Strieľanie z výfuku

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
denisfulop
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.01.2020 19:48
Zdieľať na Facebook

Strieľanie z výfuku

Príspevok od používateľa denisfulop »

Zdravím, chcem sa opýtať.. ako docielim strieľanie z výfuku na sériovom aute ?
Viem o tom niečo, že buď rovný výfukový systém od zvodov a odstranenie katalyzátora a výfukových tlmičov alebo sa pohrať s škrtiacou klapkou.. viete mi nejako pomôcť, poradiť ak náhodou s tým má niekto skúsenosti?..
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Softverovo,len neviem aky to ma zmysel?
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Softverovo nastavit vysoku bohatost zmesi a hole rury od zvodov.Ale upozornujem ta ze ak mas vodicak,je to na pokutu a odobranie technicaku lebo bude jasne aj blaznovi ze cez stk to nemohlo prejst.
Vyssie pisane neplati ak s tym budes jazdit na dvore.
A chlapi,mal som 15 rokov ked som autogenom privaril na bicykel zadne tlmice z Jawa 350,predne z chrchla 05,kyvnu vidlicu z neakeho maneta,predne koleso z Esky,zadne koleso z Ukrainy ,riadidla z neakoj motorky cross a v dedine som bol najvecsi frajer.A neuverite ze cele pruzenie aj fungovalo.
Mlady nech sa uci,aspon nesedi v senku.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

O com je strielajuci vyfuk. Ide v podstate v originale o ALS /Anti-lag system/ v zavodnych autach - oturbenych. Kedy je potrebne dosiahnut to aby turbina nezastala a isla na plny vykon v jednom kuse aj po ubrati plynu. Otvori sa vzduch a vstrekuje sa palivo, ktore nasledne hori vo vyfuku a toto su tie strely z vyfuku ako vedlajsi efekt dosiahnutia plneho vykonu turbiny aj po ubrati plynu. Strelba z vyfuku nie je ciel je to len dodatocny efekt ineho ciela.
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

potrebujes dostat nespalene palivo az do vyfuku a tam ho zapalit.
Nespalene palivo tam dostanes tak, ze tocis motor na obmedzovac, ktory prerusuje zapalovanie, takze zmes sa neodpali vo valci ale ide az do vyfuku nespalena.
Aby sa zapalilo, tak tam musi byt poriadne teplo, to docielis vysokymi otackami.
Odstranenie katu ani tlmica na to priamo nema vplyv, ale bez nich sa vyfukove plyny menej ochladzuju, takze lepsie docielis zapalenie.
Bohata zmes by tiez pomohla, ale zase ta nie je dobra pre vykon ani spotrebu, tak to za to snad nestoji.
malymirko
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 08.09.2019 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malymirko »

Toto este nie je v kosi?
hanzlik
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 13.07.2017 08:49
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hanzlik »

da sa to spravit cez softver ale ako nad tym tak premyslam, k comu by ti to bolo proste
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 40 neregistrovaných