Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Diskusia ohľadne vozidiel značky Suzuki

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Ako je riešené radenie rýchlosti na tomto aute? tiahlami alebo tyčou?
Obrázok
mato0850
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03.01.2017 12:48
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa mato0850 »

Pri najhoršom sa poradiť s právnikom, nezávislý posudok..
O Suzuki a kvalite som mal lepšiu mienku oproti tomu čo tu kus čítam. To že tvrdé plasty, odhlučnenie budiš, ale mechanika skôr dobrá odozva. Akú životnosť a náklady má ten hybridný systém to sa zatiaľ nikde nespomína, čo by mňa zaujímalo.
Aké auto teda v dnešnej dobe vybrať? Lepšie to už asi nebude a ročníky z milénia bude treba tiež jedného dňa nahradiť.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa seven549 »

netreba nahradit.ved kazde auto vie jazdit dovtedy kym to majitel nezabali a bude donho davat na opravy.tak ako byty.

do starych panelakov zo socializmu sa donekonecna robia fondy oprav a uvery a potom byty prerabka vyprdenych stien vysuchane podlahy nabytok skratka vybyvane byty sa stale renovuju.je to ako gitovat a zrenovovat stare auto.ako dlho to este bude ludi bavit?

niele lepsie kupit novy byt?a najblizsich 25 rokov netreba riesit nic.alebo postavit novy dom.

2 az 3 krat za zivot treba ist vzdy do noveho bytu a je to tiez lacnejsie ako renovovat vybyvany byt a cely panelak.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

espacer napísal: 11.10.2023 17:09 ...vo všeobecnosti, Suzuki neuznáva ani nerieši žiadne záruky ani reklamácie...ja som kvôli tomuto svoje Suzuki radšej predal, pretože ked mi vystavili fakturu za záručnú opravu a musel som ju zaplatiť, povedal som že hádam stačilo a auto som predal...obrátil som sa aj na importéra a ten ma poslal do "teplých krajín"...takže Suzuki nikdy v živote a okrem toho je to aj tak len podpriemerná značka....

Suzuki na Slovensku nemá oficiálne zastúpenie.

Tie autá dovaza a predava firma msc _ logistická firma, ktorá preváža kakao a kontajnery a turistov po moriach.

Šéfom prevádzky je nejaká pepana z přahy.

Niet divu, že služby Suzuki na Slovensku stoja za hovno, keď to riadi predajca banánov z přahy.

Inak veľmi podobná situácia ako s Mazdou a ich neuznávanie reklamácii a Fordom.

Žiadne zastúpenie na Slovensku, žiadny rešpekt k zákazníkom.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

cokupit napísal: 11.10.2023 07:23 Dobrý deň,

v januári som kúpil Suzuki S Cross, v lete sa vyskytla závada, občas sa nepodarí zaradiť spiatočku, dokonca raz som zaradil na 4. Krát. Zavolal som do servisu, objednali ma a po prehliadke, ktorá trvala ani nie 30 minút, mi povedali, že je všetko v poriadku a radenie nie je také presné ako vw, a nevedia s tým nič urobiť. Ja samozrejme od nového auta očakávam bezchybné fungovanie a nie som spokojný. Auto má momentálne 15000 km, kupované a servisované v Suzuki Trnava. Viete mi poradiť ako mám ďalej postupovať? Ďakujem.
Poslať písomnú reklamáciu.
Ak zamietnu, posunúť právnikovi.
Ísť na súd.

Tie svine banánové z paláca niekde v přahe si myslia, že môžu vyjebavat so zákazníkmi . Úkaz im, že sa mýlia
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa martincichy »

Napísať reklamáciu písomne a podať predajcovi doporučene. Na toto bude musieť odpovedať písomne.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci nechcem sa zastávať autorizáku, lenže tu tak nejako vstupuje do veci ludský faktor.
Ak 30 minút v servise skúšali všetci mechanici radiť spiatočku a išla im, čo mu mali povedať?
Teraz som viezol gazdinej auto do servisu, dostala moje. Ok, večer - nejde ti tam radiť 5ka. Syn zaradí, nevesta zaradí, ja automaticky, ale jej nešla, tak ja som ten cct čo má blbý chráp. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa seven549 »

presne tak to dopadne.a mozu byt aj pravnici.pride to suzuki niekde kde budu uz nejaky borci z predaja aj z pravnikom majitela auta,sadne tam 5 ludi a kazdemu to bude fungovat.

cize co zmoze pravnik a majitel?

jedine ze budu hladat v kope sena mechanika co odhalil zazracnu vadu a opravi to do 5 minut.a kludne tu opravu suzuki zaplati hoci to bude mat opravar patentovane ze za 5 min chce 5000 euro.

tak funguje dnesny svet.
Naposledy upravil/-a seven549 v 11.10.2023 22:00, upravené celkom 1 krát.
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa tuninka »

ináč aj ja sa príkláňam k tomu čo píše oco.... tiež mám auto, kde keď radím spiatočku, tak niekedy nejde.... nejde ak auto úplne nestojí... ak sa len trošičku hýbe, už nejde.... ale dá sa zaradiť v pohode, ale tak jeden pokus z 20 nejde.... vtedy dám neutrál, pustím a znova stlačím spojku a už to ide....keď ide autom syn, tak to spraví približne 1 pokus z 10 a keď ide dcéra, tak 1 pokus z čo ja viem.... ale 7 približne.... celý rozdiel je v tom že zadávateľove auto má 15k km na odometri a moje 250k, on má Suzuki a ja hovorím o Forde
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa seven549 »

a to sa radi spiatocka ak sa auto hybe?ja take nieco som nikdy nerobil ak idem cuvat tak stojim na brzde a tak davam spiatocku.

