Suzuki Grand Vitara 2003 ...2.0 TD 80kW ...RHW motor

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
samsung1990
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 28.01.2014 20:26
Zdieľať na Facebook

Suzuki Grand Vitara 2003 ...2.0 TD 80kW ...RHW motor

Príspevok od používateľa samsung1990 »

Zdravim . Potreboval by som poradit. Mal som problem s mojou Suzuki Grand Vitarou, zacalo to tym ze mi zacal popiskovat motor nevedel som presne odkial to ide az nakoniec po vymene zaseknutej volnobezky na alternatore a vymene spodnej kladky sme zistili ze piskanie ide z hlavnej remenice s tlmicom vybracii... A tu sa zacina hlavna cast mojej otazky : koli comu je na remenici pouzita guma medzi vnutornym kolesom a vonkajsim drazkovanym kolom ? Ma to velky vyznam...lebo koli tomu mi to piska a ta guma medzi tym ju uz cela spraskana...Nie je to ta guma medzi oboma kolesami len take tkz " kazitko" aby sa to samozrejme po case rozpadlo a trebalo to menit pravidelne ?? Napadlo ma to vnutorne kolo s vonkajsim spojit zvarom..skusal to uz niekto ? Bojim sa aby to potom nemalo vpliv na prenos otrasov do klukovej hriadele a pobabralo sa neskor nieco viac. Dakujem za informacie a rady od Vas..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Guma je nutná,plní úlohu tlmiča torzných kmitov,v žiadnom prípade neriešiť inak než výmenou
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

naposledy som riešil zavarenú remenicu na grand scénicu.... tam to už malo aj následky
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

v kratkosti, lebo mas pod kapotu traslavy traktorovy chrchlak :41c2: a byt to tam musi, aby si nemal vacsu skodu, jak to kazitko pokazene
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], sranki, tatkotom a 64 neregistrovaných