlaci a ci je na nej natrubok poskodeny alebo chyba svorka alebo daco ine....
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Swift 1.2 benzín , 2011

Príspevok od používateľa Moonshine »

Pcm ventil na odvetrávanie bol pozeraný?
Má sa to kontrolovať každých 60 tisíc
brutuskoboss
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.04.2022 19:11
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Swift 1.2 benzín , 2011

Príspevok od používateľa brutuskoboss »

Ja mam pocit, ze sa nekontrolovalo dokopy nic len ta hadica …. Auto sa presunie v najblizsich dnoch k mojmu technikovi a ten to pozrie poriadne, tak dam vediet, poviem mu aj tieto vase postrehy, mozno nieco pomozu, dam vediet vysledok
brutuskoboss
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.04.2022 19:11
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Swift 1.2 benzín , 2011

Príspevok od používateľa brutuskoboss »

Hlásim sa.

Auto bolo v servise, kde nič nekvapkalo, všetko držalo, takže hadicu sme nemenili / už ju mám doma/ auto držalo cca dva týždne, kedy sa to všetko stalo opäť. Dnes.

Otvoril som dnes dvere, stlačil Štart/Stop a už som len počul ako sa to leje zo zadu :))))))))
Auto opäť odtiahnuté a teraz sa bude riešiť či sa vymení len hadica alebo aj čerpadlo.

TU je fotka, ako krásne to tieklo:

Obrázok

Celé sa to "vylialo" z tej červenej zakrúžkovanej časti

__ len nejaké moje trápne, laické otázky__
Nemôže byť problém nejaký s elektrinou? Že to nejak vystreľuje z toho čerpadla? Neviem, nevyznám sa.
Taktiež mi kedysi dávno zostávali mláčky pod autom z klimy, teraz ani po používaní klimy pod autom nič nezostáva, nemôže sa niekde ta voda hromadiť a niekde niečo tlačiť čo spôsobuje nejaký tlak, ktorý potom vytlačí tú palivovu hadičku? Ja len nahlas premýšľam, absolutne sa nevyznám a neviem čo s čím vlastne je prepojené. Z toho auta sa to celé akokeby vylialo,
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Swift 1.2 benzín , 2011

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba sa vrátiť k tejto vete....Ano pred cca pol rokom som riesil to, ze pri vymene poistky auto nechcelo startovat, opravili mi to za 500€ vraj praca elektrikara a dole nadrz atd .. doteraz neviem kde presne bol problem,

Za max pravdepodobné pokladám že tu sa aj celý problém vytvoril (pokiaľ to celé je vôbec pravda).Tieto benzinové čerpadielka sú všetky nízkotlaké neprevyšujúce 5 bar,čo znamená že musí ísť len a len o chybu spoja ktorý aj tak malý tlak rozhodí.Či nedotiahli sponu,.či skorodovala a povolila (japonec je silne korozívny) ale je vlastne jedno čo,niečo sa udialo a oprava spadá do sféry opráv 10 min aj z prstom v nose.Ovšem ak ten problém nie je v časti na prípoji k samotnému nosiču čerpadla hore na vrchu nádrže a teda len steká v mieste viď foto.To by už vyžadovalo spustiť nádrž,zrejme nemá okienko v podlahe pod sedačkou.Ale tak či tak banálna závada,z plnením klímy nemôže vonkoncom v žiadnom prípade súvisieť.
brutuskoboss
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.04.2022 19:11
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Swift 1.2 benzín , 2011

Príspevok od používateľa brutuskoboss »

mhlavaty, krasne dakujem za informaciu,

ano v najbližšich dnoch ide komplet nadrž dole, čiže budem tu hned pisat, dakujem aj za zodpovedanie mojich otázok, velmi pekne dakujem, určite sa ozvem ako to dopadlo


// edit, áno treba spustiť nádrž, pretože nemám prístup cez zadné sedadlá
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných