SUV v meste ohrozuju chodcov

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa Acon »

cicmanec napísal:Acon, ešte raz a pomalšie: napísal som svoj OSOBNÝ názor na vlastníctvo a používanie SUV v MESTE!
OK, no ako vieš, že konkrétny majiteľ vlastnosti toho auta nevyužije? Ktokoľvek čo iba chodí často lyžovať, jeho výhody dokonale ocení. To nehovorím o tom, že môže mať chalupu/chatu kam je problémový prístup a X iných dôvodov. A prečo by mal kupovať ešte jedno auto len do mesta? Mne tým rodina píli uši stále. Lebo obe naše autá sú veľké a žrúty. Ale za cenu nejakého krpca a náklady s ním spojené, môžem kľudne jazdiť do mesta na veľkom. A čo mám odsledované z môjho okolia, tak tí, čo na to jednoducho majú, do mesta jazdia krpcom. Ja na to nemám.
SUV nie je o veľkosti a už vôbec nie o aute. Celé je to o ľuďoch.
Majiteľia SUV a OFF sú menejcenný dementi s malým ftákom
majiteľia BMW/MB/AUDI..... sú bezohľadné hovädá
Bratislavčania si myslia, že sú najlepší vodiči, pritom sú najhorší
motorkári sú všetci do jedného darcovia orgánov (ktoré sú po nehode aj tak väčšinou nepoužiteľné)
informatici sú suchári bez báb a honia si pred monitormi
polovníci sú do jedného vrahovia nevinných zvieratiek
.... ......
A mohol by som pokračovať v hádzaní do jedného vreca. V tomto sme my Slováci preborníci
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..Acon,tiez som na papier..,ale cisty...takze zo 10 fur stihnem predat...,som jak lesna kobylka...
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Ale za cenu nejakého krpca a náklady s ním spojené, môžem kľudne jazdiť do mesta na veľkom. A čo mám odsledované z môjho okolia, tak tí, čo na to jednoducho majú, do mesta jazdia krpcom. Ja na to nemám.

Toto je pravda, poznám viacero takých. A peniaze im nechýbajú
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Inak ten článok čo si dal, je trefný. 4astokrát s ním nesúhlasím, ale teraz celkom zabodoval.
PENZES
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 07.01.2009 14:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PENZES »

Nenechajte sa vysmiať páni. X5, X6, Q7 atď sú veľké autá? Však to sú len prdítka... Toto je veľké auto do mesta, aj keď výhod by sa pár našlo....... :2f93:
http://dayerses.com/photos/ford-f-650/09/
SlickVic
Príspevky: 702
Dátum registrácie: 08.09.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SlickVic »

joj, je to tu zas, suv a anti suv :)

chlapci acon ma proste pravdu, ci sa to tu paci alebo nie. podla mna plati to iste ako pri vsetkom ostatnom, ze vsetko ma svoje pre a proti. ani majitel velkeho ani majitel maleho auta nie je automaticky dilino, lebo ma male alebo velke auto. samozrejme sa tu bavim o normalnych ludoch, ktori si na to auto zarobili, su dajme tomu otcovia rodin, proste taka klasika. ziadny zlodeji, polus pipky, synacikovia a dcerenky, atd.

ja som mal cierne suv a pritom mam pipik daleko nad europsky priemer, nie som ani blondinka, ani zlodej, ani bezcharakterne hovado, atd. proste kupa suv vyplynula zo zivotnej etapy/situacie. predal som ho pred dvoma tyzdnami a vystriedala ho petka v kombiku a xdrajve. pisem to preto, lebo chvilu som ich mal naraz a pre tuto temu najpodstatnejsie moje zistenie bolo, ze sa mi lepsie jazdi po meste na tom Santa Fe ako na 5-tke. Pre mna to bolo uplne sokujuce zistenie hlavne preto, lebo to bolo jedine, v com mi prislo to SUV lepsie. Teda v tom, co najviac taketo clanky odsudzuju.
Rozdiel vo svetlej vyske nie je az taky velky, aby som s xdrajvom nevysiel tam kam so Santa fe, teda aspon dufam, uvidime v lyziarskej sezone :)
Jazda mimo mesto a vlastne vsade je neporovnatelne kvalitnejsia na 5tke ako na suv(santa fe, X6). Ale nie v meste...
To o com rozprava ten clanok sa mi nezda. Parkovanie v pohode, obratnost v pohode, vyhlad super, nezrazil som nikoho, neoskrel som nic, ani moja zena.
Samorejme Santa Fe II je trosku mensie ako Q7, ale zas nie o tolko. Takze skor by som sa pridal k nazoru, ktory tu uz viackrat odznel, ze je to o soferoch, nie o autach.
Pre tych co sa radi hadaju este uvediem, ze moje druhe auto je Skoda Felicia Safe Line, vo fuuuull vybave okrem klimy a koze :d :D A nedam na nu dopustit :) Tazke dalsie potvrdenie toho, ze naozaj nejde o to, ze ked mas SUV potrebujes sa predvadzat. To by sa s mojou castou jazdou a "ukazovanim" sa vo felde dost vylucovalo ;)
Taketo clanky maju presne taku istu ulohu a pisu ich taki isti tupci ako tie, ktore pojednavaju o tom, ze paris hilton bolo niekde vidno gatky...Proste sprostost.
SlickVic
Príspevky: 702
Dátum registrácie: 08.09.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SlickVic »

jo a este jedna vec. neverte tomu ze prejazd diery na suv je lepsi ako na beznom aute. skor naopak. na suv som mal kolesa 18 palcove, na kombiku su 17 palcove(bez runflat). suveckom riadne zatrasie, kombikom nie. nie je to len kvoli kolesam, ale aj kvoli konstrukcii karoserie a podvozku. na svagrovej X6 s 19 palcovymi kolesami mas pocit ked trafis dieru, ze sa ti stavce naskladaju na jednu kopu.
durri
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 16.01.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa durri »

:zg282: Osobne tiež nerozumiem ľuďom čo maju kúpené SUV (moderné suv typu dacia duster, hyundai santa fe, peugeot 3008, audi Q7 a pod) minimálne s nejakým 4 litrovým motorm len čisto do mesta. Ak ma niekto presvedčí, že je do mesta lepšie ako klasické sedany alebo menšie autá tak sa budem fakt diviť. Parkovanie kdekoľvek - problematickejšie, celková velkosť auta zbytočná. Jedinú výhodu vidím vo výške vozidla a výhľadu - nepopieram že je lepší. Argument - lepšie kvoli jamám tiež neobstojí (odolnosť týchto aút už nieje ako pri starších offroadoch stavaných do pravého terénu).Najčastejšie uvedený dôvod - pasívna bezpečnosť, tak to som zvedavý čo by si kúpili podporovatelia tohto argumentu, keby sme na suv začali jazdiť všetci :) , vidim to na nejaký náklaďák, tatra 815 minimálne :) , bezpečnosť musí byť.
K povahe majiteľov podobných aút sa nevyjadrujem, to je individuálne, každý má iné dôvody na zaobstaranie si podobného auta.
Môj názor je , že ide len o módu - tento typ auta pre mňa nemá žiadne logické využitie.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

No, keďže som majiteľom offroadu (s ktorým jazdím aj v meste), dovolím si tiež vyjadriť svoj názor.

NIKDY v živote som si nekúpil auto preto, aby som si ním niečo kompenzoval. Vždy som si kupoval také autá, ktoré mojim očiam lahodilo, plus, aby bolo bezpečné a spoľahlivé, ale to je samozrejmosť. S hociktorým autom, s ktorým som v živote jazdil, som jazdil zhruba rovnako. Žiadne okázalé jazdenie, plný plyn pred zrakmi ľudí, "aby videli, ako to zrýchluje", ako mnohí na drahých SUV majú vo zvyku. Nikdy ma to nebralo a pravdu povediac, ani nechápem zmysel takého konania. Nuž zrejme si naozaj niečo kompenzujú, buď fyzicky, alebo psychicky. Alebo oboje.

