su naozaj ople také fúriky?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mex.x
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 15.12.2008 13:59
Zdieľať na Facebook

su naozaj ople také fúriky?

Príspevok od používateľa mex.x »

zdravim páni,jak tu tak citam vase nazory, vzdy ked pride rec na znacku opel, zacnete ju porovnavat s byciklami, fúrikami a podobne.....sú naozajj také zle?čo som osobne čítal recenzie, značka sa za posledné roky, hlavne co sa spolahlivosti a kvality týka dost polepsila...ale k veci.. páči sa mmi opel astra coupé , asi tak 1.8,16V,....možno silnejší 2.2, 2.0T. rok medzi 2002-04. rad by som pocul vase nazory, alebo skusenosti stymto autom...
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

inak tiež je toto zaujímavé, že Opel bol tuším minulý alebo tento rok vyhlásený ako najkvalitnejšia nemecká značka... :zg282:
ale Astra Coupe by už mal byť pozink a aj celkovo dobrá motorizácia.
dodoman1986
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.09.2008 22:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodoman1986 »

V ziadnom pripade nie su to ti hovorim z vlastnej skusenosti!A ti co ich prirovnavaju k byciklom,nevedia o com hovoria,alebo su trosku naspeedovani...
Vsak si precitaj zopar rebrickov spolahivosti,z nemeckych znaciek su na prvom mieste!
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Najlepšie ked si preštuduješ toto forum : http://forum.astra-g.cz/index.php , kto mal aké problémy a atd atd, na spolahlivosť sa tam nepýtaj, každy je s Oplom spokojný, ved je to OPEL club
lakyblue
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 07.07.2008 13:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lakyblue »

Renaulty tu tiež prirovnavaju k všetkemu možnemu.... jedným slovom odborníci :42f8:
martinfx
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 06.12.2007 09:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinfx »

Opel je sopel. Aspoň diesel.
Sused má na o 2 domy servis, každí týždeň mení vstrekovacie
čerpadlá na Astry, Vectry. Dtl aj Dti motory. Sám sa smeje aké
sú to kok.....
Minule došiel chlap som bol pri ňom. Astra 2004 ka len 108 000
km original od nova a čerpadlo v haji.
Kamarat, pol roka dozadu Vectra rok 2001 to isté.
Ja by to nekupil ani smrti. :3020:
Dalibor99
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 15.06.2008 14:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dalibor99 »

ja mam opel astra G a som s nim spokojny, zatial som neplatil ziadnu opravu taha slusne a vsetko je ok....
karenas55
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 23.05.2008 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karenas55 »

Opel skončil v hodnotení značiek 3--7 ročných aut v rebríčku takto,
1.Toyota,2.-3-Mazda ,Honda,4. Opel,--14,Volkswagen,
takže ako značka uspel,ale každý model je poruchový osobitne,najspolahlivejsie auto roku 2007--Opel Meriva,kto si ho už kúpi,takže si vyber. :28b7:
endy332
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 02.08.2008 16:31
Zdieľať na Facebook

opel

Príspevok od používateľa endy332 »

mam opel vectruB 2,2DTI 242000km pri 185000 menena vaha vzduchu a 2ks zhavice inac motoricky na jednicku inac spokojnost
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

Dnes povedat :

Opel je najkvalitnejsia Nemecka znacka, to chce odvahu...

Ono cas ukaze a chvalit sa kvalitou pri autach do 2 rokov je smiesne.

V roku 1999-2000 sa Ford Focus pobil v teste spolahlivosti s Toyotou Corolla o prve miesta.
A dnes ako 8-9 rocne auta ??? Co myslite ???

Corolla 3. miesto
Focus 32.miesto (to urcite nie je este zle 32 zo 100) ale...

to urobi cas ...

Treba sledovat 5, 10 rocne auta, potom hovorit o kvalite, neveriacim treba osobne navstivit servis, opytat sa mechanika, ktory robil vo viacerych servisoch, prip. v servise kde robia viacere znacky aut.
Alebo kto chodi do zahranicia a na dovolenku - tam si vsimnite co stoji na krajnici ...
Z mojich debat a osobnych skusenosti mozem povedat tolko:

na JAPONSKYCH autach sa meni len OLEJ

- moze to byt trochu pritiahnute za vlasy, ale pre obraz to posluzi dobre, ved treba menit aj brzdove dosky :-)
vrabec
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 28.09.2007 14:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vrabec »

martinfx napísal:Opel je sopel. Aspoň diesel.
Sused má na o 2 domy servis, každí týždeň mení vstrekovacie
čerpadlá na Astry, Vectry. Dtl aj Dti motory. Sám sa smeje aké
sú to kok.....
Minule došiel chlap som bol pri ňom. Astra 2004 ka len 108 000
km original od nova a čerpadlo v haji.
Kamarat, pol roka dozadu Vectra rok 2001 to isté.
Ja by to nekupil ani smrti. :3020:
Diesle sú na ho..o, ale benzínové motory nie sú zlé, možem potvrdiť z vlastnej skúsenosti. Nie každý chce naftu.
karenas55
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 23.05.2008 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karenas55 »

Neviem či na japonských autách len olej,ale na mojej Toyote áno,mal som aj Mazdu a tam
to neplatilo,ale pravda je jedna,že Nemca až po Japoncovi,ked hovoríme o spolahlivosti.
Ale spokojnosť a spolahlivost môžeš dosiahnúť aj na inom aute.Máme servis,kde po 18-ročnej skúsenosti nie je nad nemecké a japonské autá,z dlhodobej skúsenosti si nemecké
značky zhoršujú postavenie,neplatí to čo tu bolo 20 rokov dozadu.Keď niekto urobí prieskum na kamarátovom servise,kolko tomu prejde aut ročne rukov,500,2000,5000?Z toho je kolko Oplov?Škodoviek,Toyot atd,20-30-150?Aký je to záber-len čiastočný.
Rebríčky sú stavené cca na 25000ks modelovej značky a ťažko povedať až nakolko
sú objektívne,čo to znamená--že nie je nad osobnú skúsenosť.Samozrejme o nových modelov tu každý hovno vie,pretože vačšina sa tu živí dovezenými haraburdami,kde je
priama umera,čím staršie o to vonku lacnejšie,takže je pravda,že len historia ukáže,
či tá značka je dobrá,alebo nie.Prevda je len jedna,že Opel bola roky dozadu najhoršia
nemecká značka a všetky autá spod koncenu GM,nebol žiadny zázrak.Takže je aj predpoklad,že model 2004 tam asi patrí,ale to neznamená,že apriori je všetko od nich
na hovno.Aj tak si každý vačšinou kúpi to na čo má,alebo sa mu aspon trocha páči a tak
pokial si kúpiš Nemca tak urobíš menšiu chybu ,ako keby si si kúpil Francúza,alebo Taliana. :28b7:
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

nebudem tu polemizovať o spolahlivosti Opla, ale vy čo tu píšete o Opli ako o najspolahlivejšej nemeckej značke, tak možete rovno napísať, že kia je najspolahlivejšia slovenská. OPEL NIEJE NEMECKA ZNACKA. je to americká značka. teda kedysi bola nemecká ale už dávno je vlastní koncern GM, predáva sa v roznych častich sveta pod roznymi inými názvami /napr.vauxhal/ a vyrába sa takisto v roznych častiach sveta. takisto ford nieje nemecká značka. to, že maju v nemecku velku pobočku ešte neznamená, že je to nemecká značka. ani sami nemci nepovažuju opel za nemecké auto. nemecké autá su podla nich len mercedes, audi, VW, Porsche, bmw...
vrabec
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 28.09.2007 14:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vrabec »

petyy napísal:nebudem tu polemizovať o spolahlivosti Opla, ale vy čo tu píšete o Opli ako o najspolahlivejšej nemeckej značke, tak možete rovno napísať, že kia je najspolahlivejšia slovenská. OPEL NIEJE NEMECKA ZNACKA. je to americká značka. teda kedysi bola nemecká ale už dávno je vlastní koncern GM, predáva sa v roznych častich sveta pod roznymi inými názvami /napr.vauxhal/ a vyrába sa takisto v roznych častiach sveta. takisto ford nieje nemecká značka. to, že maju v nemecku velku pobočku ešte neznamená, že je to nemecká značka. ani sami nemci nepovažuju opel za nemecké auto. nemecké autá su podla nich len mercedes, audi, VW, Porsche, bmw...
Tak teraz neviem, Škoda je česká, alebo nemecká značka? Si ma teraz domotal.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

vrabec napísal:
petyy napísal:nebudem tu polemizovať o spolahlivosti Opla, ale vy čo tu píšete o Opli ako o najspolahlivejšej nemeckej značke, tak možete rovno napísať, že kia je najspolahlivejšia slovenská. OPEL NIEJE NEMECKA ZNACKA. je to americká značka. teda kedysi bola nemecká ale už dávno je vlastní koncern GM, predáva sa v roznych častich sveta pod roznymi inými názvami /napr.vauxhal/ a vyrába sa takisto v roznych častiach sveta. takisto ford nieje nemecká značka. to, že maju v nemecku velku pobočku ešte neznamená, že je to nemecká značka. ani sami nemci nepovažuju opel za nemecké auto. nemecké autá su podla nich len mercedes, audi, VW, Porsche, bmw...
Tak teraz neviem, Škoda je česká, alebo nemecká značka? Si ma teraz domotal.
no je škoda česká asi z 10%. aj ked je povodom česká, kupil ju koncern VW, takisto aj opel je povodom nemecký, ale kupil ju GM


Opel nemá bez záchrany GM veľkú šancu na prežitie
Pomoc zo strany Nemecka nemôže zachrániť automobilku Opel, tvrdí expert z branže Willi Diez. "To je ilúzia. Zachrániť Opel môže iba záchrana materského koncernu General Motors (GM) v USA," povedal dnes Diez pre nemeckú tlačovú agentúru DPA

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 69 neregistrovaných