inac su to len experimenty


ale pocas jazdy dopredu davam aj v 40tke jednotku,ak viem ze zastavim a o chvilu mi treba na semafore tahat pod plnym plynom.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa Moonshine »

Tunika to napísal správne.
Robí to skoro každý manuál na suzuki.
Robil mi to tak swift mk3, od nova mk4 aj s-cross.
U posledných dvoch išla horšie triafať aj 3-ka.
Je to vlastnosť😵‍💫😃
Ale všetko ostatné na 1*
Ale áno, aj suzu ide už dole vodou..

Ale keď tak rozmýšlam, aj na mondeu mi ide zle trojka. Či to nebude tým kusom na sedačke...

Tá reklamácia sa asi nepodarí, bo som nepočul že by niekto vôbec uspel.

Treba to brať tak, že je to jedno z najlacnejších suv na trhu.
Pri autíčkach s cenovkou 80t si ludia trhajú vlásky....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem ako konkrétne má Suzuki usporiadaný prenos medzi pákou a prevodovkou.Kolko značiek toľko spôsobov,ale predbežne som nevidel motorizáciu ktorá má viaczložkový mechanizmus a nešlo by ho nastaviť k lepšiemu.Často spôsobuje problém minimálna vôla puzdierka,opotrebenie hlavíc a niektorá dráha rýchlosti vyžaduje rybársky lístok.
Ale neviem si predstaviť ani to,aby jeden normálny mechanik nebol schopný zistiť (hodnoverne) že problém spôsobujú vonkajšie veci radenia,alebo je to záležitosť vnútorná v prevodovke.Riešil som Toyotu s ohnutým kolíčkom (tenký a poddimenzovaný) ktorý blokoval radenie niektorej rýchlosti.No ale to všetko ide zistiť a samozrejme aj opraviť.Bez vôle to riešiť,hladaním výhovoriek z cielom vyhnúť sa možno nie najpríjemnejšej práci keď sa dnes dá zarobiť aj z prstom v nose bez upatlania pacičiek,to proste nikdy nepôjde.Vždy ma fascinovalo v autorizákoch čo všetko nerobia.Nikdy nerobia.Vymenia motor,vymenia prevodovku,ale žiadne ložisko,žiadny synchron....technik od ND sa vždy smial že som sa z koňom zrazil keď som sa chcel poradiť z mechanikom čo robí motory.A výmenu dielu (celku) musí autorizák mať patrične podloženú,preto sa dá tušiť prečo pre občasné nezaradenie sa prevodovka na výmenu nikdy nedostane.Keď zároveň riskujú že pre vlastnú neznalosť je v hre možnosť vady vo vonkajších veciach. Toto je na riešenie pre premýšlajúceho rutinne zdatného mechanika,proste treba hladať,pýtať sa v okolí.Alebo sa naučiť radiť...pokiaľ by mal oco 13 pravdu.Aj to je ľahko predstaviteľné,presne viem čo napísal a je to presne tak.
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa tuninka »

seven549 napísal: 11.10.2023 22:05
ale pocas jazdy dopredu davam aj v 40tke jednotku,ak viem ze zastavim a o chvilu mi treba na semafore tahat pod plnym plynom.
to sú veci špecifické pre každé auto.... volakedy dávno, keď moja mama mala Corsu B, tak tam sa z dvojky do jednotky vôbec nedalo zaradiť, pokiaľ auto úplne nestálo, ani z neutrálu do jednotky pokiaľ auto úplne nestálo, auto bolo kupované ako nové a od novoty to nešlo, neviem či to bol len jej konkrétny kus, alebo vlastnosť všetkých Corsičiek s tým motorom a prevodovkou, ale ona si to ani nevšimla a mala to auto asi 15 rokov a nikdy sa na to nesťažovala, naučila sa s tým žiť. Mne to vadilo, keď som jej ho raz za čas viezol do servisu, alebo na stk, lebo iné autá čo som mal takúto vlastnosť nemali.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

V 40- tke 1.stupen nezaradis.
A keď, polamat mu paprce
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Presne to si myslím aj ja.VW má trojitú synchronizáciu tam ide zaradiť krásne v malých rýchlostiach 10-15 km,ale to je len sen pre úplnú väčšinu motorizácií že aj malá rýchlosť je problémová a radšej sa použije medziplyn.99 % prevodoviek používa klasickú synchronizáciu z jedným synchro krúžkom,to v podstate nerobí problém a je ok..Trojitá má lepšiu schopnosť točiace súkolia pribrzdiť,radí krásne,vydrží mrte km,ale je silne závislá na oleji a na tom stojí aj padá.Logicky ani ceny nebudú rovnaké.Čiže majiteľ,to je zásadný rozdiel ktorý sa dá vyčísliť v nájazde km.Zase ale netreba veriť každému blábolu o radení pri 40 ke navyše ak sú bláboly bežné.Prečítať,zasmiať sa,ide sa ďalej,je kopec "povinných" prispievateľov kde ani netreba reagovať,ideálne ani nečítať,žiadna újma z toho nebude

Návrat na "Suzuki fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných