Suzuki Grand Vitara 2,0 HDi - niekedy nestartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Suzuki

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kompis
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 23.06.2009 18:46
Zdieľať na Facebook

Suzuki Grand Vitara 2,0 HDi - niekedy nestartuje

Príspevok od používateľa kompis »

Česť chalani,
mam taky problem,vcera som na svojej Vitare 2003 rano v pohode nastartoval no asi po 500 metroch auto zhaslo a potom som ho uz nenastartoval. Nechal som sa odtiahnut asi 3 kilometre pred panelak a tam som potom nastartoval na supa,urobil som skusobnu jazdu par kilometrov vsetko bez problemov. Asi o pol hodiny som isiel na nakup ,v pohode som nastartoval ,nakupil som no pri odchode som znova nenastartoval,musel som sa nechat odtiahnut. Potom som uz nenastartoval.Baterka je O.K. ,auto štartuje no neodpali.
Neviete mi niekto poradit kde by mohol byt problem? Moze to byt cerpadlo? Dakujem.
kompis
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 23.06.2009 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kompis »

Motor toci,baterka je silna,no nenaskoci.
kompis
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 23.06.2009 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kompis »

Skusal som odomknut aj zamknut,skusil som aj nahradny kluc ci to nahodou nie je imobilizer no motor stale toci no nenastartuje.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

pred týmto incidentom nebol problém s tým, že motor štartoval trošku dlhšie, teda neštartoval takmer na šupu ?
kompis
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 23.06.2009 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kompis »

Motor startoval vzdy bez problemov na supu,mal som problem so startovanim ked prisli prve vacsie mrazy,no po doliati aditiva a dotankovani problem zmizol.
Jardo66
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 05.12.2008 14:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jardo66 »

A nízkotlakové čerpadielko pri nádrži počuješ ako tlačí naftu pred štartom?
Suzuki Gitara 2,0 HDI
Nissan X-Trail 2,0 i
kompis
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 23.06.2009 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kompis »

Bol som v servise,vyzera to na palivove cerpadlo pri nadrzi. Mam ho objednane zajtra by malo prist,dam potom vediet ako som dopadol.Cena za cerpadlo 120e :41c2:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vyzerá to na palivové čerpadlo...to znemená že možno ano,možno nie.By ma zaujímala varianta že to nebude v čerpadielku
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

čerpadlo sa dá spoľahlivo overiť pomocou manometra a netreba robiť dohady.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

No jo Martin,práve preto by ma zaujímala varianta že sa "netrafili"
Správne malo byť....je vadné čerpadlo,tj na 100 %
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Mne presne toto robilo čidlo na vačke. Po jeho výmene sa závada už nikdy nezopakovala. :300f:
kompis
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 23.06.2009 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kompis »

Cerpadlo vymenene auto zatial bez problemov.Dakujem vsetkym za rady.
uwa0905356528
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.04.2017 14:45
Zdieľať na Facebook

podobný problem ale len v zime 2,0 diesel 2003

Príspevok od používateľa uwa0905356528 »

pozdravujem mam podobný problem ale len v zimnom obdobý a nemusia by t vonku mrazi , niekedy vitare hrabne a nechce nastartovat ako keby nepustilo naftu do strekov .... skusali sme napajanie na PC nenasli sme nic odpojili sme imobilizer nic ... moze to byt to spomynane čerpadlo ?? ? alebo to cidlo na vačkovke ? ked je to tu spomenute ?? zahada je ze to spravi tak 2-3 krat do mesiaca niekedy do tyzdna ... po streknuti spraja na štart určenehe pre diesel do nasavania auto odpali a naštartuje ...

čim to je ? v lete to nespravi nikdy
Jardo66
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 05.12.2008 14:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jardo66 »

Keby to bolo spomínané čerpadlo, tak stav sa zhoršuje. To znamená auto by ti zhaslo aj za jazdy a neštartovalo by ti ani v zime ani v lete. Tieto čerpadlá vo Vitare sú potvory a mohol by som tu písať aj romány o tom čo všetko som si už užil. Sám si ho skontroluješ jednoducho: sluchom. Ak počuješ, že tlačí naftu pred štartom a aj tak ti auto nenaštartuje, tak problém bude inde. Ale najväčší fór je aj tak v tom, že aj to pokazené čerpadlo je len dôsledok a nie príčina.
Suzuki Gitara 2,0 HDI
Nissan X-Trail 2,0 i
uwa0905356528
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.04.2017 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uwa0905356528 »

ako to myslis tym dôsledkom ? a nemoze to byt čidlo vačkovky ? docital som sa ze aj s tym mal niekto problem a tym padom neda signal radiačke aby pustila naftu .. , len jedno nechapem preco len v zime a prečo niekedy pri -8 a ked je vonku -28 tak v pohode a niekedy je to naopak ale nie stale ? nechapem kde mam hladat chýbu jedno viem ze az sa to stane tak na streky nejde nafta .. a po streknuti spreju na start do sanie auto nastartuje a uz ide bez problemov ?

Návrat na "Suzuki fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní