Stredná trieda do 8000 Eur.

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

emma07
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.12.2012 15:51
Zdieľať na Facebook

Stredná trieda do 8000 Eur.

Príspevok od používateľa emma07 »

Ahojte,
potrebujem poradiť pri výbere auta, keďže už sa dlho rozhodujem a stále sa neviem rozhodnúť. :-\

Malo by to byť niečo z nižšej strednej triedy, hatchback, max. 5 ročné, rozpočet je do 8000 Eur, ideálne by bolo, keby táto suma bola už aj s počiatočnými nákladmi (výmena rozvodov, oleja a pod.)

Ročne najazdím cca 20 000 km, z toho asi 20% v meste a zvyšok cesta 1 triedy a diaľnica..

Nejakú predstavu už samozrejme mám, ale chcela by som vedieť nejaké nezávislé návrhy. Prezrela som si aj toto fórum, ale väčšina podobných príspevkov je 2-3 roky stará.
Díky moc
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Ahoj.
Aspoň jedna z mála, ktorá napíše poriadne tému. No ale k veci. Dané požiadavky sú na klasické auto resp. nákupnú tašku že, čiže nižšiu strednú triedu si myslela alebo len strednú triedu? Zvažuješ benzín alebo diesel? Alebo si chceš nechať poradiť? Dnes je kopa áut, mne sa môže páčiť toto tebe nemusí, čiže aj osobný názor na nejakú značku alebo pod. by nebol od veci. Napr. Ford Focus, VW Golf, Mercedes A/B, Citroen C4, Fiat Croma/Punto/Bravo, Kia Ceed, Fabia, Polo a x ďalších áut splňajú požiadavky. Hodilo by sa ešte možno dodať koľko ľudí by si chcela prepravovať, či to auto by malo byť trocha priestrannejšie alebo nie.
Naposledy upravil/-a Marekskk v 04.12.2012 19:28, upravené celkom 1 krát.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..nuz.s Tebou bude velmi tazka rec...Strednu triedu vyberaju zeny sebavedome,prakticke,vediace co chcu,ale neznasaju vela kritiky... :zg282:
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Focus, Bravo, Astra...
emma07
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.12.2012 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa emma07 »

Marekskk, ďakujem za pochvalu a teraz k veci :)...nižšia stredná, nie stredná, ak sa bavíme o konkrétnych autách tak Focus, nie Mondeo, to či benzín alebo diesel, potrebujem poradiť, jazdím do práce denne cca 25 km od mesta a spať, vačšinou beriem 1-2 kolegyne,raz za mesiac chodím na východ a vtedy potrebujem, aby to auto bolo priestranné

Značky som nepísala schválne, lebo som chcela vedieť, čo mi poradíte, ale z toho, čo si spomenul Ford si celkom trafil, ten je v hľadáčiku, VW skôr nie, chcem to auto ráno nájsť pred domom, Škoda sa mi nikdy nepáčila

rudolfo63, ďakujem, beriem to ako kompliment, s tou kritikou máš úplnú pravdu, preto sa radím s vami a nie s mužmi v mojej rodine, nedopadlo by to dobre :D

ivko1 - o Astra sa mi páči, ale nie som si istá, či chcem auto od automobilky, o ktorej každú chvíľu čítam, že krachuje
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nutne treba zúžiť výber ako už bolo naznačené,aspoň vylúčením toho čo byť nemôže,alebo teda čo musí.Výber je kolosálny,peňažný limit považujem za solidný.Ale musím vysloviť že častú chybu robia ľudia ktorý sa upnú ku km,alebo ročníku.Vyberaj stav,to rozhodne či túto kúpu budeš aj po rokoch považovať za zdarilú.A neboj sa požiadať hoci tu o pomoc,ochotný sa ešte nájde čo pomôže z prehliadkou a radou,prípadne poskytne skúsenosti na mieste kúpy. Ale hlavne sa neponáhlaj,a vždy sa pred rozhodnutím aspoň raz vyspinkaj či Ťa nadšenie neopustí.
Dnes mi dával Martin Cichý odtialto núkal cukríkové autíčko po žene.Verím ak hovoril cukrík,že to tak je.Možno sa Ti ozve.Bolo by to od ženy žene.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Talže trocha k dileme diesel alebo benzín. Na tvojom mieste uvažujem o benzíne, neviem ako ostatný ale osobne si myslím, že tých 25km do práce a späť nieje veľa, pri diesly môžeš mať zbytočné problémy ako dpf, vstrekovače atď. samozrejme ak máš na opravy tak to je jedno. No osobne nie len z hľadiska opráv ale aj rýchlejšieho ohriatia čo oceníš v zime. No a samozrejme nižšimi nákladmi na prípadne opravy.
Možno keby si uvažovala o novom aute, tak diesel poviem ok, ale 5 ročný slovenský diesel, to by som radšej nekupoval, zvlášť ak niesi odborník, teraz nič v zlom, nikto nie sme rovnaký. Čiže treba uvážiť či chceš len meniť olej a jazdiť alebo si kúpiť diesel možno niečo ušetriť na spotrebe, síce len v tom by som to nevidel. Možno by som sa obával že ten diesel bude klasika slovenská.
Čiže radšej benzín, ak diesel poriadne preveriť, ale nekupoval by som diesel na tvojom mieste. No a taký Ford Focus s 1,4 / 1,6 duratec by bol ideál.
Naposledy upravil/-a Marekskk v 04.12.2012 22:56, upravené celkom 1 krát.
emma07
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.12.2012 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa emma07 »

mhlavatý, ďakujem za rady a za tip, aj keď auto - cukrík asi nie je práve to čo hľadám, nebudem v ňom voziť plyšáky

Marekskk, prehovoril si mi do duše, moje posledné auto bolo dieslové a predala som ho práve kvôli vstrekovačom, takže skúsim teraz benzín
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..tak...a je to tu....tej zenskej bude tazko vyhoviet a stavim sa,ze nakoniec si urobi aj tak po svojom...a na dodatok je urcite este tvrdohlava...Tak radte,radcove moji... :28b7:
emma07
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.12.2012 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa emma07 »

rudolfo63, keby si toľko nefrflal a radšej mi niečo rozumné poradil :zga27:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To Rudo nefrfle,to treba vedieť čítať,to je je čosi ako ..hm..nárečie ?!
K téme,..tiež už aj vzhladom na väčšiu pohodu a celkom iste lacnejší servis benzínu mám názor blízky Marekovmu
emma07
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.12.2012 15:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa emma07 »

Dakujem za navrhy, rozhodla som sa poobzerat po tom Forde Fusion Duratec 1.6, aj ked asi to bude na dlho, zatial som pozrela len na nete a v cene do 8000 eur nachadzam len same diesle, preto ak viete o nejakom konkretnom, ktory by si zasluzil moju pozornost, kludne napiste, velmi by mi to pomohlo..Diky moc
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Emma daj si vyhľadať do 9 tisíc a len benzínové. 1.6-ky sú tu štyri na predaj.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Fusionov 1,6 nieje veľa. Najrozšírenejšie sú 1,4 ktorú mám aj ja. Potom Fusionov nájdeš 1,6 / 1,4 TDCi čo je diesel a ten by som v tvojom prípade nebral čo som napísal vyššie.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kto chce trochu komfortu tak Fusion nie je to pravé auto, minimálne Focus

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0949516793 a 6 neregistrovaných