Ten článok som nečítal, ale zhruba viem, o čom sa tam môže písať. Viem jedno - nezáleží na type auta, na jeho hodnote, ale na tom, KTO SEDÍ ZA VOLANTOM. Predpokladám, že veľa ľudí sa správa inak v Audi A8, ako keby sedeli v Peugeot 206. No aj tak, nedá sa posudzovať podľa auta, ale vždy podľa vodiča.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Osobne tiež nerozumiem ľuďom čo maju kúpené SUV (moderné suv typu dacia duster, hyundai
>> santa fe, peugeot 3008, audi Q7 a pod) minimálne s nejakým 4 litrovým motorm len čisto do mesta



neviem ci sa Ducia Daster dodava "s nejakym 4 litrovym motorom" :)


samozrejme to inak plati, nechapem potrebu viac ako 50kW do mesta a aj to som este vela povedal. Ja osobne som na Felicii 40kW pojazdil pol europy, Turecko a Grecko k tomu, nasi otcovia to dokazali s prehladom na 32kW Skode 100 (ktoru som mimochodom tiez vlastnil, styri roky). Dneska kazdy ohrna nos nad 150kW ze to netaha a podobne blbosti - docitas sa na tomto fore. Vacsina takych sprostacikov samozrejme ma este akne na ksichte.
pmasik
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24.01.2006 11:08
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pmasik »

Ja mám malého vtáka a mám iba ochtáviu a sused - kamarát má Q7 aj X5 a nechceli by ste jeho vtáka do zadku,teda aspoň segra vravela keď ju 2 týždne nadúval. Tak teraz neviem ako to vlastne je na tom svete
SlickVic
Príspevky: 702
Dátum registrácie: 08.09.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SlickVic »

>> Osobne tiež nerozumiem ľuďom čo maju kúpené SUV (moderné suv typu dacia duster, hyundai
>> santa fe, peugeot 3008, audi Q7 a pod) minimálne s nejakým 4 litrovým motorm len čisto do mesta

jj, to je riadna bananovina, mat to cisto do mesta. ale myslim si, ze takych je minimum. maju to ako rodinne auto a na nom jazdis aj po meste. potom by boli vsetky auta v meste, ktore su vacsie a maju vacsi motor nezmysel. napriklad v mojom pripade sa neda jazdit po meste len na felde, kedze v rodine su dvaja soferi.
Issox
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 26.11.2009 11:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Issox »

No som rad,ze sa tu rozvinula celkom plodna a hlavne rozumna diskusia...Ja uprimne velmi nie som uplnym priaznivcom SUV, ale zato sa mi pacia prave OFF Roady...tec mojej ex mal starsieh LandRovera a pouzival ho do lesa a to bola zabava s nim jazdit po lese ci za dedinou...Ale inde som priaznivcom skor sedanov...mam rad, ked auto sedi na ceste a pri SUV, ktore som mal pocit,ze sa to velmi naklana na moj vkus a celkovo mi to prisl veklmi neobratne...kazdopadne nesudim nikoho s SUV..kazdy nech si kupuje co chce...ten clank ,ktory sm linkl skor poukazuje na bezpecnost chodcov versus SUV...
Issox
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 26.11.2009 11:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Issox »

este aby sm ddal...niekto tu linkoval clanok z dfens, ktory reagoval na clanok na idnesu...

len by som dodal, ze dany autor napisal aj toto: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2003092501

a to sa asi niektorym pacit nebude....

ja som sa zasmial ale dobre:)
durri
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 16.01.2009 19:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa durri »

ISSOX

paradny clanok :300f: :300f: :300f:

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných