STK bez senzora tlaku v pneu

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peter810
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 07.01.2014 21:02
Zdieľať na Facebook

STK bez senzora tlaku v pneu

Príspevok od používateľa peter810 »

Ahojte. Dúfam že správna téma, skúšal som aj hľadať no nič mi nenašlo. Mám nové auto a po 4 rokoch mam povinnosť ísť s ním na STK. Bol som v tom že ma ti čaká až v lete. Na zimný pneu nemám senzory tlaku pneumatík tak mi na displeji ukazuje chybu. Chcem sa opýtať či kvôli tomu nemusím prejsť cez STK. Ďakujem pekne
db69
Príspevky: 907
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: STK bez senzora tlaku v pneu

Príspevok od používateľa db69 »

Po novom už musia fotiť pristrojovku pri nastartovanom motore.chod na STK a ešte predtým sa opýtaj technika.ale nemyslím že ťa pustia
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: STK bez senzora tlaku v pneu

Príspevok od používateľa Moonshine »

Tak prehoď kolesá a choď.
Teda ak nebude sneh
Inak kúp si senzory z číny, už mám 3. rok v letnej sade a no problem. A sú 10-násobne lacnejšie ako slovenské......
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: STK bez senzora tlaku v pneu

Príspevok od používateľa leonNL »

Nie, neprejdes cez stk. Technik ta moze (a podla zakona aj musi) vyhodit keby svietila kontrolka nizkej hladiny vody ostrekovacov, alebo dokonca aj rezerva na benzin. On nemoze vediet a ani nebude skumat ci je vody alebo benzinu dost a ci nesvieti kontrolka kvoli poruche. Toto mi bolo povedane na stk, ked som sa pytal za ake extremy sa moze z stk vyhadzovat. Raz som isiel na stk s autom v ktorom boli dve detske autosedacky a kvoli tomu boli vybrate zadne opierky na hlavy. No a bol problem…

Prehod si na tych par km letne kolesa.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Re: STK bez senzora tlaku v pneu

Príspevok od používateľa strelecbn »

Ja som tiež kúpil z Číny, však lebo cena. 25€ išlo do smetiaka. Dal som si ich načítať v servise, ani jeden nefungoval. Originály , ktoré som potom kúpil sa načítali samé. Cez STK neprejdeš, lebo ukazuje chybu, a technik nebude zisťovať príčinu.
humpi
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 19.10.2004 13:16
Zdieľať na Facebook

Re: STK bez senzora tlaku v pneu

Príspevok od používateľa humpi »

Svietiaca kontrolka tlaku v pneu, nie je chyba ktorá sa skúma na stk. Ani ta hladina kvapaliny do ostrekovačov co tu niekto skumal.
Pre istotu zavolaj na stk kam sa chystáš aby ti to potvrdili.
Naposledy upravil/-a humpi v 23.01.2023 20:55, upravené celkom 1 krát.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: STK bez senzora tlaku v pneu

Príspevok od používateľa seven549 »

ja som bol na stk ek 27.12.2022.napojli auto na diag a sledovali vsetko.bol som na letnych.

zavisi od technika ci to bude povazovat za vadu alebo nie.kazdy technik je potom sudeny ak nieco pusti dalej do premavky.a kedze chce mat kludny zivot tak nemusi dat prejst aj koli takej kontrolke.

vyhlasky a pravne veci nech si riesi kazdy ako chce ---technik ta odmietne--- a dovi.hladaj si inu stk alebo ineho technika.

prezut druhe letne kolesa ak mas na druhyh diskoch nieje vela roboty.
ja nemam cierne skla na autach akonahle by som nemal opierky hlavy v zadu smola alebo vybrate sedadla.alebo napr auto ma odlomeny zadny stierac.uz sa to zhorsuje na stk je to stale prisnejsie.vsetko co sa dokumentuje fotkami musi byt ok.mne nedal prejst ani koli pukline na celnom ukazal mi ze na fotke to je vidiet nepusti ma s tym na 2 roky len na 60 dni.

kazda stk funguje inac.
Naposledy upravil/-a seven549 v 23.01.2023 19:56, upravené celkom 1 krát.
maskes
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 04.02.2020 18:23
Zdieľať na Facebook

Re: STK bez senzora tlaku v pneu

Príspevok od používateľa maskes »

Oficiálne určite nie!
V tejto odpovedi najdeš všetko...
cehotic
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.03.2020 09:41
Zdieľať na Facebook

Re: STK bez senzora tlaku v pneu

Príspevok od používateľa cehotic »

Hoď jedno penumatiku do kufra a už budeš mať signal tak by malo prestať svietit? Ci to tak nefunguje? A prichyť ju v kufri , aby debil na STK nenadaval, že nemáš uchytený náklad (lebo už aj s tým som sa stretol...)

