Suzuki Grand Vitara 4WD

Diskusia ohľadne vozidiel značky Suzuki

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zajicek.l
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21.11.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Suzuki Grand Vitara 4WD

Príspevok od používateľa zajicek.l »

Zdravím Vás. Chcem sa spýtať, či sa niekto stretol s tým, že sa zajazdy rozsvieti kontrolka 4WD.Vitara 2,0HDi 2002. ak sa rozsvieti pri dojazde pri nízkej rýchlosti, tak sa ozve z podvozku zvuk, ako buchnutie. pri radení 4WD na mieste, kontrolka funguje normálne. Ďakujem za odpovede.
zajicek.l
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21.11.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zajicek.l »

V tom je ta veda. Ta kontrolka sa rozsvieti sama bez toho, aby som sa dotkol paky..ano ma to dve paky.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

ako sa radí s tou pákou - ľahko ako rýchlosti, alebo treba použiť silu?
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Pravdepodobne Ti nefunguje predný náhon-často zvykne odísť ľavá strana...To isté som mal ja...
...Ešte som zabudol-skontroluj vôle kardanových krížov,na krátkom kardane vpredu zvykne byť najčastejšie nadmerná vôľa...
zajicek.l
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21.11.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zajicek.l »

Paka sa posuva vo vsetkych polohach normalne hladko. Na podvozku niesu zizdne vole, ani kardany. Vsimol som si problem pri cuvani. Z podvozku idu zvuki ako keby sa nieco vzoprelo a aj to cukne autom.
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Tak potom skontroluj ten predný náhon,pravdepodobne nejde-tak isto sa to prejavovalo aj mne...
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

lubos zimovcak napísal:no síce ťažko chápem o čom píšeš, ale nemá sa náhodou 4x4 zaradiť na mieste a až potom pohnúť? za jazdy by som tam páku prevodovky veľmi netlačil..., teda, až máš ešte 2 poctivé páky :) a nie iba modnu elektroniku.[/quote Nie 4x4 High sa dá radiť až do rýchlosti 100 km/h rovnako ako aj na Pajere,a zdá sa mi že pri prevodovke superselect,je rýchlosť kedy sa dá zaradiť 4x4 neobmedzená(samozrejme nie 4x4 Low čiže redukcia)
zajicek.l
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21.11.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zajicek.l »

Vojto55 aj vieš kde bola chyba? (diferencial, rozvodovka...) Čo Ti s tým robili?
zajicek.l
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21.11.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zajicek.l »

Vie mi niekto povedať odkiaľ je napájaná tá kontrolka? Má niekto schému rozvodovky? Nikto sa stýmto problémom nestretol?
zajicek.l
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21.11.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zajicek.l »

Zatiaľ som zistil, že sa mi svojvolne zapína komresor na zaradovanie predneho náhonu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Suzuki fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní