Subaru Outback 2.5i

Diskusia ohľadne vozidiel značky Subaru

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Myto321
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.03.2018 23:03
Zdieľať na Facebook

Subaru Outback 2.5i

Príspevok od používateľa Myto321 »

Zdravím,
Celkom ma zaujal tento inzerát ( https://auto.bazos.sk/inzerat/102651954 ... ck-25i.php )
Len som si nie celkom istý tými kilometrami ... do boxerov sa nevyznám moc tak sa nejdem hrať na múdreho a zaujímal by ma aj názor niekoho iného či jento auto ešte pár rokov používatelné
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Za mna jednoduchá údržba, určite bude žrať olej, ked občas nejde tempomat, tak je chyba najčastejšie ohladne emisií, alebo sem tam problém okolo ABS (vadný snímač, kábel)
Občas svieti ABG, často je chyba v panely pod speťákom, kde je kontrolka pre ABG spolujazdca, alebo potom niektorý konektor pre ABG, pásy, na sedačke ich je tri prdele...
Treba pozrieť motor zospodu, ak je otečený od oleja tak už púšťajú tesnenia pod hlavami. Motor inak jednoduchý, vôle sa nastavujú jak na starej MBčke, za studena môže byť počuť klepanie, robí to hydraulický napínak remena

Otestovať pohon jazdou pár km a potom na nejakom placi urobiť pár kolečiek či sa nezačne priečiť pri rozbiehani a plnom rajde - opotrebený (zapečený) medzinápravový diferák. Iba u áut čo si ho pomýlili s traktorom

Mám Legacy ale AT, ale mám len necelých 250tkm, mám ho 8 rokov
Za mna premyslená technika, dôležité veci krásne prístupné, horšie sa menia sviečky ak človek nemá patričný vercajch. Najideálnejšia na to je 3/8" gola, úplne presne vychádza dlžka predlženie 150mm + sviečkový orech 18mm, vtedy výmena úplne bez problému.

Sada rozvodov s vodnou pumpou cca 200€, robota na 1,5h (ak má človek prípravok na povolenie remenice z kluky

Outback má vzadu samonivelačné tlmiče, sú dosť drahé, auto musí mať zhodnú medzeru medzi kolesom a blatníkom

Na tie kilometre asi primeraná cena, je tam dobastlený nejaký pochybný panel, má ta byť iba schránka, na mnohých rádiach nefunguje CD menič
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Ajajaj, motor moze byť držiak ale nie so 410 000 boh vie koľko odjazdenymi na LPG. V tomto som pesimista, kľudne počítaj s výmenou motora a vôbec pri cene 2 a pol, kľudne ďalších 2 a pol vrazis aby auto bolo pojazdné rok, dva, tri a potom ? :)
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To by muselo byť ku-rva rozhasené aby do toho šlo behom chvíle 2500€


Jasné že veci ako alternátor, štartér, či klíma kompresor majú svoju životnosť, ale sú to ND čo kúpi za facku.
Kardan je doma napríklad ne-repasovatelný, druhý kúpi za 100€, firma mu ho zrepasuje za 250€, alebo môže aj nový za 900€

Druhý motor za 1000€, prevodovka je za facku
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Naozaj neviem ako boxer motor, ale tu na dvore sa mi premotalo dosť vela aut s nájazdom na plyne cez pol mega. Okrem Opla ani jeden neumrel na motor. A ako som bol poučený odborníkmi plynármi tak novším oplom naozaj plyn nesvedčí. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Subaru fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných