Striekanie auta

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

nie priatelu, to sa nebavime..bavime sa o striekani auta...vseobecne..to,ze ten co zadal temu sa pytal na striekanie auta z vonku,je len nasa domnienka..

ale popravde viem, ze standardne v boxe nastrek auta s rozobratim a zlozenim,ked sa bavime o tom, co pisal turbo, tak vyjde cca 2500eur..
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

predaj superB, a mozno uvidis..ja ho za to kupim... :d :D :d :D :d :D
romysisa
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 08.06.2008 12:48
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romysisa »

mp3turbo napísal:1000e je garazova cena.

v autorizovanom servise zaplatis za celolak priblizne 6000e.

to nie je sranda.
netaraj blbostiiiii 6000 EUR :40bd: :40bd:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> sa bavime o striekani z vonku

no tak to potom nie je to co pises "za 1200 eur v kabine nastriekam cele auta aj s rozoberanim aj zo skladanim"... CELE AUTA su cele auta, NIE IBA ZVONKU. Preto som sa specificky vrtal v tych taxikoch pretoze viem ze je to nerealne za taketo peniaze. A to si priamo potvrdil. Cize cele auto NAOZAJ CELE CELE UPLNE CELE AUTO by u teba stalo nie 1200 ale mozno aj viac ako 2500 co som napisal pretoze takuto je-ba-vu robotu samozrejme nikto nechce robit. Robota zvonku je najjednoduchsia, ze? Odstrojovat komplet interier, stropy... ajaaaaaj to je robotička.... detailna zdlhava je-ba-va...

a povedzme si otvorene, ako chces striekat auto ked ma hrdzave blatniky, spodky dveri, prahy a podobne? Seriozne to opravit a nastriekat nestoji 1200eur a to je teda od celeho auta hodne daleko...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> netaraj blbostiiiii 6000 EUR

to je malo alebo vela? Neviem ci si niekedy videl fakturu ako sa v autorizovanom servise lakuju dvere a blatnik - taka faktura ma asi styri strany s rozpisom cinnosti co museli odmontovat a zmontovat a normohodiny bezia...

kamarat tot minule (rok2008) mal poistnu udalost na oktaviu2, LEN za spominane dvere a blatnik tam padlo skoro 40.000 korun.
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

romysisa napísal:
mp3turbo napísal:1000e je garazova cena.

v autorizovanom servise zaplatis za celolak priblizne 6000e.

to nie je sranda.
netaraj blbostiiiii 6000 EUR :40bd: :40bd:
len na okraj...striekanie auta po buracke vyslo v jednom nemenovanom autorizovanom servise na 3600 eur..jednalo sa o opel vectra C..mal som ho odobrat, avsak servis ho nevydal,nakolko donho investoval kopec penazi...skutocna predajna hodnota toho auta je dnes mozno 7000 €...aj to v pripade,ze sa kupujuci nedozvie,ze bolo burane...a striekane bolo ani nie cele..len burane casti..a tie boli nie opravovane,ale vymenene...striekala sa kapota, predny naraznik,prave predne dvere, podbeh, pravy predny blatnik a zrkadlo...

chces sa nieco spytat?kludne sa na ten opel mozes ist pozriet,stoji v kosiciach v servise..a ludne Ti dam aj cislo na prijmacieho technika a spytaj sa,kolko by stala praca a striekanie celeho auta..budes velmi, ale velmi prekvapeny,ze ta cena mozno prevysi to, co napisal turbo...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no tak to uz by som bol prekvapeny aj ja ;) Samozrejme som sa nebavil o premiovych znackach Bentley, Lexus... tam je to urcite drahsie za cele auto zvonku (nie zvnutra, nie motorovy a batozinovy priestor, nie kompletne odstrojenie interieru)...

aby si si nemyslel ze ti v Mercedese nastriekaju cely Mercedes S500 zvonku [iba zvonku!] za 6000eur. Alebo ze v Audine nastriekaju celu A8 za 6000eur. To urcite nie. Nabeton.

ale take ze opel, skoda okrem superbu som myslel a dufal ze sa zmestia... sakra. Tak nie. Musim si posunut hodnoty...
modlis
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 10.06.2006 19:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa modlis »

to bola cena z vonku a u nas na vychode sa pohybuje diel za 100eur takze si to treba preratat a kompletka je hnus robota pod 1500 by som nesiel a zalezi na tom ci je to farba metaliza a ci je to prelet podla toho idu ceny ale cele aut z vonku tych 1000-1200 spravim a vravim ze je to super cena a su aj blazni ktory striekaju za 800 eur to uz by som ja nerobil a ceny v poprade 130 eur diel bez dokladu. :zg282:
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

oplati sa to?

Príspevok od používateľa Franc1644 »

ja neviem chlapi.Ak to chce nastriekat len cisto pre vzhlad a tiez na zeleno,naco to odstrojovat?A za dalsie,ak je to starsia oktavka,naco by sa to malo striekat 100%?A je to potrebne striekat?ved pre nejake skrabance od kamienkov auto fungovat bude...
west27
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31.05.2011 19:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa west27 »

cena striekania - nepripravene auto na striekanie = 1200 az 1500€
- pripravene na striekanie = 800 az 1000€
Toto su ceny v origos lakovniach tak sa pohybuju
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

mp3turbo napísal:1000e je garazova cena.

v autorizovanom servise zaplatis za celolak priblizne 6000e.

to nie je sranda.
1700 v autorizovanom servise BMW. Bolo to BMW 1 a cena bola vrátane odstrojenia a nastrojenia. 6000 by nestál ani superveterán.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> 1700 v autorizovanom servise BMW. Bolo to BMW 1 a cena bola vrátane odstrojenia a nastrojenia.



to sa mi nechce verit ani trochu - daj mi sem fakturu kolko HODIN ti nauctovali len za odstrojenie a nastrojenie auta, kedze normohodina stoji 30 eur...

CELE AUTO nastriekane ? Alebo len dvoje dvere?

Tato cenovka je mala na garazove striekanie, nie na autorizovane BMW Servisy so speci boxami, vzduchotechnikou, originalnym materialom atd. Dokial neuvidim fakturu A NEOVERIM SI JU [lebo fakturu viem vyrobit aj ja], neuverim.

Nic v zlom, samozrejme.
TT666
Príspevky: 396
Dátum registrácie: 16.03.2005 10:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TT666 »

mp3turbo napísal:>> 1700 v autorizovanom servise BMW. Bolo to BMW 1 a cena bola vrátane odstrojenia a nastrojenia.



to sa mi nechce verit ani trochu - daj mi sem fakturu kolko HODIN ti nauctovali len za odstrojenie a nastrojenie auta, kedze normohodina stoji 30 eur...

CELE AUTO nastriekane ? Alebo len dvoje dvere?

Tato cenovka je mala na garazove striekanie, nie na autorizovane BMW Servisy so speci boxami, vzduchotechnikou, originalnym materialom atd. Dokial neuvidim fakturu A NEOVERIM SI JU [lebo fakturu viem vyrobit aj ja], neuverim.

Nic v zlom, samozrejme.
30€ normohodina? ... sa zobud turbo... v BMW pri martinskom cintorine je 65€..a to je najlacnejší servis v BA (autorizovany)
..... dalej mam na mysli že ak to daval do nejakeho autorizaku striekat... tak nemaju ani tuším boxi na prevadzke.. ale maju na to tzv. zmluvnych partnerov....
wliw
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 18.11.2006 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wliw »

Ja mám s garážovým strikaním strašne zlé skúsenosti. Mal som od kamienkov celý predok a boli ťukance aj na kapote a pozdĺž prahov. A podbehy už chytala korózia. Dostal som super cenu od známeho, myslím, že to bolo cca 60 eur za diel. Keď sa mi auto vrátilo bol som zhrozený, na kapote bolo pod lakom vidieť krátery, predný nárazník bol iba zalepený (čo bol prasknutý) a po cca mesiaci za zlomil zas. Na začiatku pri podbehoch som už po pol roku videl plnič. A teraz, keď auto predávam som zistil, že podbehy ma skrz na skrz prehnité.

Toto bola moja chyba, lebo som sa ulakomil na cenu. Ale preto som pochopil, že keď niekto pýta málo penazí (podozrivo málo) aj za to málo dostanem a v konečnom dôsledku ma to vyjde draho. Keď som volal do jednej autolakovne (http://www.mgautolakovna.sk/) ktorú mi doporučil jeden kamarát, mal som záujem o celolak, tak mi povedal, že on mi nemôže povedať ani orientačnú cenu za celolak, lebo nevie v akom stave je auto, či má koróziu, alebo iné veci, ktoré by boli potrebné spravi't predtým akoby sa len pustili do celolaku.

Čím dalej tým viac mením kritéria na služby. Referencia a cena a samoohdnotenie človeka, čo tú službu robí. Keď ju niekto robí za babku, za babku to bude aj vyzerať, neváži si svoju prácu a vedmosti na toľko, takže čo mám vtedy čakať ?

A milujem aj reči, "ja by som Ti to spravil rovnako dobre za menej" ... taká p******** ...

Po čase som sa začal venovať lešteniu lakov a verte mi, z 10 áut striekaných (čo len jeden diel) je 8 hnoj .... Ale Naša chyba, sme lakomý a medlíme si rúčky pri každej ušetrenej korunke .... a nezávidím ani život dobrým lakovniam, keď aj podnikateľský systém je na chuja ...

och ...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Po čase som sa začal venovať lešteniu lakov a verte mi, z 10 áut striekaných (čo len jeden diel) je 8 hnoj


len osem ? To sme na tom dobre...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných