Strhnuty závit kolesa (možné riešenia)

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Strhnuty závit kolesa (možné riešenia)

Príspevok od používateľa tomket11 »

Zdravím, mám problém na aute. Dnes som bol prezuvat zimné na letné a chlapci mi tak utiahli bezpečnostnú maticu, že po následnej demontáži (videl som ako sa pretacal a na moje rozhorčenie ho mali predomnou demontovať) nešiel... ( bol strhnuty bezpečnostný srob + aj závit na ktorom má držať...) Po následnych prejavoch hnevu som ich poslal do preč lebo ich nápady boli vyvrtat, vybiť, navariť a nemal som náladu na ich suflikantske riešenie. (bol som v asi najdrahsom a najväčšom servise v okolí, všetci si ich vychvaluju). Po následnom príchode domov som sa asi 4hodiny trápil na dvore ako to vytiahnuť a podarilo sa. Nasedne som zistil to co je hore v zátvorke, že bol strhnuty aj srob aj závit.
Otázka znie:
Čo teraz? Dá sa to nejako spraviť (jazdím rýchlosťami nad 250km/h) /viem o štýle menší srob, vyrezanie väčšie závitu/? Alebo mam komplet meniť uchytenie tých srobov? (cena bude extrémne vysoká keďže to budem musieť objednať z USA) No horšie je, že budem dlho nepojazdny, dokedy to príde...
Ďakujem za rady. (v hľadaní tém na fóre som nenašiel nič podobné)
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kúp druhý náboj, dlho nepojazdný znamená čo?
Zasielka z USA tu bude za 14 dní ako nič
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Zásielka mi príde za 8dní letecky. Horšie je, že mám naplánovanú cestu do Talianska v pondelok... Keby som išiel normálne, myslíš, že by stačilo vyvrtat nový závit? A vymeniť to keď prídem? Pripadne ísť len na 4 sroboch?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja verím tomu že by to udržali aj 4 skrutky, takých áut kde je 1 poškodený závit zo 4 som už videl a jazdilo sa aj tak
arnie191219
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 23.11.2010 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa arnie191219 »

Jazdim rychlostami nad 250 kmh no ty si iny borec-co jazdis F1? :2f93:
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

OK, ďakujem.si má v celku potešil. V pondelok objednam diel. :3035:
Nie nejazdim f1, jazdím diaľnice, cesty 2triedy a mestá. :d :D
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ja jazdim 280km/2h na styroch sroboch uplne v pohode
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

tomket: dajte sem foto, závit sa zničil na skrutke alebo je tam matica ? každopádne treba skúsiť novú skrutku a závit by sa dal možno prebehnúť závitníkom... meniť kvôli prezúvaniu celý náboj tak to ďakujem pekne.... aspoň viem prečo si pomaly všetko chcem robiť dám doma... lebo si to dodrbem zadarmo aj sám....btw ak je to z ameriky tam používajú asi iné miery na závity ako tu?
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Lakino a nie je to jedno aké to je auto? Závit jak závit a sruba jak sruba. Precistit, prerezat závit keď sa dá A kľudne jazdi ďalej.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Jedna sa o Chevrolet Camaro 2015 v edícii Zl1.
Ono je komplet srob bez závitov (úplne hladký asi tak 4cm od vrcholu a až potom sú závity) Keď pozrem cez elektron na závity tak tiež, zozaciatku je to hladké a potom tak od polovice závity sú... Keď zbehnem do garaze, tak odfotim, bhde to okolo 14tej. Sú tam skrutky nie matica.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Helicoil sa dá kúpiť v obchode či len cez eshop?
Laki, ak by to tak naozaj bolo, bolo by to super! Ďakujem moc za radu. Dám obed, pojdem premeravat a zbehnem hneď do predajne autopotrieb, viem o jednej v okolí, čo je do 20tej otvorená. :2f93:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Helicoil je kúpitelný aj na SVK,žial za príliš vysokú cenu a tak to servis väčšinou nemá.Tiež som ho kupoval spoza hraníc za smiešnu cenu (oproti cenám SVK) a oplatila sa mi to už pre jediný strhnutý závit v hlave PD motora a to som objednával sadu troch rozmerov,M6 M8 M10
Závit kolesovej skrutky je min M12,a kúpiť samostatne len sadu M12 je tak na 15 e.-
Oprava ľahká,sila nového závitu dáva možnosť pre väčšie zaťaženie než bolo to pôvodné,nakoľko prenáša silové zaťaženie na väčší priemer.To využívajú niektorý výrobcovia u motorov automaticky a tak Helicoil v závitoch nájdeme bežne u BMW už z výroby
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

OK chalani, dakujem za rady. Volal som do jedného súkromného pneuservisu v cechach a už to mám hotové, spravili sme komplet všetky závity helicoil, takže by som mal mať pokoj už v podstate navždy (čo sa týka tohoto auta) verím, že aj budúci majiteľ to ocení. :)
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Hej, priesiel tam majiteľ a mechanik, spravili mi to a za robotu si zobrali každý po 1000Kč viac. (do telefónu som vravel ze to suri a som ochotný si priplatiť).
Každopádne je to hotové a helicoil bol dobrý nápad. Ďakujem! ;)
Inak som sa čudoval, ale bolo to extra rýchlo spravené.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Inak ak by niekto potreboval, sú nonstop...
NONSTOP Auto & Pneu Vladislav Řezník

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní