SUV za 7000 hotovost

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

romans001
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 13.09.2008 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romans001 »

Acon napísal: nemusíš nič zisťovať. Na 2 priečnikoch udrží každá strecha 250kg z prehľadom. Stan váži podľa výrobcu a typu 35-45kg co je pre bežnú jazdu a povolené zaťazenie OK. Každá strecha, ak by musela, tak bez problémov udrží 2t, lebo čo ak sa prevratiš? Ja som absolvoval expe so strešným stanom 1x a prešiel som na spanie v aute. Nejdem ti tlačiť môjho favorita no napr LR je jediný, ktorý sa pre spanie vie postaviť do vodováhy. Len jazdenka za 7 nie je dobrý nápad.
vdaka Acon, myslis, ze aj moj Captur by to zvladol? myslim stan na streche :) teren nie.

Na spanie v akom aute si presiel? vdaka

LR je co prosim?

Jazdenka za 7 nie je preco dobry napad? vdaka
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

LR = Land Rover, ktorý je sám o sebe velký ako obývačka, tvoj Captur by sa mu vošiel pomaly aj do kufra, stačilo by asi sklopiť speťáky :d :D

Ty si skrátka na začiatku vybral zlé auto, za 7-čku vieš kúpiť ako som už spomínal nejakú staršiu Caravelu a bude mať aj primitívny motor a aj Syncro, akurát bude staršia ako tvoj Captur.
Miesta dosť, v pohode na spanie
Naposledy upravil/-a ivko1 v 30.09.2019 20:40, upravené celkom 1 krát.
romans001
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 13.09.2008 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romans001 »

aha dik, ako land rover za 7 jazdenka nie je dobry napad myslis.

a ktory land rover sa vie pre spanie dat do vodovahy?
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Na spanie sa do vodováhy vie Discovery 3 a 4 a Range Rover sport. Musíš si len kúpiť múdru krabičku https://youtu.be/hgjhdS20cG8
Landrover za 7000 kúpiš no ozaj starú rárohu, alebo niečo po r.v. 2005 s padnutym motorom alebo problémovým podvozkom... Tie autá nové stáli 70tis+ tak sa nedá očakávať, že za 7 kúpiš dobrý kus. Okolo 10 sa už dá a veľmi dobre. Len nesmieš bazírovat na ročníku, ale na tech stave
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

romans001 napísal:
vdaka Acon, myslis, ze aj moj Captur by to zvladol? myslim stan na streche :) teren nie.

Na spanie v akom aute si presiel? vdaka

LR je co prosim?


Captur to na 2 origo priečnikoch určite zvládne. Aj terén, predsa počas jazdy stan nebude rozložený.

Ja som mal stan na LR a bolo to fajn no spravil som si šuflíkový systém so spanim do auta (do toho istého LR) lebo je to praktickejšie a hlavne na, strechu potrebujem dať aspoň 2 rezervné kolesá.

LR LandRover ako už bolo spomenuté
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Acon, prosím ťa neblbni...
Captur je Clio na vysokom podvozku, neviem či si to nemýliš s Kadjar-om
romans001
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 13.09.2008 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romans001 »

vdaka, ano mam origo priecniky. A ano je to clio na vyssom podvozku :D

samozrejme LR za 7 tisic je nezmysel. Skor by to mohlo byt Honda CRV, X-Trail, subaru forester alebo RAV4 , ak tak benziny budem pozerat
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

ivko1 napísal:Acon, prosím ťa neblbni...
Captur je Clio na vysokom podvozku, neviem či si to nemýliš s Kadjar-om
To je jedno. Strecha má dynamicke zaťaženie 75kg. Statické je samozrejme mnohonásobne vyššie. Minimálne pri pre vrátení udrží váhu auta. To, či je to auto ideálne na kemping rozoberať nemusíme. Rieši sa tu len to, či strecha odstavené ho auta zvládne cca 40kg stan a 2 ľudí. A to dá bez problémov
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Akurát neviem či tá strecha má vôbec rozmer aby si ho tam rozumne uchytil
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

najslabsi clanok v tom celom bude medzikus auto-stan, tam bych sa zameral, co za nosic bude pouzity, minimalna poziadavka u auta je 75kg v dokladoch, po tejto stranke je vybavena vec a to aj pre 4miestne prevedenie, ci je rozumne zaplatit 2500-3500 za takuto zalezitost nechajme na kazdeho zvazenie, ja bych to nedal :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
romans001
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 13.09.2008 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romans001 »

ahoj bajo777, priecne drziaky origo uz mam, stan hladam pre dvoch, zatial vyberam tento

https://www.fjordsen.com/en-eu/shop/car ... ts/rt202m/

stoji 990 eur, myslim, ze dobra volba, nie je velky a myslim, ze ani moj captur nie je az taky maly :)

ale samozrejme hladam dalsie auto ;) kedze mi konci leasing a rozmyslam co dalej, cize debata je hlavne o tom aky jazdenku dalej

co tak

VOLVO XC90 ?? su verzie aj 7miestne, 4x4 to je, stan to unesie :) bezpecnost myslim, ze dobra

alebo

CITROEN C-CROSSER 2.2 HDI ?? 4x4, ma to verzie 7 miest, 4x4 pohon, a hdi motor ?

alebo

Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi ?? tiez 7 miest, 4x4
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tebe to lieta piate cez deviate čo sa výberu týka, príde mi to že si dal do vyhladávača typ karoserie SUV, pohon 4x4, nejaký ročník od ** -> a cenu a tie autá čo si vypísal ti to vyplulo

Poviem to asi tak že ideš do toho úplne bez rozmyšlania, ty berieš to auto len ako predmet a aby to malo 4x4

Ale medzi tými autami môžu byť celkom brutálne rozdiely, nie je SUV ako SUV

A ešte k tomu chceš za málo penazí sklbiť dvojité využitie, bežne jazda mestom - krátke trasy asi do práce a potom zasa v lete dlhšie trasy - cestovanie po krajine
No vedz že by si tú XC90 nechcel využívať na jazdenie po meste
romans001
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 13.09.2008 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romans001 »

rad si necham poradit ivko1, a ano beriem auto ako predmet. XC90 je zla volba do mesta?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tvoj Captur má necelých 1150kg, na dlžku 4.12m a povedzme asi celkom rozumnú spotrebu

XC90 ide vždy cez 2000kg, na dlžku má 4.8m, samozrejme aj väčšiu šírku a spotreba sa bude blížiť dvojnásobku tvojho Capturu

Ty vyberáš auto horšie jak ženská, strieborné, alebo modré?

Chceš 4x4, môžeš mať ja omu hovorím nejaký pohon čo sa dá zničiť mimo asfaltu aj za 30min a tiež máš pohon, ktorý zvládne aj ťažky terén, môžeš mať redukovanú prevodovku (to asi ani nevieš čo je)

Jednoducho chceš sklbiť toho moc, aj sa túlať po meste s autom, aj kempovať, a asi aj auto čo toho v teréne zvládne vcelku dosť
romans001
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 13.09.2008 12:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romans001 »

vdaka za tvoj nazor. mozno niekto iny poradi auto ktore pouziva v meste a v terene.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 93 neregistrovaných