784 475
inzerátov
Pridať inzerát

STK na americké vozidlá

Obsah fóra Auto-moto fórum Dovoz vozidiel
Odpovedať Nová téma
<123456>
Autor Správa
***zmazaný člen***
Založený: 01 január 1970
Nabehané: 0 min
PríspevokZaslal: 31.01.2015 10:38   
Odrusenie vozidla asi tak len sviecky nebudu.

http://spspo.edupage.org/files/Odrusenie.pdf
Citovať
dobrucky
Založený: 06 august 2007
Nabehané: 4 hod 5 min
PríspevokZaslal: 31.01.2015 13:57   
S tým odrušením máš pravdu. Nejedná sa len o sviečky, ale aj sviečkové káble a cievky.
Citovať
VLADY
Vážený člen - Gallardo (233)
Založený: 11 september 2007
Nabehané: 1 mes 1 dní 3 hod
PríspevokZaslal: 31.01.2015 14:31   
Sviečkové káble sa už dlhé roky používajú uhlíkové kvôli odrušeniu a k nim cca 10kOhm odpor v koncovkách. Káble ....To je najmenší problém podľa mňa. By ma zaujímalo jak merali mieru rušenia alebo odrušenia na tej STK??? Leda že by technik pozrel na kábel videl medené jadro a napísal závadu je jediná možnosť zistenia.
Za toto bol problém na STK aj pred štvrťstoročím, kto mal medené s červenou izoláciou automaticky neprešiel....
A myslím že konkrétny prípad nieje problém že majú kamery na STK, pretože tie kamery niesu tak citlivé, aby zaznamenali či má svetlo EU homologáciu na sebe alebo nie. Ale skrátka v systéme je vozidlo zaevidované ako US, aj s tým čo všetko má namontované a je to mimo EU normy, a preto je problém že by sa na to mohol dakto zamerať ak by chcel...
Povedomá tvár - Favorito (39)
Založený: 06 február 2009
Nabehané: 4 dní 4 hod 29 min
PríspevokZaslal: 31.01.2015 17:57   
tu pisete akoby us auta mali nejaku predpotopnu neodrusenu elektrtonikua eu bola vrchol inzinieringu. cely problem s odrusenim je len administrativny a tusim na malej stk nemaju to co kontrolovat ak tam ma seriove zapalovanie. vyfuk tak isto /ani sa mi nezda ze vyfuky by mali e/.
Citovať
***zmazaný člen***
Založený: 01 január 1970
Nabehané: 0 min
PríspevokZaslal: 31.01.2015 18:36   
Vsak kludne otvor STK a pustaj to rad radom ked nevidis problem tak potom ani asi nie je :)
Citovať
nani33
Nová tvár - Trabanto (14)
Založený: 30 marec 2010
Nabehané: 7 hod 59 min
PríspevokZaslal: 31.01.2015 18:37   
cicmanec napísal:
nani33 napísal:
A stare trabanty, wartburgy, embecky, lady a podobne vehikle z cias RVHP splnaju EU normy...??? ... Ked prechadzali stk doteraz, tak teraz si musia majitelia zohnat svetla z Eckami na embecky a ziguliaky? angry

Len sa lepšie prizri a nevypisuj tu kraviny!

nani33 napísal:
jedna z mala vyhod tejto priteplenej eu je prave to, ze je uzakoneny volny pohyb tovaru

Ešteže vieš o čom píšeš... angry

cicmanec ked ti tu uz asi 100 ludi napisalo, ze si riadny angry , tak si sa niekedy nezamyslel, zeby na tom mohlo nieco byt?
... predsa len je to pomer 100:1
Citovať
cicmanec
Legenda - Ford T (1199)
Založený: 15 október 2008
Nabehané: 3 mes 29 dní 13 hod
PríspevokZaslal: 31.01.2015 20:09   
Keď mi to napíšu takí ako ty tak nemám dôvod sa nad tým zamýšľať...
PríspevokZaslal: 31.01.2015 20:41   
Hlupák má jednu velkou výhodu před člověkem vzdělaným - je sám se sebou spokojen. Napoleon Bonaparte

vidim ze to sedi
Citovať
oco13
Legenda - Ford T (1004)
Založený: 14 december 2008
Nabehané: 4 mes 21 dní 21 hod
PríspevokZaslal: 31.01.2015 21:42   
Ok nani , vysvetlím po lopate namiesto Cica aj pre tých čo majú dlhší kábel.
Aj staršie vozy majú na svetlách schvalovaciu značku ,ktorá ovšem platila v dobe ich uvedenia do prevádzky. Takže napr. Škoda Spartak z roku 1956 v pohode prejde aj bez pásov , s jednookruhovými brzdami , lebo musí byť posudzovaná podla predpisov z roku schválenia.
K tvojej druhej poznámke - v rámci EU je volný pohyb tovaru vyrobeného LEN v rámci EU alebo presnejšie EHS. Dovozom z ameriky alebo aj azie sa pochopitelne europa snaží brániť.
PríspevokZaslal: 31.01.2015 22:43   
oco13 - o com pises sa ale predsa nikto nehada... diskusia ale bola o tovare (aute, motorke) ktore uz beha bez problemov po ceste v eu schvalene s stk, tuv, atd. a zrazu v tomto ficolande ma problem?
A volny pohyb iba pre tovar vyrobeny v eu? Pochybujem ze mas doma okrem chleba s maslom este nieco vyrobene v eu. Aj ten cinsky pc do ktoreho pises doviezol legalne nejaky sk velkoobchod od ineho obchodnika z eu a mozes ho vyviezt kde chces do eu. (schvalovacky riesil dovozca do eu)
Citovať
mastik29
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (121)
Založený: 07 apríl 2010
Nabehané: 16 dní 3 hod 32 min
PríspevokZaslal: 01.02.2015 01:39   
dobrucky napísal:
Tak teda prečo neprešla STK:

-predný združený svetlomet, predné a zadné smerové svetlá, zadné skupinové svetlá nie sú homologizované podľa EHK
-výfukový systém nie je homologizovaný podľa EHK
-svetelné zariadenie nezodpovedá svojim prevedením predpisom EHK
-odrušenie vozidla (to sú zapalovacie sviečky)nezodpovedá smernici EHK

Bol by som rád keby reagoval niekto, kto sa v tom vyzná a nie tí čo tu píšu o somarinách, dohadoch a urážkach!!!!

Ale s tymto si mal zacat ked si zakladal temu a nie az o dva dni, ked tu boli uz 3 strany prispevkov a komentarov. Akurat tam este mohlo byt doplnene o aky motocykel sa jedna.
Navyse, z mojho pohladu sa jedna o veci ktore sa daju riesit, tak aby to vyhovovalo zakonom.
Kedze sa jedna o dovoz az z poza mlaky, tak predpokladam, ze tu sa nejedna o problem so solventnostou, tak v com teda?
Tie europske veci na ten motocykel sa nedaku zohnat? Veteran to neni, takze kde je ten pes zakopany?
Citovať
dobrucky
Založený: 06 august 2007
Nabehané: 4 hod 5 min
PríspevokZaslal: 01.02.2015 19:52   
Jedná sa Hondu Goldwing 1800. Asi sa veľmi v tom nepohybuješ, ale cena tých dielov čo by sa mali vymeniť za to aby splnili normy je tak 5500,-eur. Ja som zadal tému nie len kvôli sebe ale aj ostatným, ktorý si kúpili vozidlo z USA. Podľa mňa tento problém ich tiež časom všetkých stretne. V celej EU tieto vozidlá jazdia bez problémov, len u nás je to veľký problém. Tak sa snažím nájsť oficiálny spôsob ako to dať do poriadku a pomôcť tým aj všetkým ostatným. A ak to nepôjde tak ich aspoň upozorniť nato aby si nekupovali americké vozidlá.
Citovať
mastik29
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (121)
Založený: 07 apríl 2010
Nabehané: 16 dní 3 hod 32 min
PríspevokZaslal: 01.02.2015 21:19   
Ale preco na to ides z opacnej strany??? Tak si to mal napisat do prveho prispevku.
Ano, nepohybujem sa v tych kruhoch, to urcite nie, avsak zo zadania som mal dojem, ze to pisal daky Janko z Potechovej, co kasle na vsetko a teraz sa rozculuje, ze nepresiel kontrolou a chce ich za to ukrizovat. Nuz, za to si mozes ale sam, nakolko si mal veci uviest na pravu mieru ihned a nie vyckavat cele dni.
5500€ za dve svetla, dve krytky svetiel a dva vyfuky???
Verim, ze sa ti to podari za podstatne mensiu sumu obstarat.
Citovať
nani33
PríspevokZaslal: 02.02.2015 01:54   
Dobrucky- pokusim sa ti poradit, lebo stroj ako goldwing by nemal stat v garazi kvoli takejto hluposti.
Ak to chces riesit oficialne, tak si zisti platny zakon o stk (neviem ci toto je aktualny http://www.testek.sk/index.php?go=predpisy) a nastuduj si ako je mozne ze ked si presiel zakonne pred 2 rokmi stk tak teraz nie. Ak vtedy bolo vsetko ok podla zakona a zakon sa nenovelizoval v tejto veci, tak plati to iste a musis prejst.
Ved ak chceme byt oficialni, tak si zober na stk zbierku zakonov, pripadne pravnika a nech ti ukazu podla akeho zakona ti robia problemy. (a ziadaj pisomne vyjadrenie).
Ty ako obcan sa riadis zakonom a oni musia tiez. Ziadna interna smernica alebo technikova svojvola tomu nemoze byt nadradena. Ak chces ist do dosledkov tak potrebujes mat v ruke zakon. (internetove rady nie su zavazne pre nikoho).

Osobne by som to ale takto nehrotil, poznam par ludi co robili nedavno znova stk na ameriky (uz prihlasene) nemali vobec nic ,,predvybavene,, a bez problemov. Podla mna si iba narazil na aktivneho blba (ti su obecne najhorsi), tak zvol obchadzku a neotravuj si s nim zivot.
Ale ak nemas inu cestu ako iba bojovat, tak si zozen zakony, predpisy a nebudes potom odkazany na to ako sa king v monterkach vyspal.

A mozno sa aj blyska na lepsie casy http://www.auto.cz/automobilky.....-usa-78483
Citovať
sbf
Povedomá tvár - Favorito (39)
Založený: 06 február 2009
Nabehané: 4 dní 4 hod 29 min
PríspevokZaslal: 02.02.2015 08:10   
jasne vysyp zo seba aku mas motorku, sice naco komu je takato informacia nevedno, skonci to radou na nezaplatenie s patricnym epilogom typu neverim ze nieco tolko stoji, zober si pravnika alebo otvor stk a mozes pustat koho chces.
Citovať
Odpovedať Nová téma
<123456>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Dovoz vozidiel