Subaru Forester od roku 2017

Diskusia ohľadne vozidiel značky Subaru

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Slovenske špecifikum

niekto veĺa hovorí preto,že rád počúva sám seba a iný píše preto,že rád sam po sebe číta... :40bd:

A pointa može uniknuť... :d :D
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

pedro727 napísal:klííídek chlapci, keď nejde o život nejde o nič,poväčšine ide aj tak len o peňáááze :d :D
undertaker máš v mnohom pravdu,príspevky konštruktívne,ale tiež rád zatajíš veci ktoré ti vyhovujú ,len aby subaru neutrpelo šrám na povesti,cenu za tú opravu si mu nenapísal. nechce sa mi ju hľadať, už si ju raz spomenul v inom príspevku, keď som to zbadal priznám sa že radšej by som dal TSI aj 2x po sebe ako subaru, ale hlavne že sme všetci spokojní :-)
Presne ako píšeš, už som to kdesi spomínal.
Nerád to uvádzam, pretože už teraz má táto téma 69 príspevkov, z toho minimálne polovica tu nemá čo hľadať, teraz píšem ďaľší zbytočný a po tej cifre príde ďaľších 20 zbytočných.

Myslím, že to bolo za 3970€

Opel, ktorého som mal predtým a ktorého stále mám u mňa nikdy nezažil tak veľký servis naraz, ako som dal spraviť na Subaru a bola to chyba. Niektoré úkony sa skrátka zbytočne opakovali.
Preto Opel nemal zďaleka toľko vecí spravených, ako mám tu a finančne bol na tom horšie. Opla uvádzam iba ako príklad, tá Omega bol totálny etalón zlej dostupnosti servisu, zlej dostupnosti dielov a katastrofálnych cien a neznalosti!
Cena rozvodového mechanizmu bola len o kúsok nižšia, ako pre toto Subaru a to ten rozvod vyzeral úplne ináč, dal sa spraviť v garáži.

Popradský "japonský" servis odo mňa vedel, čo chcem na aute spraviť a v akom stave si ho chcem prevziať, upozornili čo ma môže čakať (čas, financie), keď auto obhliadli, zavolali, čo spravia, čo si myslia, že netreba a čo si zasa naopak myslia, že treba, keď už sa mal motor vyberať z auta, dohodli sme sa , že sa spraví úplne všetko a je to. Dostali jednoduchú inštrukciu - auto si chcem prevziať v dokonalom technickom stave a nechcem sa k vám vrátiť skôr, ako o rok na preventívnu kontrolu spojenú s výmenou prevádzkových kvapalín. Počas opravy opäť niekoľko krát volali. Menili sa podvozkové diely, ktoré by nikto iný, bežný užívateľ auta, nemenil.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

nie o tom... téma je subaru forester a zvrhne sa to že Načo subaru, lepšie je hento tamto, lepšie je nové-jazdené, lepšie je nafta-benzin, lepšie je manál-automat, lepší je autobus.... a nakoniec je vždy oco a traktoriky
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

ano je pravda že odbornosti je tu pomenej, no treba si uvedomiť že toto je fórum kde chodia prevažne laici a aj tak to vyzerá,na druhej strane ak má niekto záujem sa niečo dozvedieť má šancu.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

hjundai napísal: a nakoniec je vždy oco a traktoriky
Ja sa vám tu snažím naznačiť - že ste rozmaznaní až až a nie ste ochotní uznať ,že na svete je auto až na poslednom mieste za troma kopami hnoja.
Koňa vám každému a aby vás každé ráno kopol do tej zadubenej hlavy - možno by sa vám rozsvietilo :40bd: :40bd: :40bd:
Samozrejme česť výnimkám.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ja viem že to myslíš dobre ... ja píšem ako sa diskusia mení a stáva sa z nej kopec hnoja. A to je teda slovenské špecifikum. Teda tá snaha vnútiť inému svoj pohľad na svet.
melo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 14.03.2006 09:46
Zdieľať na Facebook

Re: kuk

Príspevok od používateľa melo »

karool napísal:nic v zlom ale tych 8/100km by som si pozrel.
v lete som mal priemerku na niekolko nadrzi 7,6. je pravda, ze nedochadzam kazdy den do mesta cez zapchy a dialnice ma tiez moc nebavia. ale chodim aj po dialniciach a v bratislave som urcite aspon raz tyzdenne.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2

priemrka 8,7 litra.

co nie je napokon vobec zle..
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

mne sa to nezda vela, je to specificke auto a majitelovi ponuka presne to co chce, zober si ze po takom servise to auto moze dat kludne dalsich 200000 bez zasahu, pri najazde 15-20tis rocne mas dalsich 10 rokov pokoj, ja to vidim tak ze za tie peniaze dostal auto v stave kvazi noveho auta, naviac pokial dostal kvalitne diely tak cena je primerana, zober si co by ta vysli len rozvody na taku 3.0tdi keby si to das do "lepsieho servisu" alebo dacoho ineho co musi ist motor von, vyhladaj si na jednom ceskom fore co su ochotni vysolit majitelia 1.8tsi za "opravy" svojich aut a castokrat to dopadne nie celkom podla ich predstav.... tam sa to toci okolo 100tis Kc.... a to su povacsine skodovky, dvojkove octavie...... na subaru mi pride ta cena primerana
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

lubos zimovcak napísal:4000 eur na servis miniem tak za 400-420.000 km...
To už musí byť Skutočne " srdcovka"...

To máš rôzne, každý to cíti nejako inak.
Napríklad náš syn si kúpil v lete LR Discovery 3, LR je obdobné ako Subaru, napriek môjmu nedoporučeniu, ešte aj s tým najproblémovejším motorom TDV6 2,7.
Kúpil ho síce lacno, ale vzápätí do neho vrazil 4500 euro na servis v podobnom štýle ako tu písal undertaker a tvrdí že je spokojný. Aj keď ešte sa črtá v blízkej budúcnosti problém s hydromeničom a uvidíme že keď sa mu ten motor pokazí, či mu aj potom spokojnosť vydrží.
Ale skrátka každý vrazí do auta len tie peniaze ktoré má a ktoré do neho vraziť chce, buďme radi že si môžeme vyberať.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

lubos zimovcak napísal:4000 eur na servis miniem tak za 400-420.000 km...
To už musí byť Skutočne " srdcovka"... :40bd: :3c90:
neni to davno a kamarat dal do oktavie 1 tusim 3000, este nema 300000 najazdene a absolutne ho nezaujima ci to ma trhovu cenu, alebo nejake nezmysly ci to sa "oplati", on to auto chce mat pre seba spolahlive, on je jeden z tych co da auto do servisu a nech sa robi vsetko co sa najde, neriesi aby to vydrzalo "do jari", pokial sa nezlomi kasna napoly, si myslim ze sa ho nevzda lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

lubos zimovcak napísal:No, ja som myslel tak, že každých 20.000 km ma stojí cca 120-150 eur, nech nezeriem, + 1 x výmena rozvodov, som na cca 4.000 eurách.
Samozrejme, 1 x tlmiče, ložiská, ložisko alternator, uhlíky, tyčky stabilizátorov, kotúče, fap... toto nerátam.
Ale aj Subaru potrebuje tieto veci meniť.
Počuj, človeče!
Začínam mať pocit, že si ma nepochopil.
Presne, ako nižšie píše @bajo777 ja chcem mať auto také, nech je naň spoľah a je mi jedno, že dnes to nikto neohodnotí.
A – v tej sume 3970€, ktorú si si zaokrúhlil na 4000€ (čo bola mimochodom jedna z prvých investícii do toho auta, takže nemám štatistiku, na koľko stotisíc kilometrov to budem mať ja, ako ty si uviedol 400 - 420000) sa nachádzajú presne tie veci, o ktorých si teraz napísal!
FAP nemám, okrem toho predné tlmiče vymenené, tyčky, silenty, guľové čapy pomenené, brzdy vymenené kompletne, rozvody (drahé ako šľak - nespočetné množstvo majiteľov ich nemení - veď načo - reťaz), vodná pumpa, termostat a určite som opäť na niečo zabudol. Okrem týchto všetkých vecí, keď už bol motor s prevodovkou vybratý z auta, sú vymenené úplne všetky gumené a kovové tesnenia, ktoré sa dali vymeniť!
Ja neviem. Nevravím, že je to malý peniaz, to určite nie.
Ale myslím si, že na rozsah prác je to vcelku normálna suma.
A mne to auto takúto investíciu, myslím si a dúfam, vráti!
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ako auto vie vrátiť nejakú ivestíciu? teda okrem taxíka. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tatko ked niekto auta deli na spolahlive a nespolahlive, ze sadne a ide, chce dojst naspat a neriesi nic, ten pocit to plne vrati :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

vždy som sadol a prišiel a okolo takých súm ako tu lietajú som sa ani neobtrel. lol Čo ešte viac môžen chcieť ak bez otvorenia kapoty sadnem do auta čo má pol mega na tachometri a dám 1000 - 1500km na otočku? Minule som tu mal fotky s vozíkom - bez mihnutia oka, tona na vozík a ukáž prstom na mape kam to bude. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Subaru fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní