subwoofer

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mirgec
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.05.2012 16:32
Zdieľať na Facebook

subwoofer

Príspevok od používateľa mirgec »

Aj ked viem že tu to nepatrí chcem sa opýtať hrube kable (2cm) zosik RMS 150 W ked dam kus kapky svetla žmurkaju . Odišiel mi alternator može to byť kôli subwooferu ? rozmyšlam už nad kúpou Kapacitora dufam že mi neodijde dalši altik
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

2cm kable iste nemas, ake mas teda?
mirgec
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.05.2012 16:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirgec »

ak neveriš tu maš doklad - z tadial som objednaval http://bassland.eu/?227,dietz-k%E1bel-nap%E1jac%ED-20mm
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Tie 2cm káble je už zhovadilosť. Svetlá Ti sťahuje, lebo sub má cievku s odberom jako elektromotor a při vysokých hlasitostiach skrátka potřebuje šťavu.
Tvoja inštalácia je skvelý príklad jako to nerobiť. Existujú samozrejme kondenzátory alebo aj predražené svietiace tzv. kapacitory, ktoré tieto špičky dokážu pokryť ak majú dostatočnú kapacitu. No kvalitná reprodukcia nie je o miliónwatovom sube. To je pubertálna zhovadilosť aby na sídlisku počuli, že už sa blížim. Ešte pár km a súsedia vyletia z kože nadšením, však?
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

su zbytocne hrube pre 150 RMS, ale ok.
Smurkaju ti svetla aj pri vypnutom motore? Teda ked to ide len z baterie? Ak hej, tak mas zrejme uz slabsiu bateriu. Ak mozes, skus si ju vymenit na chvilu z ineho auta, ci ti to bude stale blikat.
Radsej si kup novu bateriu ako kapacitor.
Blikanie ti moze inak robit aj samotne radio, nie sub, nedaval si nove, neseriove? Ak ma vacsi odber ako seriove, tak zrejme tie srandovne seriove kable nestacia.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

To by tam musel dať tak 90-110Ah bateriu. Bateria nedokáže dodávať stabilné napatie a sub nie je jediný odber, sú tam ešte ostatné repro a tir cievky si svoje musia zobrať. Tie špičky skrátka bateria nedá.
Ide ešte o to či má ten zosík 150W raz, alebo 2x, 3x, 4X...
mirgec
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.05.2012 16:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirgec »

bateria je 7mesačna 74Ah blikanie nerobi radio ked je odpojeny subwoofer tak je ho p ohodička nooo ked vypnem motor a troška na tom pridam tak vidlo už blikanie interieroveho svetla ... čo sa týka alternatora bol meneny asi pred cca 2 mesiacmi

čo sa týka toho kábla tak je skoro rovnaky ako na štarteru . štarter ma o páru mm viac to si myslim že skor bude izolaciou :D
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

veď o tom píšeme. Baterka to nedá, potrebuješ ten kapacitor=kondenzátor
mirgec
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.05.2012 16:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirgec »

vieš mi poslať link na nejaky schopny a za rozumnu cenu ?
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Sencor SCA CAP201
14e
Napísať odpoveď

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní