Strata výkonu po zmene ERG ventilu

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dallaseon
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.04.2020 15:55
Zdieľať na Facebook

Strata výkonu po zmene ERG ventilu

Príspevok od používateľa dallaseon »

Zdravím. Mám Hyundai Tucson r.v. 2009. Mal som zanesený ERG ventil (pri vysokej rýchlosti to obmedzilo výkon na pár sekund) a dal som ho vymeniť. Po zmene ventilu je ťah motora do 2000 otáčok skoro nulový. Druhy prevodový stupeň, plyn na podlahe a kým sa auto nedostane na 2000 otáčok (keď zapne turbo) tak ťah motora je veľmi ale veľmi slabý. Mechanik povedal, že to je bežný jav a pomôže to, ak s autom budeme jazdiť mimo mesta aby sa jednotka "spoznala" s ventilom. No prešiel týždeň a ťah motora (kým nezapne turbo) je stále veľmi slabý. Vedeli by sme mi povedať, kde môže byť chyba? Je možné, že je ventil zle zapojený? Prípadne môže ísť o nejaký chybný model ventilu? ďakujem za odpoveď.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zabudol čo za motor,predpokladám 2,0 CRDi. Ten má plne elektronický EGR.Zlé zapojenie možné nie,ale výrobcov je za vrece.Patí že tieto veci jedine originál tj výrobca Hyiu-Kia Silne predpokladám nutnosť urobiť základné nastavenie,tj nakalibrovať poz. Mechanik stojí za milú Jarmilu,pretože pokiaľ vôbec má orig.diagnostiku tak pozrie hodnoty prietoku na váhe vzduchu a presne vie čo EGR za pozíciu má.
Ak motor do 2000ot úplne zvädol,urobila sa zásadná chyba,príp. niečo neurobilo čo sa urobiť malo.Ale podľa napísaného je v problematike stratený ako sivý oslík v hmle ak zahlási čosi o normálnych javoch
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Mechanik stojí za milú Jarmilu

samozrejme, ani ho nemusime vidiet, ani nemusime vediet ci ma diagnostiku a nedajboze aku a ako ju pouzival.

Vypoveda o tom uz len ta hlaska samotna : "Mechanik povedal, že to je bežný jav a pomôže to, ak s autom budeme jazdiť mimo mesta aby sa jednotka "spoznala" s ventilom"

Nabuduce sa ho opytaj, ako jednotka vie ze sa jazdi mimo mesta, či má oči, či sa vysunie spod kapoty aby sa pozrela ze je okolo cesty nasadena kukurica a nie panelaky.
dallaseon
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.04.2020 15:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dallaseon »

Ano, jedna sa o motor 2.0 CRDi. Auto na moju žiadosť napichol na diagnostiku, niečo tam poštudoval a povedal, že on tam nikde problem nevidí (dokonca zahlásil, že ak nesieti žiadna kontrolka, tak by malo byť všetko v poriadku). Výrobcu neviem, diel objednával priamo mechanik, jedine čo viem, je cena. Zajtra sa k nemu mám zastaviť znova, no pochybujem, že niečo nové vyrieši.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tam je viacero vecí.Čo za diagnostiku použil je otázka sama o sebe,univerzálky sú ozaj iba o vyčítaní pamäti závad,to je tak ani nie 1% vecí čo sa od diagnostiky môže žiadať.
Už tam sa stala chyba že sa EGR menil,on sa dá aj čistiť.To nie je práve super práca,ale pokiaľ je EGR ok tak ho vyhodí ..nechcem to slovo použiť.Len preto že je lenivý a darebný.O tom nehovorím že EGR je malé a vojde aj do malého ultrazvuku,ak si už pacičky nechce zašpiniť.Dobrý mohol ostať tam kde je akurát vyčistený,evidentne mal problémy z prietokom vzduchu,to spravý čistenie,kalibrácia v takom prípade nie je nutná,RJ pozná krajné pozície.Rozhodne by u mňa pracoval už visí za orechy v prievane a hľadá si prácu.
Výrobcu zistíš aj sám,na telese je značka Hyu + Kia
Mám obavu že tento človek niečo vyrieši k dobru pre auto a majiteľa
dallaseon
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.04.2020 15:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dallaseon »

Zdravím. Tak auto bolo dnes znova v servise u rovnakého mechanika. Jeho verdikt: Auto nemá žiadnú chybu a takto má auto fungovať. Jedná sa o autoservis TOM Car - Jozef Tomko. Vyhnite sa tomuto servisu veľkým oblúkom. Vinu si priznať nevie a jednou zmenou ERG ventilu (ktorú navrhol on) mi odfajčil ťah motora (kym nejde turbo).
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kedysi nám na výške jeden docent hovoril...najväčší škodca na poli je traktorista.Asi to ďaleko od pravdy nebude.Ale najväčšie nebezpečenstvo na auto číha v autodielni,o tom som ja osobne presvedčený.Kým sa vyučiť ide ten ktorý na základne prepadal,potom z odretými ušami preliezol učňovku...celé zle.A opravovať má dnešnú techniku,veď je to doslova výsmech doby,to je horšie ako z Coronou k šamanovi
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

EGR ako bolo vyššie povedané meniť jedine za originál, neorigo stojí za velké H****
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 3 neregistrovaní