Subaru Forester 2,0 turbo benzin

Diskusia ohľadne vozidiel značky Subaru

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pavukos
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25.07.2009 11:59
Zdieľať na Facebook

Subaru Forester 2,0 turbo benzin

Príspevok od používateľa pavukos »

Zdravim chalani.Rozmyslam nad kupou forestra z benzinovym 2 litrom.rocnik okolo 2005-06.Chcel by som vediet hlavne z motorickeho hladiska ake problemi byvaju z boxer motorom ci je na nieco nachylny alebo co sa tam kazi.Taktiez aky to ma podvozok myslim tie tlmice co sa vraj kazia.Ako sa na to daju zohnat suciastky za ake ceny a ci je vobec na to druhovyroba? Momentalne mam toyota avensis combi 2,2 d cat 130kw.A tu mam problem z hocijakou suciastkou.Su moc drahe a tiey sa mi seru vstreky.Tak by som chcel vediet ci je to aj u subaru take iste?
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Subaru má vzadu samonivelačné tlmič, ktoré po čase samozrejme prestanú fungovať ako u všetkých značiek. Existuje cenovo dostupnejšia náhrada, ktorá ale už neplní pôvodnú funkciu, len to pruží a tlmí ako u zbytku sveta
axer
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 28.03.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axer »

Cau,mal som chvilu Forester myslim ze to bol rocnik 04 a atmosera,nie turbo.Motor bol ok,priechodnost ok,inak celkovo auto pre mna dost velke sklamanie.Kurenie tam bolo neako divne riesene,nedalo sa to tusim uplne vypnut,stale to fukalo ale kurilo velmi dobre a rychlo,hucali okna pri vyssej rychlosti-bezramova konstrukcia a pri zatvarani dveri ked niekto potlaci za sklo zohnu sa neake trojuholniky pri spetakoch a potom tadial fuci,celkovo je to dost male auto-vyzera vdaka vyske vecsie ako v skutocnosti je ale je to velkost cca a4ky-b6tky.Zadne tlmice som menil-original stal okolo 500e/ks a predchadzajuci majitel menil a vydrzal iba neake 2 roky a vytiekol,dal som si vyrobit v CZ pruziny+kupil neake kayaba tlmice a zadok vysiel komplet na 500e a malo by to vydrzat naveky,potom sa len vymenia obyc.tlmice,odisla mi spojka,tu som kupoval druhovyrobu a bola lacna,uz si presne nespominam.Zadne brzdy,deravy vyfuk,velky servis rozvody,ventilove vole kazdych 100t to je myslim trochu nakladnejsie,celkovo by som uz do toho nesiel,ale nemozem povedat ze je to vyslovene zle auto,je urcene pre uzsiu skupinu ludi ktory ocenia jeho jazdne vlastnosti niekde na kopaniciach ale na bezne cesty je to zbytocne auto s drahsim servisom a vyssou spotrebou,jazdil som priemer cca 11l benzinu,treba sa zamysliet ci to clovek vyuzije a podla toho sa rozhodnut,cau.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nivelaky normálne vydržia vela, vadí im preťažovanie (aby aj nie) - skrátka niekto využíva často kufor a kedže niveláky držia svetlú výšku tak sa nakladá "kolko sa vojde". Ked to skape tak sa to nahrádza bežnými tlmičmi + pružiny čo vychádza cca 400-450€

S oknami nie je problém, ale musí to byť naštelované, ak to nie je tak ako bolo vyššie napísané rozsekne sa guma okolo speťáku, respektíve počuť hluk, lebo okno nedolieha na tesniacu gumu.

Diely - dnes už eshopy bežne majú sortiment pre Subaru, takých 5 rokov dozadu tam človek našiel ledatak informáciu že ohladne dielov sa treba informovať telefonicky.
Všetko podstatné vieš normálne objednať, či sú to brzdy, tlmiče, veci na rozvody...


K motoru ešte tolko, 2.0T sa montoval len do predfaceliftu teda max 2005, od faceliftu je tam iba 2.5T, tomu by som sa vyhol. V každom prípade ak treba nastaviť ventilové vôle tak je to celkom drahý špás, sú tam hrnčekové zdvihátka 16ks/25€ kus a další material k tomu (rozvody 200-250€, tesnenia pod hlavy, veká, guferá ventilov) a samozrejme práca, takže v tom nie je problém utopiť 1000€ na šupu.

Spotreba - je to SUV, klasika atmosfera priemer smelo 10l, na dlhé pod 9. Oturbená verzia liter naviac.
Atmosféra v predfacelifte 2.0i 92kW je ale vhodná na LPG, nastavovanie ventilov sa robí pomocou stavitelnej skrutky. Atmosferická verzia u faceliftu kde je 2.0R 116kW už má nastavovanie ventilov rovnako ako oturbené verzie.
maniakkk
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07.03.2017 11:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maniakkk »

subaru je ako znacka velmi silna no treba sa on vediet aj starat kedze servis nie je najlacnejsi a spotreba sa takisto pohybuje vo vyssich sferach
bumbalak
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 25.03.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bumbalak »

mne sa tiez zda ze servis nebude len tak ale mas pravdu ono kazde auto ked sa pokazi nieco stoji treba si pred kupou vsetko poriadne zvazit ci na nieco take pri danej znacke bude clovek mat
bildo
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 18.11.2014 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bildo »

teraz uz vsetko co to stoji a kazdy si pred kupou snad zvazi co ho vide pripadny servis ak by sa nieco .... ale po vacsine vsetko uz stoji na rovnako
Napísať odpoveď

Návrat na "Subaru fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní