stráca sa olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dextor
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 18.03.2007 10:51
Zdieľať na Facebook

stráca sa olej

Príspevok od používateľa dextor »

Ahojte, octavia, 1,9TDI, 66kw. Prednedávnom som menil olej. Po pár kilometroch som skontroloval stav oleja podľa rysky, Dolila som možno 1deci, takže oleja bolo presne v strede rysky. Urobil som cca 1 000km. Robil som zimnú údržbu, dolieval nemrazol, nemrznúcu, .... a pozrel som si hladinu oleja. Ostal som prekvapený, asi 1 cm pod úrovňou rysky!!!! Dolial som 2 deci oleja a teraz je tam presne na spodnej hrane rysky. Motor nie je otečený, všetko som popozeral. Ani sa mi nezdá že by auto nejako dymilo. Pred 2 týždňami som bol na STK, a aj tam všetko v poriadku. Preto by som rád vedel kam mi zmizol olej??? Doteraz som ten problém nemal. Je možné, že by to bolo spôsobené zimou? Olej je hustejší a preto ukazuje že ho tam je akože menej? Ďakujem za radu
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

jedno je iste, od toho, ze je chladnejsie a olej je hustejsi, tak urcite nezmensi svoj objem , aby si to na riske postrehol. Po doliati v strednej casti rysky a potom 1 cm pod spodnou hranicou rysky je +/- iter. To je na 1000 km jednoznacne vela. Tento problem prisiel zrazu, alebo je olej potrebne dolievat uz dlhsiu dobu?
dextor
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 18.03.2007 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dextor »

ten problém nastal zrazu. Olej zmizol asi v priebehu 1 000km, ako som spomínal. Dovtedy to bolo tak, že som vymenil olej, haldina bola na vrchu rysky a keď som menil olej po 10 000 km, tak oleja bolo v spodnej polovici rysky. Ale myslím, že to je úplne v pohode od výmeny do výmeny.
dextor
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 18.03.2007 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dextor »

Ešte musím podotknúť. Možno sa mi to len zdá, alebo si to namýšľam. Ale za posledné 2-3 týždne mám pocit, ako keby bol zvuk motora ostrejší, mne to pripomína chod motora Sdi. Na voľnobehu je to šepot kvetiniek, ale za jazdy to je dosť počuť. Ale možno to budú zimné pneumatiky.
Ten zvuk je niečo takéto. V motori je taký malý tlmič pri klinovom remeni, neviem ako sa to presne volá, napínacia kladka???. Tak ten som mal zlý, vytiekol mi. Kúpil som komplet novú napínaciu kladku aj s remeňom. Vraj mi odchádzala aj voľnobežka na alternátore. Motor má 170 000 poctivých km. Tie rezonancie keď som mal napínaciu kladku zlú sa veľmi prenášali do auta a bolo to riadne počuť. Po vymenení motor ostal tichší, ale stále to nie je také ako predtým. Neviem či by to mohlo mať nejakú súvislosť so stratou oleja. Teda myslím ten zvuk
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Ak olej netecie, tak ho motor zere. Turbo uz ma nieco odtocene, pri nizkej teplote je viac stiahnute, teda prepusta viac oleja ako cez leto. Kazdopadne daj niekomu skontrolovat.
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

aj ja myslím že to bude turbo aj naša firemná octávia takto žerie olej skoro od nova a v pohode to jazdí už tri roky ale takú spotrebu máš písanú ako normálnu aj ked to normálne nebude a ide to do peňazí
TT666
Príspevky: 396
Dátum registrácie: 16.03.2005 10:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TT666 »

Ešte je otazne.. ked si robil výmenu... vypuštal si ho z chladneho motora.. alebo bol olej trocha zahriaty... ?

Ked si kontroloval nasledne druhy krat ked si dolieval tých 2deci.. bol motor teplý? po jazde... či vychladnuty?

Ďalej si kukni intercoller či nieje zatečený od oleja.. pripadne povol hasicu a skontroluj či nieje vnutry olejova.. (ta čo ide z turba do IC)

Alebo potom je to ešte banalita.... nieje v okolí filtra kde je čidlo tlaku oleja trochu zatečene od oleja.. ?
Ak ano tak ti to prepúčta cez toto čidlo...
Ono sa to neprejavý na mieste ked stojíš... ale až pri vyšších otačkach...
mipe211
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02.08.2008 23:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mipe211 »

mas chytene turbo asi melie s posledneho
dextor
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 18.03.2007 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dextor »

Ako som písal, motor určite tesní. Mal som auto nad montážnou jamou. Intercooler je ako nový. Turbom to nebude 100%, pretože bolo repasované tento rok v lete. Ak by bol slabo dotiahnutý olejový filter, ak by slzilo okolo snímača hladiny oleja, alebo kdekoľvek inde, určite by som si všimol, že motor je otečený. Ale všetko je úplne suché. Ak by saolej dostával do sania, alebo teda do turba, asi by sa zvýšila dymivosť, nie náhodou? A tá určite nie je zvýšená. Predsa ak by spálilo liter oleja na 1 000 km, tak by som musel dymiť ako stará tatrovka, nie náhodou?:)
dextor
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 18.03.2007 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dextor »

Keď som menil olej, motor bol zohriaty cca na 60 stupňov.
Vždy kontrolujem hladinu oleja pri úplne vychladnutom aute, čiže ho nechám stáť minimálne celú noc a potom skontrolujem.
Skúsim povoliť tú hadicu a uvidím.
Nie, ani pri filtri ani pri čidle, nikde nie je otečené od oleja
cmelak2500
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 12.01.2006 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cmelak2500 »

nezmenil si znacku oleja?
dextor
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 18.03.2007 10:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dextor »

zmenil, záleží na tom? stále tam lejem 10W-40, teraz momentálne Castrol
cmelak2500
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 12.01.2006 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cmelak2500 »

haha skus to vyliat do kanala a da tam spat co si mal a uvidis ze to prestane zrat olej stavime sa?
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 75 neregistrovaných