strata vykonu motoru 96 kw passat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kaperr
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 26.01.2006 12:14
Zdieľať na Facebook

strata vykonu motoru 96 kw passat

Príspevok od používateľa kaperr »

mam passata 96kw a začal sa mi stracat vykon pri tahu dal som odkarbonovat turbo ale nepomohlo to stale vypisuje prekrocenie nejakeho sacieho tlaku.ked vypnem a štartnem tak to chvylu vydrži.prosim pomozte dakujem nechcem to davat tym nič netušiacim dementom v servisoch este viac do*****.DAKUJEM.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

podla mna to bud nespravili dobre (pretoze turbo naozaj byva 90% pricin tvojej chyby, cislo je 17965) alebo nieco hrubo zanedbali - ked mali tvoje auto, mali okamzite a bez diskusie vymenit aj vsetky podtlakove hadicky (pretoze su to posrate hadicky ktore stoja nula nula nic), pozriet ventil N75 ktory reguluje tuto vec, skontrolovat tu "plechovku" pri turbe ktora nataca samotne lopatky, nasledne preskusat vahu vzduchu (vymenou za inu pripadne diagnostikou nazivo), pozriet a vymenit hadice na intercooler z turba - samozrejme VYCISTIT od sraciek ktorych tam bude dost vratane intercoolera...

a absolutne nechapem ako ti henti diletanti mohli vratit auto s usmevom ze opravene a pritom to opravene ani zdaleka nie je. Za taku robotu by som prilis vela penazi nezaplatil, konkretne nic. Nula.

A hlavne by som si nasiel inych diletantov, ktori nedajboze auta maju aj trochu radi a cistou nahodou by im mohli aj trochu rozumiet. Ved tieto veci sa opakuju na VW furt dokola, tento nudzovy rezim... pretoze ludia s dieslom jazdia na 1100 otackach "na spotrebu".


mimochodom, z ktoreho si mesta a kolko si platil za to vycistenie turba?
IIXX
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 24.02.2009 09:52
Zdieľať na Facebook

Kde to opravit?

Príspevok od používateľa IIXX »

Ja mam to iste, casto mi hadze do nudzoveho rezimu stary TDi 81kW. Je to velmi otravne, neprijemne a hlavne nebezpecne pri predbiehani. Kto by vedel poradit kde by sa to dalo spolahlivo opravit v okoli Bratislavy alebo Trnavy?
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

zaujímavé, že máš problémy s 96 kw motorom : -( Na niečo také bol háklivý 81 kW motor. tu snáď len váha vzduchu je problémová, občas sa stane, že aj nová je zlá alebo teda kúpená nie podľa VIN kasne a potom môže robiť problémy. Mne sa to tiež stalo na 81 kW passate, že dal inú ale nie pre moje VIN tak nešla a potom druhá šľapala bez problémov.
Teraz s 96 kw superbom nemám problém, ale mu aj dám občas riadne otáčky, aby bombovalo turbo a nechávam dochladiť na voľnobehu ešte minútku.

To treba len nájsť servis, ktorý sa venuje hlavne VW group a dieslom a oni už také veci vedia rovno a nehádajú. To je večný problém s tým núdzovým režimom u TDi. Macher zistí príčinu a potom opravuje a nie opravím a uvidím :-(
Zmeň servis.

Veľa rád nájdeš na www.dieselpower.cz vľavo hore máš odkaz na fórum a tam to máš presne popísané čo robiť alebo nerobiť. Cez vyhľadávanie si zadáš stráca výkon, alebo núdzový režim a ti vyhodi kopec rozobratých tém.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

85kW, 96kW a 110kW 1.9diesle maju variabilnu geometriu takze samozrejme su nachylne na zanasanie a nefunkcnost natacania lopatiek.

podla mojho nazoru daleko viac ako 81kW verzie. A urcite viac ako 66kW - vies preco?



PS: pre kaskadera podomnou : andre je vyhlaseny fajnsmeker na turba v cechach. Semtam sa mu nieco nepodari ale riesi promptne a je to cestny chlap.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 05.05.2009 09:49, upravené celkom 1 krát.
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

mne po výmene N75 začalo turbo vydávať strašné zvuky. asi sa tie lopatky prebudili k životu. Už ma na pošte čaká fungel nové od andreho
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

problém zanesenia je zanedbaný servis, teda výmena oleja (alebo dávanie lacných olejov), alebo nedochladenie turba po nakladačke. Jednoduchá vec.

tak 66 kw teda tie skoršie verzie nemali natáčanie lopatiek takže spoľahlivosť. Teraz tuším aj novšie 66 kw majú natáčanie, takže budu na tom asi rovnako : -(
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> tak 66 kw teda tie skoršie verzie nemali natáčanie lopatiek takže spoľahlivosť.


jasna vec! Sikovny, pochvala.
kaskaderTN
Príspevky: 1761
Dátum registrácie: 10.12.2008 07:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaskaderTN »

mp3turbo napísal:85kW, 96kW a 110kW 1.9diesle maju variabilnu geometriu takze samozrejme su nachylne na zanasanie a nefunkcnost natacania lopatiek.

podla mojho nazoru daleko viac ako 81kW verzie. A urcite viac ako 66kW - vies preco?



PS: pre kaskadera podomnou : andre je vyhlaseny fajnsmeker na turba v cechach. Semtam sa mu nieco nepodari ale riesi promptne a je to cestny chlap.
Môžem potvrdiť. Okrem toho má bezkonkurenčné ceny, úspora 500,- € na kuse stojí za to
kaperr
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 26.01.2006 12:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kaperr »

Napiš kontakt na ANDREHO z CR dost by mi to pommohlo dik.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=38246

je tam uplne vsetko, meno, adresa, telefon...
Matko7
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.12.2015 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matko7 »

Chalani otázka. Passat 96kW nereaguje my pedál plynu ak vychádzam z garaze do kopca,pridávam a ručička sa nepohne nerobí to po každý krát.Nestretol sa stým už niekto?Počas jazdy plný výkon...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A keď to robí tak čo ? Ostaneš doma ? Aká ručička ? O čom to preboha vôbec píšeš ? Čo mal kto stretnúť a čo ti pomôže ak stretol a vymenil turbínu ? Vymeníš aj ty ? Chlape čítaj po sebe preboha a premýšlaj pri tom ak chceš problém vyriešiť a nie iba zaarchivovať zbytočný pokec
Matko7
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.12.2015 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matko7 »

Tak teda strata výkonu pri jazde do kopca 96kw,nwm akoto ináč napísať.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných