STK s pokazeným EGR

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cookiemonster11
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.08.2018 20:59
Zdieľať na Facebook

STK s pokazeným EGR

Príspevok od používateľa cookiemonster11 »

Zdravim,

mam ford mondeo mk3 a pokazil sa mi EGR ventil. Za par mesiacov ma caka STK. Prva moznost je vymenit egr ktorý ale stoji 300€ + co sa mi velmi nechce riesit, a druha moznost je zaslepenie + odstavenie ventilu v riadiacej jednotke ( lebo po zaslepeni riadiaca vyhadzuje chybu). Tak sa Vas chcem opytat ze ci sa da s takto odstavenym egr prejst cez stk. Zaroven sa chcem spytat ci mate niekto skusenosti so zaslepeni EGR ventilu so zaslepkou s dierou bez nutnosti upravy riadiacej jednotky. Ďakujem za odpoveď.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Poznam take iste mondeo 2004.Vstreky po repase nove turbo egr zaslepeny a este ani raz nepreslo stk.stale to chcelo vsimne.Ved si si prevadzkou dizlika nasetril isto daj to dokopy ako ma byt.
alespopelar
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 24.05.2017 17:38
Zdieľať na Facebook

EGR

Príspevok od používateľa alespopelar »

Mal som toto mondeo a tiez mi odisiel EGR.Zaslepil som ho a mal som pokoj az na svitici kontrolku.Cez stk a emesnu preslo bez problemu ale bolo to 2 roki do zadu viem ze sa sprisnily podmienky.Nevyhoda bola ze sa motor dlhsie zohrieval.Dal som karton pred chladic a nebolo to take strasne.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

a ak to nechas tak kontrolka svieti?pises ze len po zaslepeni svieti.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

To aky motor v tom Mondeu, ze EGR stoji cez 300€???
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

ak ma auto DPF, EGR zaslepovat nemozes.

ak DPF nema, zaslepit, spravit off v jednotke. emisiami prejdeš, egr a meranie emisii diesla na SR nemaju nič spoločné.

Inak idealne kupit nove :)
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Re: STK s pokazeným EGR

Príspevok od používateľa karool »

cookiemonster11 napísal:Zdravim,

mam ford mondeo mk3 a pokazil sa mi EGR ventil. Za par mesiacov ma caka STK. Prva moznost je vymenit egr ktorý ale stoji 300€ + co sa mi velmi nechce riesit, a druha moznost je zaslepenie + odstavenie ventilu v riadiacej jednotke ( lebo po zaslepeni riadiaca vyhadzuje chybu). Tak sa Vas chcem opytat ze ci sa da s takto odstavenym egr prejst cez stk. Zaroven sa chcem spytat ci mate niekto skusenosti so zaslepeni EGR ventilu so zaslepkou s dierou bez nutnosti upravy riadiacej jednotky. Ďakujem za odpoveď.
suhlas s pacok.usetril si na spotrebe tak investuj.alebo zosrotuj auto a chod pesi.hovada
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Karolko 40km do roboty sa zle chodí peši , takže aj ked bez výfuku auto to odísť proste musí.
Vieš ty moj ako sa zle opravujú autá ak máš 700 eur v hrubom a ešte musíš živiť rodinu???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Ak mám 700€ v hrubom a ďaleko robotu kúpim si fabiu 1.9 SDI, alebo dačo podobné....rodina je každého slobodná voľba :-\
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Fabia 1,9SDI je za 2,5T ojro a to mondeo možno dostal darom, čo teraz???
Ja som takto dostal žabožrúta P206 1.4B 55kw, a do opráv som v priebehu roka napchal 1800eur. Pritom moja Filcka stála 400 a opravy nepotrebuje. Lenže francúz má výškovo nastavitelnú sedačku. Mám sa radšej pozerať ako sa žena každý deň trápi??? Treba vidieť veci v súvislostiach, čo tu prítomným zrejme ide len ťažko.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
milann
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.11.2014 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milann »

zaslepit je riesenie, ale ja by som radsej siel do noveho, do vymeny, budes mat pri stk istotu aj ked viem, ze malo penazi to nie je, ale do tohto sa oplati ich dat
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zaslepiť ?
Takto málo stačí aby ste nejazdili,na dva kliky v diagnostike a idete domov,a ani zo všimným si nepomôžete
[img]https://s33.postimg.cc/ph5j0ljob/image.jpg[/img]
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

by na STK museli vediet čo to je :D :D :D
aldy
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 30.06.2011 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aldy »

mhlavaty napísal:Zaslepiť ?
Takto málo stačí aby ste nejazdili,na dva kliky v diagnostike a idete domov,a ani zo všimným si nepomôžete
Obrázok
netusia, ze su nove emisne pristroje a postupne ich musi zaviest kazda stanica STK - EM, kde udaje sa posielaju automaticky do centralnej databazi...aspon budu na cestach menej lokomotiv a cistejsie ovzdusie...
midnightman
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 11.08.2018 21:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa midnightman »

a stále sa obd nerobí pri starších autách ;)
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných