Suzuki Grand Vitara 2007- predny strmen (prachovka)

Diskusia ohľadne vozidiel značky Suzuki

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

arbiter
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 27.11.2013 14:55
Zdieľať na Facebook

Suzuki Grand Vitara 2007- predny strmen (prachovka)

Príspevok od používateľa arbiter »

Dobry vecer prajem, neviem si rady ohladne vlozenia prachovky do strmena prednej brzdy. Ta povodna praskla a valcek sa trosku pridrel. Vsetko som vycistil, kupil opravnu sadu a za ziadnu cenu tam nevidm dat prachovku. Ked uz aj kusom ju tam dam, na dalsom kusku vypadne. Existuje daky pripravok pripadne daka finta? Dakujem za kazdu radu, Arbiter
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Za predpokladu že vkladáš správnu,je to iba vec rutiny.Ako na všetko,sú to vždy akési "ťahy" ako na to.Ale ak by si raz videl toho čo to vie,by si si búchal hlavu aké je to ľahké
Opis je ale tak biedny že ti niet čo radiť,veď človek ani nevie ako to robíš a tak nemá šancu ani poradiť kde robíš chybu
Na tieto veci netreba prípravok,na niektoré veľkopriemerové typy je vhodné mať poruke tlakový vzduch
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja som raz mal problem taky isty na bmw zadna brzda.kupil som opravnu sadu znacky frenkit a ani za ten prd ta prachovka tam nesadla.stale ju bud vytlacilo,alebo sa nedal piestik zatlacit.po hodine som to hodil do kosa objednal inu znacku a ten valcek tam siel ako lusk.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Je to veli jednoduche,samozrejme ak prachovka je spravna.My urobime takto.Prachovku dame na piest,ktory vopred "namastime" bud kvapalinu,alebo olejom danym ku opravnej sade.Prachovku stiahneme uplne na spodok tak,aby este nieco ostalo na pieste.Prachovku dame na miesto do strmena s pomocou haciku/velmi jednoduche/.Ak krasne sadla,piest len treba stlacit.Samozrejme este treba vyskusat pomocou stlaceneho vzduchu.Otazka par minut.
*zaba*
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 10.06.2006 20:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa *zaba* »

Podobne,po dvojhodinovom boji (Pajero V60) som dal prachovku najprv do drazky v strmeni az potom zacal vtlacat piestik...
Druha strana trvala 2 minuty
*zaba*
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 10.06.2006 20:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa *zaba* »

Ten usmev je bezkonkurencny.... :3dcline:
Napísať odpoveď

Návrat na "Suzuki fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní