Subaru Justy 4x4 - ako vyskúšať viskoznu spojku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Subaru

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Subaru Justy 4x4 - ako vyskúšať viskoznu spojku

Príspevok od používateľa oco13 »

Dcéra prišla na dovolenku zo švajcu a má auto SUbaru Justy 4x4 ktoré má zapínanie štvorkolky riešené automaticky cez viskoznu spojku.
Ako sa dá odskúšať jej funkčnosť teraz v lete ak nemám k dispozícii klzisko??
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

chod do blata niekam na pole a daj tomu kotol, ze ci ti bude prskat blato od vsetkych kolies. :zg282:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

oco, Ty si nevidel ten TEST ked auto stoji v kopci a jedna strana je na asfalte, kým druhá strana je položená na valčekoch ???

Takto to nasimuluj a vyskúšaj,
Subaru by s týmto nemalo mať problém...
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Nikdy som to neskúšal, ale čisto teoreticky by sa to dalo zistiť spôsobom: zoberieš dva zdviháky, zdvihneš ľavú (či pravú stranu) je to vlastne úplne jedno ale aby bola jedna celá strana vo vzduchu. Naštartuješ, rozbehneš sa a akonáhle sa predné koleso rozbehne (defacto bude v preklze) malo by sa pripojiť nezaťažené koleso druhej nápravy. Nepredpokladám, že by to Justy malo samosvor resp. niečo čo by suplovalo uzávierku takže by sa malo pohnúť práve to koleso čo je v lufte. Snáď ani netreba pripomínať ako je to nebezpečné, no ako čítam ocove príspevky všakovakých výmyslov, toto bude oproti tomu len čajový odvar. Takže oco, radím to len tebe :40bd:
Ps: alebo popros nejakého mechanika ktorý má stĺpový svihák nech ťa zodvihne a rozbehni sa... zvyšok poznáš...
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Dufam ze ako milovnik starych masin nam oznamis ze dcera jazdi na justy prvej generacie teda ta hranata vec vyborna na autokros maximalne druha generacia teda stary swift co uz dnes skoro nevidiet....
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Starý svišť - a má rok výroby 2006 , oni to robili tak , že sa to nejako prekrývalo. Ináč tá jednotková verzia by mi bola sympatickejšia - tá mala ovládanie tlačítkom na radiacej páke.Ja dúfam že v našej rodine sa už modernejších výmyslov nedožijem , moje deti sú dostatočne alergické na modernú techniku. Takže ďalšie v poradí sú na pláne Transporter T1 a Golf Croscountry MK2. lol
A z hranatých vecí by sa mne páčila Honda CRX. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
andro1
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 02.11.2008 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andro1 »

Ak to jet isty princíp ako na honde CR-V, pri preklze predku sa automaticky pripojí zadok(len mechanická viskospojka) Zdvihnúť zadné koleso a pretočiť rukou. Ak ide ťažšie, je to funkčné. Alebo hrabať na tráve/štrku, rozdiel je citeľný.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

Pri skušaní funkčnosti viskospojky na Subaru Justy a Suzuki Ignis treba postupovať velmi opatrne a hlavne uvážlivo.V prvom rade si treba uvedomiť fakt,že tieto vozidlá tie su určené do terénu.Skušať viskospojku tak,že budeme v zablatenom teréne držať plný plyn a sledovať či zadné kolesá prešmykuju je návod ako ju nadobro odrovnať.Môže ju poškodiť aj to,ak dlhodobo jazdíte na opotrebovaných pneumatikách na jednej náprave,novými na druhej.Skušať môžete v podstate čokolvek,len ak teplota na jej povrchu vystupi na cca.80°C,to znamená že už na nej neudržíte ruku....tak to je jej smrť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Subaru fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných