Subaru Levorg - názory na kúpu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Subaru

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

luker
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 05.07.2010 15:13
Zdieľať na Facebook

Subaru Levorg - názory na kúpu

Príspevok od používateľa luker »

zdravim. chcem sa spýtať aký je váš nazor na levorg. hlavne na motor a to cvt. moj najazd je cca 10000km/rok.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Je to krásne autíčko. Neokukané a originálne.
Len pozor na to CVT - známy mal s tým problém a oprava nebola zrovna dvakrát lacná. sumu ti radšej ani nepíšem-opravovalo sa to v rámci autorizáku, kde auto celý život chodilo...:).
Nájazd však bol blízko 150k km...
Pri tvojom nájazde a pri kľudnej nohe problém nastane až po veľmi dlhej dobe.
Ja by som si však kvôli pokoju duše a peňaženky kúpil radšej manuál. Ak však nemáš hlboko do vrecka a MUSÍ byť automat, tak v pohode...:)
luker
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 05.07.2010 15:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luker »

ahoj. no len ze ak sa bavíme len o levorgu tak manuál sa neponúka. nemám žiadnu skúsenosť s automatom, ak nepočítam 1km v golfe s dsg. Čo som sa dočítal tak cvt je iné a aj to je ak som správne pochopil zmodernizované. A motor je tiež nový- 1.6 turbo, tiež len jeden. diky za nazor
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Ak voľba nie je, len automat, tak sa musíš rozhodnúť, či ti to vyhovuje, alebo nie. Testovacia jazda napovie.
Ideš kupovať nové. Tam sa nie je čoho báť. Písal somm ti o tom CVT len preto, ak by si nakoniec kúpil jazdenku s CVT, tak aby si vedel do čoho ideš pri AT.
Nič nevydrží večne. Ani láska k jednej žene.
kozmert
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 29.11.2008 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kozmert »

CVT prevodovka je v podstate to isté čo majú skútre, len namiesto remeňa je reťaz. Princíp je ale rovnaký takže tá životnosť je veľmi diskutabilná. Ja osobne by som volil manuál. Ak ho daný model neponúka hľadal by som ďalej.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak to beží v oleji tak by som sa zas toho až tak moc nebál.Skorej asi životnosť bude závisieť od toho ako sa k tomu majiteľ choval ako často dával podlahu napríklad ako často a v akom režime sa stým jazdilo .
Na maxiscootroch bežne vydrží remeň 40-50 000km
grizlly1
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 06.01.2013 21:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grizlly1 »

Na tvojom mieste beriem hned !!! Nedavno bolo v autosalone na Prima/Prima Cool,mozes si to vyhladat aj v archive,bola na neho sama chvala.Ja som v nom sedel a prekvapilo ma priestorovo.
Neviem co tu vsetci trepu,ze CVT,CVT....Aka prevodovka moze byt uz konstrukcne jednoduchsia ako CVT ???????
Ano mam takisto CVT prevodovku v mojom Suzuki Kizashi a nic ine a lepsie som nejazdil !!!
Takze smelo do neho,kup ak sa ti paci,za mna je to pecka...
romko77
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 29.05.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romko77 »

Ľudia nebláznite, dať 30tis. za takú chobotinu lol
tommi2
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.09.2011 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommi2 »

Auto a motor nepoznam, ale prevodovku mozem odporucat. Sucasna generacia CVT-cka - Lineatronic je velmi komfortna prevodovka, radi velmi podobne ako "klasicky automat" bez zbytocneho vytacania motora pri akceleracii. Co sa tyka spolahlivosti CVT-cka, treba povedat, ze v minulosti Subaru odporucalo len kontrolu hladiny oleja(ako este napr. aj v sucasnosti Suzuki), nie vymenu. A prave nemeneny olej nepridaval spolahlivosti Lineatronicu.
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

V Autobilde 3/2016 je test Levorga, prečítaj si ho. Osobne by som zobral Outback 2,0 TD s lineartronicom, už len preto, že v základe obsahuje aj asistenčné systémy.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Jediné z čoho by som mal trochu obavy by bolo CVT. Na druhej strane CVT montuje Subaru už pekných pár rokov a na kluboch sa nevedú veľké diskusie ohľadne tohto typu AT a jeho poruchovosti

Ak to auto bude využívané normálnym spôsobom a nie v zmysle mám Subaru tak mám traktor, tak by som z toho obavy nemal

Outback je vyššia liga ale keby som sa mal k nemu prikloniť tak určite nie s kachlovým motorom, bárs je ten motor iný ako ten čo sa začal montovať v roku 2008
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

realne skusenosti asi nebudu velke, je to novsi model a predaje na SK asi tak par kusov. Tu nie je v ponuke jediny ojazdeny kus.
Preco je to tak, podla mna kvoli cene, za tu cenu si mozes vyberat zo vsetkych znaciek. Napr. superb kombi vyjde lacnejsie, ano, bez 4x4 a slabsi motor a asi slabsia vybava, ale uz len prepad ceny za 4 roky je uplne inde.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

raven85 napísal:Je to krásne autíčko. Neokukané a originálne.
....
Tak čo Ti ja viem. Zadok dvojča C5 Turier, predok dvojča P508, inak ako celok dvojča skoro k čomukoľvek. Ale auto ako také neodsudzujem, Subaru malo vždy zvuk kvality. Snáď v tomto smere stále pozitívne vyčnieva. Len kedysi vyčnievalo aj designom.
mahro1
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 12.01.2008 13:16
Zdieľať na Facebook

cvt

Príspevok od používateľa mahro1 »

mam cvt v outbacku 2013 benzin a 80000km a lepsi automat som nejazdil.absolutne pohodlie,ziadne sklbanice....znamy ma to iste ale 2010. a 150000km a bez problemov..
luker
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 05.07.2010 15:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luker »

dik za prispevky. čo som sa dočítal tak to cvt lineartronic v levorgu je nové. vraj je menšie a lahšie(neviem či to ale neublíži životnosti), pri prudšom pridaní plynu prepne do režimu 6 virtuálnych stupňov a radí ako klasický automat, tiež v režime manual(padla pod volantom)- ak som to dobre pochopil. jazdím málo takže hladám benzín. vzhlad - každý máme iný vkus to je jasné.

Návrat na "Subaru fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní