strecha - fixny bod vymena ?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pby
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

strecha - fixny bod vymena ?

Príspevok od používateľa pby »

zdravim, podarolo sa mi zlomit skrutku vo fixnom bode strechy auta na upevnenie stresneho nosica, pri procese vytahovania tym vytahovakom na zlomene skrutky sa zlomil aj on cize kompletne zapchata diera uz aj kalenou ocelov vsetko zarovno s plochou cize nicims aot neda vybrat a uz ani odvrtat -- chcem sa opytat ci sa da vymenit ten fix bod bez rezania a vyvarovaniea - je to taky plat kovu ako keby v nom bol zavit ale mam pocit ze je privareny k streche.. Citreon C4 jednotka po FL ´09

Diky
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

v sovietskom zvaze vymysleli technologiu vyiskrovania, ked sa im pri rezani zavitov zlomil zavitnik v bloku motora, museli vymyslet jak ho vybrat bez poskodenia medenou elektrodou, teraz uz len najst kto to tu vie spravit v 21storoci v evropskej unii :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pby
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pby »

nieco som nasiel na temu vyiskrovanie ale to sa mi nezda (aj ked to nema poriadne nastudovane, nakolko pocitam ze tam vznika poradne teplo a ja nechcem poskodit lak ani nic naokolo :( ide ma z toho slak trafit
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a ked to budes prevarat nebude mu teplo :-) ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pby
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pby »

ved prave sa pytam ci sa to neda vymient bez nejakoho varenia alebo co, nemam vobec predstavu.. rozmyslam este nad nejakym diamatovym vrtakom ze vyfrezujem neajko tu najhrubsiu cast toho vytahovaka (v hornej casti je hrubsi ide do uzsej) ten zvysok vy som skusil vybrat a rozvrtanu srubu (povodnu) rozvrtat viac a zavitnikom vyfrezovat alebo co..
pby
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pby »

no to by asi slo tiez.. nazbieral som nejake info ten zavit je v tom obdlzniku, ktory ako som zisitl je plastovy (ten obdlznik je plast a ten zavit je tam asi nalisovany - domnievam sa) cely ten plastovy obdlzik je okolo zatmeleny a zalakovany o karoseriu - myslel som ze je to zvar ale je to tmel..

otazka je (zajtra budem zistovat v citroene) ale predbezne.. myslite ze sa to bude dat vymenit alebo iba prelisovat ten zavit v origos servise ?
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

bodaj ich pecena hus kopla, fujtajbl s plastovym kramom :342a:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pby
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pby »

ono to pod tym plastom musi byt cez ten stredovy zavit prichytene aj ku karoserii, nemoze to byt iba na tom plaste to by nevykrylo nosenie ani nic..
pby
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pby »

vymniet sa to neda.. volal som do citroena

teraz uz len rady ako odvrtat alebo uvolnit zaseknuty vytahovak z CrV ocele a ked sa dostanem ku skrutke ktora ma uz dieru tak ju budem zvacsovat az na jemny okraj k zavitu a ten vyrezem zo zavitnikom
-napada ma vrtak s karbidu, kt. by mal byt na vrtanie do tvrdeej ocele a pod.
simonides
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 07.07.2016 11:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa simonides »

Jedine teda tak, ze sa to budes snazit pomaly odvrtat. A nikde v servise aj takom no obycajnom, by nemohli mat nieco take, cim by sa to dalo spravit? Lebo kupovat len tak vrtaky a dufat, ze to pojde asi tiez nebude len tak
vlado659
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 22.04.2013 07:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado659 »

Ja som nieco podobne odbrusil vysokootackovou bruskou http://www.priemto.sk/priama-bruska-130w-kufor ,len neviem aky rozmer zavitu tam je.
pby
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pby »

tu brusku mam aj ja aj kufrik s nejakym vztacikami bruskami a pod. neviem co na to pouzit (hlavne na tu chromvanadovu cast)
a celkovo sruba je tam M6 priemer, skus mi nejke tipy popisat, mozno mi to pomoze, ako si to robil. Co ja viem tak vraj take tvrde kovy sa musia na nizkych otackach a vysiom talku vrtat co sa asi tak rucne bude tazko
vlado659
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 22.04.2013 07:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado659 »

Ja som vybrusoval zavit M10 ,M 6 neviem ci tam je taky maty priemer brusneho telieska,a otacky som pouzival vysoke a pritlak maly ,ale spotreboval som tam 3 brusne telieska.
pby
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 28.11.2012 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pby »

a ktore konkretne to boli skus opis alebo ked nejaky obr z netu alebo nieco, ja som skusal taku tu kovovu ticku na konci zaoblenu, nieco ako diamantova bruska a el s tou to neslo ani pohnut mozno tyzden neustaleho brusenia, inak nie velmi... keby bol tak ako je na flexe rezny kotuc ale tvarovany do gule s tym by to slo paradne ja potrebujem len ten CrV stred vybrusit asi tak 3-4mm do hlbky a 4mm do sirky a potom som uz v makej srube tu dam z vrtakom stale kus sirsim
richi272
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 23.03.2009 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richi272 »

Urcite sa to musi dat a to, ze ta odmietli v autorizaku neznamena, ze to nejde. V tej streche je urcite nieco taketo: http://shop.simaf.cz/Nytovaci-matice-M8-SERBLOC-d29.htm

dava sa to ako kotviace body a taktiez ako rozne zavitove vlozky v automobilkach a tiez aj v PSA. Takze stary von, novy zalisovat a mozes zase vozit nosic. Len na to treba specialne naradie.

P.S.: tie zavitovevlozky su nepriechodne, tak aj nova musi byt. Kvoli vode. Obrazok som uviedol len aby si vedel co tam asi mas.
Pripadne mi napis SS.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: citroenc3v6, uwa0909111846 a 50 neregistrovaných