Striekanie krytu spatneho zrkadla

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

adminko
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 07.03.2010 16:20
Zdieľať na Facebook

Striekanie krytu spatneho zrkadla

Príspevok od používateľa adminko »

Caute,
kolko priblizne moze stat nastriekanie krytu spatneho zrkadla?
Potrebujem pribliznu cenu aspon. Demontaz by som zvladol sam, cize cisto len odmastenie + nastrek.
Vdaka.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nemysli si, že keď je to malé, tak to bude oveľa lacnejšie ako klasický diel, ktorý stojí cca 80-100 €, to nie je len o odmastení a streknutí...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je to žiadna výhra,sú to tie isté úkony,tak isto ide box,osvetlenie a vetranie,tak isto striekaš a ten istý počet vstiev tak isto vymývaš po striekaní pištol od bázy aj laku,použiješ to isté množstvo filtrových lievikov atd..Obvykle 30 e.- bez materiálu aj pre priateľov.Elektrárne nezaujíma na čo som minul kWh energie,a pištol musíš vymyť úplne rovnako či v nej bolo za náprstok farby alebo 4 dcl,času minieš rovnako
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan to už si lacnejší ako foliaši , a to je čo povedať lol
Aj ja mám otázku , strekneš aj ten plasti-dip, či ako sa to volá?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie,na tie kraviny sa tak lahko nedám,to prenechávam iným,hnusí sa mi to a to je dostatočný dôvod sa na to ani nepozrieť.
Neviem či je 30 e.- málo,ale ako samostanú vec to nikdy neurobím,predsa nepustím box pre jedno zrkadlo.To je ako zostreliť vrabca z oblohy medzikontinentálnou raketou.To by viac peňazí zobralo ako donieslo
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len som tak nahlas rozmýšlal v dlhodobom horizonte . Manželka má na Corse hnusne ošúpaný lak na streche , ale foliaši z NZ nevedia čo pýtať. Aj tak si myslím že časom dá do rovnakého stavu celé auto a bude pýtať druhé. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to desné,autá sa doslova šúpu a to sú origo laky a vcelku mladé autá.Strechy,kapoty,oblúky na vrškocj dverí,zvlieka sa to a neskôr prejde až do prašiny.Mnohý mi to prídu ukázať že čo s tým.A len akosi ťažko prijímajú argument že to musí všetko preč a ide sa odznova cakomprask.Že žiadne lokálne kúsky sa nedajú,lebo sa okraj trhá stále ďalej a ďalej.Proste odstrániť treba všetko komplet.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ved to nepochopím že na autách s r.z.1985 -90, čo rozoberám na traktorčeky a nosím do šrotu je lak celkom v pohode a autá po roku 2000 s ošetrovaným lakom vyzerajú ako poliate kyselinou.
Potom sa mi tu všetci smejte že kupujem veteranov . lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco to mas aky rocnik tu corsu? Ja mam 10 rocnu vectru / z toho siedmy rok u mna a lak ma este v pohode,ziadne supanie a pod.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Vodou riediteľné laky + šetrenie = očakávaný výsledok
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kryt na zrkadlo...Ja ak by som také musel riešiť , idem do krámu kde miešajú farby dám si namiešať do spreja farbu a streknem to doma , by som zle zaspával ak by som mal dať za takéto dačo trebárz 80-100E....A osobne by som si z takýchto vecí ťažkú hlavu nerobil a ak už ide o nejaké zrkadlo voľakedy boli čierne a vidieť v nich bolo rovnako. Dnes mám pocit že polovica šoférov jazdí ako keby ich tam ani nemala. Takže najlacnejšie riešenie kúpiť za 4E čierny sprej a streknúť obe na čierno. Ak je to "nové" už v nejakej farbe streknuté že len nesedí s farbou auta nedával by som ani základ na plasty a len by som to prebrúsil pod vodou nejakou 800-1200 šmirglom a strekol.
.....Ja viem dnes je doba kde sa hrajeme na estetiku krásu a prvý dojem a tiež chápem že nie každý máme rovnaké priority a požiadavky na vzhľad plechovice v ktorej si vozíme darebný zadok. Ale chápem že je asi aj rozdiel mať auto a auto . Ja čo mám malé lacné bežné ,auto na jazdenie do roboty by som to neriešil ale ak má niekto prémiovku tak tam je to trocha iné...
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

u nás cena za to 30 Eur aj s materiálom
peterhe
Forenzný námorník
Príspevky: 1413
Dátum registrácie: 22.01.2010 17:44
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peterhe »

Nazdar páni,
aby som nezakladal novú tému, votriem sa do tejto. Nejedná sa o striekanie aút, ale ide o modelárske záležitosti. Kvôli lenivosti (naťahovať hadice od kompresora a čistiť striekaciu pištoľ), som si dal prvý krát farbu namiešať a naplniť do spreju. Komfort práce so sprejom oproti striekacej pištoli, hlavne pri malých detailoch, s prižmúrením všetkých očí je 1/4-nový. Pri nasledujúcom modeli sa vráti k starej metóde a farba pôjde rozhodne do striekacej pištole. Taktiež s hustotou farby v spreji sa nedá nič robiť, a pri piatkových vyšších teplotách (29st.o 11-tej večer) bolo potrebné striekať hrubšiu vrstvu, aby farba nezaschla skôr ako by sa stihla zliať. Výhodou bolo, že model sa dal chytiť a pri zasychaní otáčať, takže nevznikali "stekance".
A teraz otázky:
Aj po dvoch dňoch nie je farba dokonale vytvrdnutá - pri silnejšom stlačení zostávajú v nej otlačky prstov, ale po pár hodinách sa farba vráti späť a zostane hladká. Podľa predajcu do spreju sa dáva univerzálne tužidlo, iné ako keď sa kupuje farba do plechovky (predpokladám, že kvôli tomu má sprej životnosť 1-2 roky).
Dá sa proces vytvrdnutia nejakým spôsobom urýchliť? (napr. vypálením?)
Taktiež mi niektorých miestach vznikol tzv. "pomaranč" - veľmi jemný - od 50cm opticky už nie je viditeľný, nič strašné, dalo by sa to prežiť, ale kvôli dokonalosti rád by som sa ho zbavil. Predpokladám, že to bude možné až po úplnom vytvrdnutí.
Prosím skúsenejších o radu a postup opravy.
Ďakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Žiaľ neviem pomôcť ani jediný mm,len predpokladám že práve tuženie spôsobuje takúto vlastnosť.Teplote nesmierne urychluje proces,trba skúsiť pomoc slniečka-
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

autolaik napísal:Oco to mas aky rocnik tu corsu? Ja mam 10 rocnu vectru / z toho siedmy rok u mna a lak ma este v pohode,ziadne supanie a pod.
Corsa je 2001 a tak sme to už kúpili , vraj niečo s námrazou , ale vyzerá to strašne.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných