Striekanie krytu spatneho zrkadla

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peterhe
Forenzný námorník
Príspevky: 1413
Dátum registrácie: 22.01.2010 17:44
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterhe »

Milan ďakujem,
na slnku je to dva dni, stav sa zlepšuje, s tým pomarančom, brúsny papier 1000-1200, alebo bude stačiť leštenka?
1soda
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 08.07.2005 06:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1soda »

peterhe napísal:Nazdar páni,
aby som nezakladal novú tému, votriem sa do tejto. Nejedná sa o striekanie aút, ale ide o modelárske záležitosti. Kvôli lenivosti (naťahovať hadice od kompresora a čistiť striekaciu pištoľ), som si dal prvý krát farbu namiešať a naplniť do spreju. Komfort práce so sprejom oproti striekacej pištoli, hlavne pri malých detailoch, s prižmúrením všetkých očí je 1/4-nový. Pri nasledujúcom modeli sa vráti k starej metóde a farba pôjde rozhodne do striekacej pištole. Taktiež s hustotou farby v spreji sa nedá nič robiť, a pri piatkových vyšších teplotách (29st.o 11-tej večer) bolo potrebné striekať hrubšiu vrstvu, aby farba nezaschla skôr ako by sa stihla zliať. Výhodou bolo, že model sa dal chytiť a pri zasychaní otáčať, takže nevznikali "stekance".
A teraz otázky:
Aj po dvoch dňoch nie je farba dokonale vytvrdnutá - pri silnejšom stlačení zostávajú v nej otlačky prstov, ale po pár hodinách sa farba vráti späť a zostane hladká. Podľa predajcu do spreju sa dáva univerzálne tužidlo, iné ako keď sa kupuje farba do plechovky (predpokladám, že kvôli tomu má sprej životnosť 1-2 roky).
Dá sa proces vytvrdnutia nejakým spôsobom urýchliť? (napr. vypálením?)
Taktiež mi niektorých miestach vznikol tzv. "pomaranč" - veľmi jemný - od 50cm opticky už nie je viditeľný, nič strašné, dalo by sa to prežiť, ale kvôli dokonalosti rád by som sa ho zbavil. Predpokladám, že to bude možné až po úplnom vytvrdnutí.
Prosím skúsenejších o radu a postup opravy.
Ďakujem.
dal si moc velke vrstvy ....pri sprejovani musis velmi dbat na hrubku,zalievat to nemozes....a v tomto teple v podstate ani striekat sprejom ..sprosto napisane,mozes to dat dole a robit znova ,nezaschne to uz nikdy
peterhe
Forenzný námorník
Príspevky: 1413
Dátum registrácie: 22.01.2010 17:44
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterhe »

soda, včera to už bolo vytvrdnuté, prebrúsil som to 1000 a 2000 brúsnym papierom, výsledok by bol ok, stačila by už iba leštenka, ale podarilo sa mi prebrúsiť na 2-3 miestach hrany na základ, takže nasleduje repete, ale nie so sprejom.
Skúsim otočiť sprej hore dnom, vypustiť hnací plyn, preliať do plechovky a nariediť polyuretánovým riedidlom pripadne acetónom, a vydať sa starou osvedčenou cestou = kovofiniš a spol.

žiaľ lepšiu fotku nemám fotené mobilom - po brúsení 1000 papierom
[img]http://s14.postimg.org/shswag4nx/IMAG3921.jpg[/img]
1soda
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 08.07.2005 06:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1soda »

Tak ak to vyschlo mas stastie ....ale ako vidim,odznova to predsa len treba .
Fuhaa....sprej by som veru nestriekal pistolou ,to nieje dobry napad,mas tam vela riedkeho pojiva aby to cez tu malu trisku vobec prefuklo a je tam malo farby,by si potreboval nato pistol s triskou 0.2 :D aby ti to tu riedku farbu vedelo striekat. Odporucil by som ti zakupit pistol SATA minijet na taketo modely a maly kompresorik . A samozrejme normalnu farbu do pistole
peterhe
Forenzný námorník
Príspevky: 1413
Dátum registrácie: 22.01.2010 17:44
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterhe »

Za odskúšanie nič nedám, ku kovofiniške (RD14) mám najmenšiu trysku 1,0 alebo 1,2mm, 1,4. 1,8 a 2,2mm prípadne by som mohol oprášiť airbrusch. Kompresor mám starší, ale dobrý (Orlík) cca 100 litrový zásobník a regulátor výst. tlaku.
Farba v spreji je miešaná strojom - polyuretánový autolak ten istý ti namiešajú aj do plechovky + tužidlo a riedidlo zvlášť, podľa predajcu dá sa doriediť bežným U - riedidlom a tiež acetónom.
Samozrejme najskôr test a nastavenie - streknúť niečo iné, keď to nebude fungovať dám namiešať ešte raz.

Inak tá Sata čo som pozeral na nete vyzerá slušne, aj s ponukou príslušenstva.
Naposledy upravil/-a peterhe v 24.08.2015 12:36, upravené celkom 1 krát.
peterhe
Forenzný námorník
Príspevky: 1413
Dátum registrácie: 22.01.2010 17:44
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterhe »

Nazdar páni,
s vytvrdnutím farby to nebolo ani po týždňovom "slnečnom kúpeli" bohviečo, tvrdší predmet (skúšané nechtom) sa dal bez väčšieho tlaku otlačiť.
Tak som otočil sprej hore dnom, vypustil hnací plyn, prelial do striekacej pištole made in china (kovofinišku mi "kamarát" vrátil s prasknutou nádobkou a zalepenú od bezfarebného laku). Striekané cca 8-10 veľmi tenkých vrstiev s odvetrávaním - výsledok super zrkadlový povrch.
[img]http://s27.postimg.org/6d9bckqv3/striekanie.jpg[/img]
Žiaľ vytvrdnutie farby rovnaké ako zo spreju.
Otázka: Môže dochádzať k nejakej reakcii medzi plničom a farbou, ktorá by spôsobovala spomínaný problém?
Zvažujem použiť akryl namiesto polyuretánu.
Naposledy upravil/-a peterhe v 24.08.2015 12:35, upravené celkom 1 krát.
peterhe
Forenzný námorník
Príspevky: 1413
Dátum registrácie: 22.01.2010 17:44
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterhe »

Farba odstránená.
Prosím info aké máte overené kombinácie plnič + farba?
[img]http://s4.postimg.org/3wrxi9sc9/Odstranovac_farby.jpg[/img]
peterhe
Forenzný námorník
Príspevky: 1413
Dátum registrácie: 22.01.2010 17:44
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterhe »

Prosím vie niekto poradiť čo spôsobuje pri striekaní drobné jamky v laku?
Farba je akryl. Plnič v spreji - Carlofon. Základ odmastený izopropylalkoholom. Mal som rozobratú hlavu kompresora kvôli prečisteniu klapiek a naniesol som na ne prstom jemný olejový film. Môže to byť mastnota?
Ešte ma napadlo, používal som jednorázové latexové rukavice.

[img]http://s16.postimg.org/zdgrh4w75/IMAG4040.jpg[/img]
peterhe
Forenzný námorník
Príspevky: 1413
Dátum registrácie: 22.01.2010 17:44
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterhe »

Takže po predchádzajúcich patáliach, farba skoro celá zbrúsená, prestreknuté plničom Body 300 3+1 2K, (akrylový) vybrúsené pod vodou 1000 papierom. Farbu mám kúpenú akrylovú Kapci 660. http://www.kapci.com/Products/CarRefini ... fault.aspx
Doporučovali by ste medzi plnič a farbu ešte nejaký základ, alebo môžem striekať rovno na plnič?
K tým dierkam v predchádzajúcom príspevku by sa niekto vedel vyjadriť? Boli pomerne hlboké, niektoré takmer a niektoré úplne po plnič.
Nerád by som to brúsil a striekal po piaty krát.
:41c2:
Aj keď na druhej strane s pozitívnym pohľadom na vec to môžem brať ako tréning. :4090:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jedine ze tak ako samostudium...

lebo ekonomicky to je uplna samovrazda lol

Peter strasne Ti fandim, ale poradit neviem ani prd, ja bych vzal stetku a pixlu barvy, lebo sprejom som viac nastriekany jak to co chcem a bolo by to uplne prijatelne vo vysledku :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
peterhe
Forenzný námorník
Príspevky: 1413
Dátum registrácie: 22.01.2010 17:44
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterhe »

Bajo ďakujem, tu neide o ekonomiku, za tie bubaky čo som dal za materiál lakirnik by mi to strekol aj 2x. Rád by som prisiel na chybu, aby sa neopakovala. Modelarcenie som oprášil aby som mladému 10 r. Pepkovi nahradil cas strávený nezmyselným suchanim prsta po mobile a spol. niecim zmysluplnejsim a aby ziskal nejakú zručnosť. Vyzerá ze ho to baví. Trpezlivosti má na 10 ročného neskutočne veľa. Maľovať chameleoma na A3 vykres supinku po supinke 4 dni a minúť pri tom 3 fixky by som asi nezvládol. To radšej vezmem ďalší batoh na Rysy.Airbrus neviem nájsť, asi som ho požičal nejakému "kamarátovi" tak som mu objednal nový nech sa učí.Takže striekať teraz budeme častejšie dvaja. Mladý zatiaľ rewelky farby.
peterhe
Forenzný námorník
Príspevky: 1413
Dátum registrácie: 22.01.2010 17:44
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterhe »

Doplnil som sústavu kompresora o ďalší filter priamo pod striekaciu pištoľ, a napriek tomu sa situácia opakovala vznikali vo farbe pri vysychaní drobné jamky podobné vpichom od tenkej ihly.
Obidva filtre boli čisté a po rozobraní pištole som zistil že je v časti prívodu vzduchu mastná. Pravdepodobne "expertovi" čo ju mal požičanú kompresor prepúšťa olej do vzduchu. Po vyčistení pištole z vnútra OK. Príčina bodiek v akrylovom laku bola mastnota.
Naposledy upravil/-a peterhe v 07.09.2015 11:02, upravené celkom 3 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Manzelka, fajka, auto a vercajg sa nepozicavaju...:)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
peterhe
Forenzný námorník
Príspevky: 1413
Dátum registrácie: 22.01.2010 17:44
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterhe »

Keď už tu okupujem toto vlákno, ešte sa podelím s Vami o výsledok. lol
Farba po prebrúsení pod vodou 1000 a 2000 br. papierom a preleštení.
[img]http://s1.postimg.org/ub5n1xtjf/striekanie_4_2.jpg[/img]
skokan7
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 13.07.2015 08:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa skokan7 »

kamosa dal za kapotu 200€ tak hento rátaj do tej 100

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: dntrend, pacok a 61 neregistrovaných