Subaru Impreza WRX STi - kupa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Subaru

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Nino8888
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.08.2009 17:55
Zdieľať na Facebook

Subaru Impreza WRX STi - kupa

Príspevok od používateľa Nino8888 »

Dobry den,

rad by som sa opytal maitelov subaru impreza wrx sti rocnik 2003 az 2006.


Servis ? ake su ceny v subaru? Diely ? Kupit na SK ? Ci doviest ? Problemy s motorom ? Spojka ?

Spotrebu neriesim...

S akymi kilometrami je vhodne auto kupit, planujem tak 5000km rocne max. Chcem to ako druhe vikendove auto, v zime vobec nejazdit.

Dakujem
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Ceny dielov sú živá katastrofa. A kúpiš ich len v Subaru.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Blbosť. Blbosť.

Príde ivko, uvedie ťa do obrazu...
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Tato tema zaujima aj mna,tak chalani ak mate ozaj realne skusenosti tak sem snimi .Recenzie som nasiel ale tam kazdy pisal o aute co ma naj. len par Km cize boli to nove auta ,ale aka je spolahlivost,naklady....atd po 100tis.km a viac...tiez spotrebu neriesim.Alebo radsej 2.5 liter cize od 2006 ?
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Ak na to nemáš tak nerozumiem prečo chceš ísť do toho. Radšej si kúp iný vehikel. :2f93:
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Fakt skvela odpoved ,pomohol si mu :3020:
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

S motorom by nemali byt problemy ak to nekupiš po nejakom polozavodnikovy ktory skušal ešte jejake chipovanie. S 2,0 by nemal byt problem, 2,5 mala v niektorych ročnikoch problemove piesty, ale je to možno tiež vecou spôsobu použivania auta
Pri spojke je životnost podla štylu jazdy okolo 100 000 km. Na dany vykon a spôsob použivania auta normalne. Ak s autom nebude jazdit manželka môžeš dat keramiku, ostrejši nabeh ale viac vydrži.
Rozvody kompletne okolo 400-500 Eu, každych 100000 km, ak nemaš isty servis hned po kupe.
Spotreba pri normalnej svižnej jazde okolo 10l, pri plnom využiti vykonu donekonečna.
Cena dielov, ak si nepotrpiš na STI tak radšej by som kupil GT. Ma okolo 215 PS čo je postačujuce až až a pasuju na to štandartne diely, plus je aj nejaka kvalitna druhovyroba. Na STI pasuju veci z STI a k tomu su dane ceny dielov.
Vyhoda STI voči GT je, že po väčšine maju nastavitelny medzinapravovy diferak.

K jazde. Napriek tomu, že to je 4x4 je to nevypočitatelna mrcha s pretačavym zadkom. V modeli po 2003 už by mal byt stabilizačny, ale je dost optimisticky ladeny. Tak by som sa nanho velmi nespoliehal. Audi S4 je v porovnani s Imprezou auto pre dôchodcu. V zime by som s tym odporučal jazdit velmi opatrne.

Napriek všetkemu hlavny pruser Subaru je, že ak ti zapasuje už nebudeš chciet inu značku. Ja som mal doteraz pät už som rok bez a začina mi chybat.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak som tu, treba si pozrieť nejaký zahraničný e-shop náhradných dielov a človek je hned v obraze, nakolko je to "oblúbené" auto aftermarket výrobcov náhradných dielov, tak tomu zodpovedá aj široká ponuka (len nie u nás) aj priaznivé ceny, samozrejme na STI to už môže byť trochu inak, tam sa človek lahko môže vyhádzať z bubákov... Tak ako sa dajú kúpiť brzdy za 200€ tak isto aj za 1500€, olej sa odporúča meniť pri "záťaži" aj po 5000km, ale inak ceny spotrebných dielov sú úplne normálne.

Vyhol by som sa modelom od 05 hore s 2.5T , lebo tie sú skutočné náchylne na poškodenie piestov
Osobne by som sa uspokojil s klasickým 2.0T je tam viacero výkonových variant

Kopec vecí sa oplatí objednať cez www.rockauto.com , ak si trebárs odtial človek objedná rozvody tak po zaplatení poštovného v hodnote cca 60€ a zaplatení CLA (20%) tak by ho mali kompletné rozvody, vrátane vodnej pumpy + napínaku stát nejakých 320€
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Rozhodne platí...kým je všetko OK tak je to super. Od okolnosti z akých rúk to človek dostane,závisí či pri servise nepríde aj o gate. Kto už riešil väčšiu opravu motora vie že ide o život. Napriek výborným vlastnostiam na ceste,je to jediná značka (úplne jediná) ktorú nechcem nikdy vlastniť a už tú myšlienku považujem za chorú,lebo sa mi obnovia v pamäti všety zážitky s plochým motorom čo som kedy mal.Ceny dielov tu spomínať,to je pokaziť si deň hneď ráno.Aj keď lacnejšia cesta existuje vždy,sú veci keď je možný iba originál.Alebo si niekto myslí že kupovať kľuku bude z internetového supermarketu ?! A že taký scenár nehrozí ? V tatom prípade treba kúpiť a nepremýšlať.
AccordD
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 12.07.2007 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa AccordD »

ak si das tu namahu a pohladas dobry model, po slusnom majitelovi, tak sa nemas coho bat, diely napr. predne kotuce mozes kupit za 500-600-900 eur par, ale take iste
aj za 250 eur a nehovorim o nejakych nipparts atd...
2.0t ma pri beznej jazde vyssiu postrebu ako 2.5t, ale 2.0 znesie vsetko, povedal by som
aj ze je zabavnejsi, ja som mal aj aj a teraz mam 2.5t a nemam s nim problem.
a poruchovost? chces ho ako duhe auto na vikend? tak ked ho budes kazdy vikned mlatit kolko zvladne o 3 mesiace budes v inzerate prosit aby ho niekto kupil, lebo zistis
ze robis len na auto, ak sa budes spravat slusne, pravidelny servis a to je vsetko.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Na motor Imprezy 2.0/2.5T sa dá kúpiť všetko aftermarket, neexistuje vec kôli ktorej by musel človek do autorizáku, ale taký shop neexistuje na SK, lebo nikto tu nebude dražať diely pre malý počet áut, sú ludia ktorý tie motory stavajú aj na SK a nie je problém urobiť kovaný motor ktorý toho znesie podstatne viac ale takýto motor víde v pohode na 7000€.
Tým aftermarket nemyslím diely z číny ale diely renomovaných výrobcov, ktorý tie diely vyrábajú za účelon použitia v motoršporte
AccordD
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 12.07.2007 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa AccordD »

kovany motor urobis za cca od 2000 eur aj s pracou, za 3500 eur v autorizaku a za 7000 tis v spickovej firme co sa venuje motorsportu.
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

Subaru som nikdy nevlastnil, hoci mi je tá značka sympatická, ale akosi mám stále pocit, že športové jazdené auto akejkoľvek značky by som s neznámou (nedôveryhodnou) históriou určite nekupoval. Na nové nemám financie, tak možno niekedy raz v živote :)

Možno outback, alebo legacy
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

presne toho sa bojim aj ja ze clovek kupi nejaku "sracku"...aj ked bude vylestene a vsetko pojde ako ma ale po 5000 Km sa rozsype cely motor a pohon.
budilak
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 12.03.2010 15:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa budilak »

Odjazdil som nadhernych 50.000km na 2003 Impreza WRX 2.0T. Jedno z najlepsich aut ake som kedy mal. Kupil som ho so 116.000km, ale mam podozrenie, ze dalsich 100.000km bolo stocenych. Kazdopadne fungovalo uplne bezproblemovo pocas celej prevadzky a predal som ho len preto, lebo jednoducho zivot je kratky a kazde dva roky menim. Ceny spotrebnych dielov boli subjektivne lacnejsie nez pre BMW, dostupnost vyborna. Citam tu niekde, ze Imprezy maju stabilizacny program v r. 2006 - tak to neplati - Imprezy maju stabilizacny az od r.2008. Dovtedy bohuzial. Inak je to absolutny dominator ciest v SR. Aj vyznamne silnejsie auta nemaju obvykle na cestach v SR sancu, lebo su budto nizke a neznasaju vytlky (911, 370Z...), alebo nemaju trakciu kvoli zadnemu nahonu a obrovskemu vykonu (BMW M?, 370Z), alebo chodia iba vpred a nezatacaju (SRT8). Jednoducho jedno skvele zariadenie je toto auto... mozno az na hlucnost pri vyssich rychlostiach (fuci okolo bezramovych okien) a spotrebu (fakt 10 az nekonecno)... Suhlasim s tym, ze poznat pri Impreze jej (servisnu) historiu je nutnost !

Návrat na "Subaru fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný