Sused pred domom

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

macko640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.09.2009 16:15
Bydlisko: Sydney, Australia
Zdieľať na Facebook

Sused pred domom

Príspevok od používateľa macko640 »

Caute,

mam taky problem so susedou, starsou pani, arogantnou a sprostou ktora mi neustale parkuje pred domom. Napriek tomu ze oproti nasim domom je park a parkovacia plocha, akurat je treba prejst na druhu stranu cesty asi 10 metrov tak ta obluda mi stale postavi svoje auto pod moje okna. Skusal som dvakrat slusne poziadat aby to nerobila, odpoved bola ze oni maju tri auta a ja len jedno a ze ja mozem svoje dat do garaze. Tretikrat som sa uz neovladol, vyvrieskal som sa a vynadal jej do vselijakych zvierat. Ocividne to robi naschval aby ma zas vyprovokovala. Obcas ked pridem z prace tak mam stastie ze este nie je doma, tak sa tam odstavim ja. Je to ale fakt len obcas kedze vacsinou uzivam auto aj vo vecernych hodinach.
Je to verejna komunikacia takze oficialne sa s tym neda nic spravit, vjazd do garaze mi neblokuje tak ani nema zmysel volat policajtov.

Co by ste poradili. Uz ma napadaju rozne typy pomsty, olej na okno, brzdovu kvapalinu na karoseriu, banany do vyfuku, skrutky pod koleso. Najhorsie na tom je vsak to ze zena je s deckom cele dni doma a nechcem riskovat ze jej tu bude vyzvanat a obtazovat ju kedze ja som kazdy den v praci.
Osobne by som najradsej auto pripol s gurtnou a odtiahol ho do pol cesty ale tym poskodim len sebe ked na mna zavola zandarov.

Poradte prosim :zg282:
Subaru Tribeca B9
macko640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.09.2009 16:15
Bydlisko: Sydney, Australia
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macko640 »

no to ma napadlo tiez inac kedze je to starsi Mitsu Colt ktory v pohode otvorim snurkou ... tak ze ked sa budem vracat z prechadzky so psom tak sacok so psim obsahom vysypem za zadne sedadlo nech ma teta pekne rano.
Ale chce to inteligentnejsie riesenie zial ... nerad by som letel domov kvoli pici.
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Len to sprav ,spoznáš políciu SR z tej lepšej stránky.Kúp kyselinu mliečnu (v lekárni) ,naber do striekačky, ihlu cez tesnenie ,to neuvidí nikto,a pekne kyselinku strekni do auta.Ona v teple pekne smrdí,keď to spravíš rozumne ani stopu nenecháš.
jakub-kosco
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 18.04.2016 18:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jakub-kosco »

Pekne si sa vyfarbil. Stojí tam legálne, má na to právo, výjazd ti neblokuje... ale ty sa jej chceš pomstiť. Najväčšie vojny spôsobujú ľudia, ktorí si myslia, že im patrí svet. Zmier sa s tým, že pozemok pred domom nepatrí len tebe, že ostatní majú naň rovnaké právo ako ty. Karma je zdarma, aby sa tie zmýšľané voloviny neotočili proti tebe.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie celkom chápem.Oproti býva policajt,tiež viac aut,ja mám oproti až tri brány takže niekedy je tých aut trocha veľa.Tak mu často zakričím ...cúvnem ? nezavadzia ? Nechaj tam,zmestím sa. Nechápem.Ani si neviem predstaviť že so začneme robiť prieky,skôr naopak,pokecáme,opýtame sa toho druhého či mu nezavadziame.Ale sused je aj na mojej strane,tiež plno aut,začína byť tesnejšie.Zakývame si,pomôžeme si,opýtame.Nedá sa tak ? Lebo...ako sa do hory volá tak sa ozýva.To ako takto viete vôbec existovať ?
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Macko a to v tom Australskom Sydney mas takyto problem?
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

macko: parkuje ti pod okno na verejnej ceste ? to ako vazne ? Do kelu, taka drzost :40bd:
Ale vazne. Aj nam pred domom pod oknami parkuje kazdu chvilu niekto. Raz jeden sused, inokedy iny sused. No a co ??? Pokial neblokuje vjazd do dvora alebo do garaze, tak kde je problem ?
Ty si si tu cestu postavil alebo snad rezervoval?

Podla mna si tu ty ten arogantny a sprosty, nie ona. Spamataj sa clovece !!!
Naposledy upravil/-a mravecm1 v 05.11.2017 18:23, upravené celkom 1 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

neni nad dobre susedske vztahy, tusim to ani nema obmedzenie na svk...alebo ze by sme dokazali aspon nieco vyvazat do australie ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Páni a ako by ste riešili takýto problém (on vlastne ani nie je problém)
Cesta sice fyzicky existuje ale na katastri nie je , je to môj pozemok s bremenom , že musím umožniť prechod rodine XY, ktorá tu už 30 rokov nežije.
V ukičke nemáme už roky žiaden problém, ale nedávno sa prejavil jeden "návštevník"
Otáčal som sa s traktorom a na vidlách som mal paletu s odpadom o váhe cca 700kg. Teda manipulácia jak s vajíčkami, velmo opatrne. trčal som dopolovice z brány , zrazu zapískajú gumy a chlapík v mojom veku huláka - zmizni s tým chrápom lebo ťa prekotím.
Mal som právo na neho vybehnúť či nie? A ak by bola privolaná polícia, čo potom? lol
Dávnejšie som vyhrával na základe toho že cesta nie je na mape moje boje na DI. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
macko640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.09.2009 16:15
Bydlisko: Sydney, Australia
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macko640 »

keby sme byvali na zastavanej ulici kde je problem s parkovanim tak sa na to davno vykaslem. Ale ked pridem domov po robote a na celej ulici stoja dokopy dve auta, jeden sused pred svojim domom a tato opica pred mojim a cesta pred jej domom je prazdna tak mi stupa tlak. Toto vobec nie je o tom ze moje tvoje .... toto je o slusnosti a hlavne moralke. Mna by nikdy nenapadlo zaparkovat auto pred niekoho dom proste.
Tiez by som radsej pokecal ako sa nasrato pozeral verte mi.

Vdaka za nazory
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nejako nechapem...ona ma miesto pred domom a stoji pred tvojim ? ved sa jej tam postav a je to vyriesene
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
macko640
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 18.09.2009 16:15
Bydlisko: Sydney, Australia
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macko640 »

Presne tak...ma miesto pred domom, miesto pred garazou ... plus kopu miesta oproti a aj tak parkuje predo mnou.

Aby bolo jasne, nejde mi vobec o naprieky. Mam rad svoj klud. Ale logicky, neparkujem pred cudzi dom ked mam miesto pred svojim.
Budem mat druhe auto tak ho postavim asi pred nich kedze nebude ina moznost.
Ano Sydney.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

macko640 napísal:a tato opica pred mojim a cesta pred jej domom je prazdna
Tak parkuj pred jej domom,v com je problem?
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

nie je to tam volaky zvyk spojeny s jazdenim na opacnej strane cesty ako u nas? To mi sice nevychadza, ale co ja mozem vediet. :4012:
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

macko640: No ak je to tak ako vravis, tak potom tvoj postoj celkom chapem. Bohuzial v niektorych hlavach sa deju nepochopitelne myslienkove pochody, ktore normalny clovek nema sancu pochopit a bojovat s nimi byva casto nemozne alebo skor kontraproduktivne. Cestou agresie alebo poskodzovania veci by som v ziadnom pripade nesiel. To by situaciu zrejme len zhorsilo a to asi nechces. Jedine rozumne riesenie je asi pasivny odpor. Teda ako tu uz bolo spomenute, zaparkuj tvoje auto pred jej dom. A mozes len dufat, ze casom pochopi ake je to absurdne.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 45 neregistrovaných