SUV ci sedan

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marmmolit
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02.11.2015 10:51
Zdieľať na Facebook

SUV ci sedan

Príspevok od používateľa marmmolit »

zdravim,, buduci rok planujem nove auto a koli nasim super cestam rozmyslam nad SUV,, nemam moc zaujem jazdit offroad, cisto len koli vytlkom na ceste,, a radu co potrebujem je ze ci to ma zmysel, ci tu je niekto kto si kupil SUV len koli vymolom a ci to SUV aj pomohlo, lebo mam uz dost vybuchanych naprav a podobnych veci a SUV maju vyssi profil pneu a teda samotna pneu funguje tiez ako tlmic narazu + SUV maju vacsi priemer kolesa a teda vacsie koleso lepsie prechadza nerovnostami,,, normalne som rozmyslal nad sedanom Honda accord 2,4 V-TECH, ale tie nase vymole ma odradzaju od tejto kupi,, z SUV by to mohla byt napriklad Honda CR-V 2,0 V-TECH alebo Toyota Rav4 2,0 VVT-i,, co vy na to, bude jazda lepsia a pohodlnejsia po nasich rozbitych cestach s tymito SUV ako s accordom?
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Kupovat SUV kvôli vytlkom, neviem, neviem. Ja si nemyslím, ze SUV maju o niečo lepšie napravy ako bežný sedan. Ale rad sa nechám poucit.

Píšeš, ze chces nové auto, no podla výberu motorizacie sa jedna o jazdenky.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
marmmolit
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02.11.2015 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marmmolit »

No myslel som tak ze bude nove pre mna ale doslova nove nie, z druhej ruky.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Toto som riešil vo februari 2017 ked som mal Golfa 6. gen a pre bezpečnosť a hlavne naše tankodromy som sa bol previest na skušobenej jazde na novom SUV...bola to Kia Sportage...hm poskusal som sedany,kombiky, limuziny proste vsetko a naj mi vyhovovalo SUV uz len kvoli tomu ze sa do toho super nakladá malicky do autosedacky nemusis sa zohynat, kufor to ma tak akurát dam kočik a nejakú tašku okolo ,hladal som len benzin vyberal som potom uz len z jazdeniek ASX-ko, Sportage, Honda CRV s Mazdou CX5 tie posledné dve menované mimo moj rozpocet.VW groupu som zavrhol kvoli tým TSI sračkám mal som kedysi tú česť ani zadarmo a za 14 000Eur som kupil nakoniec Sportage 4 ročný -1,6 gdi z origo predajne KIA po druhej garancnej prehliadke so 62 000km ....nejako som Kiu ani nechcel ale rozpočet nepustil ....dnes ak zhodnotím po 1,5 roku super na cestách v zime není problém sneh,mam len predokolku uplne staci, diery necítit v lete mam obute 225/60 R 17 a v zime 215/70 R 16, po meste super,tam jazdím 70 percent akurat na dialnici je citit vyssiu karosériu-vyssia spotreba cca 10L/100km , dlhodobý priemer za cca 20000 km mám 8,4 L/100 km a to nechodím na spotrebu aleže vobec...naklána sa to viac ako klasicky osobák fyziku neoklameš ale da sa na to zvyknut...niekde to má vyhody niekde nie....dalsie auto bude minimálne 2,0 klasicky benzin naj CX5 alebo CRV alebo Outlander -radsej naliat do auta 9-12 L benzínu a mat cistu hlavu ako riesit DPf-ko,turbo,dvojhmotu ,vstreky....načo si robiť život zlozitejsím- nenajazdím rocne viac ako 15000 km tak som riesil len benzin.. :300f: ak by bolo po ruke 36 000 EUR Mazda CX5 s 2,5 benzínom a automatom :4012:...štastnú ruku pri výbere poskúsat,previest sa a vyber na čo máš a hlavne nech to nestoji v servise ale fičí ...
marmmolit
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02.11.2015 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marmmolit »

cobo77,, vdaka za info presne takuto nejaku odpoved som mal na mysli,,,,

ma este niekto nejaku skusenost ci sa to vyplati alebo nie?
filipio
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21.08.2018 12:08
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa filipio »

pokial raz vyskusas suv, podla mna uz sa ti do ineho bude tazko presadat. ja som tak bol tiez, najskor som mal santa fe 2,2 2004 no stahovali sme sa do mesta a povedal som si, ze mi je to zbytocne vymenil som ho za 308 sw 2 a ani nie po roku sa budem vraciat zas k suv
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Nie každé SUV alebo crosover má pevnejšiu nápravu-odolnejšiu na výtlky. Z tých menších tuším ASX-ko by malo mať.
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

a nemas len vybity podvozok na tom akorde? To spravi vela. Zisti si, ci nemozes dat vyssie gumy na neho. Ake tam mas gumy teraz?
markolo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.08.2018 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markolo »

podľa mňa stačia lepšie a hlavne vyššie gumy, nie každý sa snaží dať na auto nízkoprofilovky a potom sa sťažujú
marmmolit
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02.11.2015 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marmmolit »

pidizvi , markolo ...pisem ze accorda si chcem kupit alebo rav4 takze accorda este nemam, ale mal som uz par osobnych aut a ked mam na auto predpisane pneu 235/45R18 a ine tam dat nemozem tak moc na vyber nemam a ked planujem accorda 2,4 S-type a tiez ma pneu 235/45R18 predpisane tak tiez s tym moc nenarobim, mal som aj auta co mali 205/55R16 alebo 195/65R15 a tiez som dost citil nerovnosti na cestach,,,
marmmolit
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02.11.2015 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marmmolit »

trosku nadviazem,, keby uvazujem o tom SUV ktore by ste viac odporucali Toyota RAV 4 2.0 VVT-i (116kW) alebo Suzuki Grand Vitara 2.4 VVT (124kW) ...myslim tak ze co sa spolahlivosti auta tyka a sem tam nejaky off road (na ryby, alebo na chatu do Tatier, pripadne lyzovacka)
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Kupovať SUV kvôli výtlkov je nezmysel. Nastav si kritériá co od auta ocakavas podľa toho ti vypadne kandidát. Jazdné vlastnosti, prevádzkové náklady... SUV takmer vždy ťahá za kratší koniec. Za rovnakú cenu kúpiš ďaleko lepší kombík
marmmolit
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02.11.2015 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marmmolit »

tak mas pravdu ze SUV taha za kratsi koniec, ale u nas na SR su cesty prvej triedy v takom stave ze vyzeraju niektore jak offroad-ove,, uvazujem nad tym preto lebo znamy ma previezol na svojom SUV (on vzdy len na takych jazdil) a bol som milo prekvapeny ako tie vysoke pneu vyborne pohltia narazy od nerovnych ciest, ani vibracie sa tak velmi neprenasali po celej konstrukcii a vytlky po ktorych siel asi 100km/h som takmer necitil,, po tej istej ceste ked idem so svojim autom no katastrofa, auto mi nehrkoce, ale tie narazy riadne citim vo volante a proste v celom aute
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Jazdím už 10ky r. po SK cestách na bežných autách ročne priemerne 50 000km. Žiadne auto prvých 300 000km s podvozkom problém nemalo. A potom, podvozok, resp jeho pohyblivé časti a uloženie nie je rozdielne od iných áut. Práve na SUV bude trpieť viac pre vyššiu hmotnosť a vysoké ťažisko
marmmolit
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02.11.2015 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marmmolit »

ja jazdim rocne medzi 40-70.000,, no ked po 300.000 si nikdy nemal problem s autom koli vytlkom tak to si mal nejake neznicitelne auta alebo tam odkial si mate dobre cesty,, u mna neprejde rok aby som nemenil aspon tycky stabilizatora a cca kazdych 100.000 nejake tie capy a tak, proste vzdy sa nieco najde co je vytlcene od ciest,, a co sa nerovnosti ciest tyka tak je riadny rozdiel mat nejaku gumu 215/55R16 co maju vacsinou osobaky, ako 225/70R16 ten rozdiel je riadne citit na nerovnej ceste, ale taketo vysoke gumy maju len SUV, teda osobak s takym vysokym profilom gumy som asi este ani nevidel

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 72 neregistrovaných