A realita je taka, že keď neideš cez servis tak ťa bude technik buzerovať za každu somarinu (asi čakaju úplatky alebo neviem čo), ale akonahle das auto do servisu, aby spravili STK tak zrazu prejde každý jeden vrak čo je pohnitý zhora dole.

Najväčšia sranda je, že keď s niečím čo technik napiše do protokolu nesuhlasite, môže sa sťažovať tak akurát v tramtarii alebo u zriadovateľa a nič tym aj tak nedostiahnete.

A nie nikto ich nebude sudiť, že pustili na cestu nejaký vrak, to je rovnaké ako ten čo robí revízie elektriny. Správi revíziu a o mesiac nato zhorí dom kvôli elektrine, tak bude mať jednoduchú výhvorku, že včase keď robil revíziu bolo všetko v poriadku a čo/kto robil s elektrinou neskôr zato neručí...
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: STK bez senzora tlaku v pneu

Príspevok od používateľa dreeevo »

Zaujímavé názory sa tu zišli. V živote som nebol na stk cez nejaký pofidérny servis a v živote som tam nedal úplatok. Najstaršie auto doma má 23 rokov a pred dvoma týždňami prešlo stk v Žiline ľavou zadnou. Áno, boli stanice kde som strávil skoro hodinu a technik doslova hladal každú hlúposť + prehladávanie popolníka, kastlíka spolujazdca, pozeranie pod koberce, či sa tam neobjavilo zatúlaných 50e lebo dnes vás s dvackou pošlú do riti. Ale ak sú niekde idioti a správajú sa ako malí bohovia už tam nepáchnem. Raz a dosť. A ináč kontrolka nízkej hladiny kvapaliny do ostrekovačov nie je dôvod na vyhodenie z stk, osobná skúsenosť. Naozaj netuším, ako by si to ten technik obhájil pred inšpekciou, že toto bol ten dôvod na vyhodenie vozidla z stk, kedže to nemá podložené zákonom. Zasa si netreba nechať srať na hlavu pri každej príležitosti.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: STK bez senzora tlaku v pneu

Príspevok od používateľa jaster-83 »

516 stierace a osrekovace skla - mozu byt podla rozsahu A, B, ale aj C cize zalezi len na technikovi ako sa k tomu postavi, ak nemas kvapalinu vobec tak ta technik kludne moze poslat prec s tym ze nieje mozne overit funkcnost
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: STK bez senzora tlaku v pneu

Príspevok od používateľa seven549 »

cehotic napísal: 23.01.2023 20:58 A prichyť ju v kufri , aby debil na STK nenadaval, že nemáš uchytený náklad (lebo už aj s tým som sa stretol...)

ale akonahle das auto do servisu, aby spravili STK tak zrazu prejde každý jeden vrak čo je pohnitý zhora dole.


A nie nikto ich nebude sudiť, že pustili na cestu nejaký vrak, to je rovnaké ako ten čo robí revízie elektriny. Správi revíziu a o mesiac nato zhorí dom kvôli elektrine, tak bude mať jednoduchú výhvorku, že včase keď robil revíziu bolo všetko v poriadku a čo/kto robil s elektrinou neskôr zato neručí...
rezerva je od vyroby na aute pevne pripevnena.preco asi??? to nieje batozina ale rezervne koleso.msi to byt upevnene tak aby sa to nehybalo.--pevne--.

v nemecku a aj svicarsku ak ta zastavia policajti a vidia ze v kombiku alebo 5 dveraku mas batozinu a nemas zatiahnute plato alebo chyba to plato tak isto buzeruju a pokutuju.to ako je to plato pevne je fuk musi to tam byt.alebo musis mat mrezu za zadnymi sedadlami.maju to vsetci co vozia v zadu napr v klietke psy

ak ide auto na stk v mene servisu tak je zrejme ze sa aspon nieco na tom opravilo ja tak davam 2 svoje auta priprava na stk ek a obsolvovanie stk ek.a neni to az tak ze sa s tym len pride do haly a hned odchadza.pekne sa preveri aj tak vsetko potrebne brzdy svetla a podstatne veci musia fungovat inac ani neprejde hoci stym ide mechanik.stale sa to zhorsuje to co technik povolil pred 2 rokmi uz dnes nepovoli.

raz som tak siel svojim autom do druheho okresu 25km na stk ek so starym autom a sledoval ma periferne ocami kazdy od prijmu az po koniec co tam chcem.az ten co robil auto mi dal otazku.----co vy tu na stk u nas ked mate doma v meste 4 stk stanice na skok a vzdy toto auto chodilo na stk ek len u vas?prezrel som si zaznamy---
no ale dali sme sa do reci a ked videl ze to auto poznam do srobu aj kde ma na podlahe hrdzu,videl ze niesom ziadny spion,polavil z ostrazitosti a poprizmuroval oci kde sa len dalo :3dcline:

to ze auto alebo revizny technik daju na to svoj podpis znamena ze v tento den je to vsetko v poriadnu.neberu zodpovednost za to co s tym autom alebo domom bude majitel stvarat hned na druhy den,ze si o tyzden dorobi zasuvku na cirkular vymeni silnejsi istic a este aj odpalenu pojistku nahradi klincom.take veci odhali az vysetrovanie kde bola chyba.
Naposledy upravil/-a seven549 v 24.01.2023 08:36, upravené celkom 1 krát.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: STK bez senzora tlaku v pneu

Príspevok od používateľa seven549 »

auto ma ist na stk ek pripravene cize aj voda v ostrekovaci.vsetko je vypisane na info tabuli na kazdej stk ek.uz v roku 2002 to bolo.

pise sa tam aj taka blbost,ze auto ma prist ciste aj zdnu aj z vonku pokial to pocasie vonku dovoluje a motor ma byt umyty od mastnoty.

kufor ma byt zaplneny len tak aby dovolovalo sa pozriet pod plato.koli nadrzi lpg,povinnej vybave atd.to vsetko tam pise uz cez 20 rokov su tie info tabule na prijme zadarmo dostupny navod ako na stk ek.

takych troch poznam co sli na stk a v kufri 2 mechy lepidla dalsi mal prevodovku a treti nakup z hornbachu.prekvapenie mali az po kontrole nepresiel.presne koli nepristupnemu priestoru kufra.
Naposledy upravil/-a seven549 v 24.01.2023 08:17, upravené celkom 1 krát.
nemecek
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 13.01.2008 12:03
Zdieľať na Facebook

Re: STK bez senzora tlaku v pneu

Príspevok od používateľa nemecek »

chod kludne na STK, je to chyba č.: "5.2.3.h.1 systém sledovania tlaku pneumatiky nefunguje správne, alebo je pneumatika zjavne nedohustená." - hodnotí sa stupňom "A" (ľahká chyba, nemá vplyv na výsledok kontroly).
cehotic
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 05.03.2020 09:41
Zdieľať na Facebook

Re: STK bez senzora tlaku v pneu

Príspevok od používateľa cehotic »

seven549...

Píšeš veľa hluposti. Vždy keď auto ide cez servis na STK tak prejde, jasne že servis niečo na ňom porobí (minimálne vymení olej ak nič nenajde, aby mohol naučtovať aspoň 200e pre seba, veď zadarmo to robiť nebude) a potom minimálne ešte 100€ na STK.

Technici vedia, že keď to auto doviezol niekto zo servisu, že to nie je žiadná kontrola a tým padom možu bez problému prižmurovať oči pri všetkom. Plus servis sa im patrične mesačne alebo úkonovo odmení. Vždy to tak je, ak servis dáva priamo auto na STK, majú medzi sebou dohody, aby auto prešlo, ak to je možné. Čiže ak tam príde zhnitý vrak, áno aj ten prejde aj keď sú diery v podlahe. Koľko takých dodaviek poznám :d :D :d :D
Mimo servisu by prešiel jedine ak po znamosti pozná technika a ten sa teda nebojí zobrať úplatok. Inak od náhodných ľudí, ktorí prídu na kontrolu a nepozná ich, technik úplatok nikdy nezoberie a ani nebude prižmurovať oči, lebo nemá dôvod. Aj tak si zarobí dosť pomimo za auta zo servisov. Poznám aj STK, kde v čase najväčšieho natlaku na STK pred prá rokmi, zobrali len 5 aut mimo tých zo servisov a zbytok brali poparkované na dvore dovezené zo servisov. Tie samozrejme vyhodiť nemohli, tak vyhadzovali všetko čo neprišlo zo servisu.

A čo sa tých kontrol a vyšetrovania - tu si na Slovensku, tak to máš bajne predstavy, že nejaký deketív kolombo toto bude riešiť. Kamarát je revízny technik a sám mi vravel, že ich na školení pre získanie paragrafu učili, aby sa vhyovorili, že v čase kontroly bolo všetko v poriadku, čo sa dialo neskôr je nejasné.

A ešte ti poviem vtipnú vec, raz ma technik na STK vyhodil pre "zle upevnenú rezervu v kurfi". Kedže som mal LPG, tak rezervu stále nosím prichytenú o háky v kufri (vraj toto nie je uchytenie od výroby, ale od výroby by som ju musel dať nameisto LPG nádrže). Keď som nasratý odchádzal z areálu STK, šiel som za V3S s čersto spravenou STK a na ceste jej odpadola časť výfuku, ktorú som trafil. Hlavne, že malá čerstvu TK a mňa vyhodili, lebo technik si chcel niečo dokázovať. Takže takto funguje všade, po známostiach a cez servis nemáš problém. Ak ideš sám bez známosti máš problém. Takto to funguje na úradoch, takto to funguje u lekára, takto to funguje aj na STK... proste národ slovenský úplatkarý...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0918835851 a 39 neregistrovaných