Sting Ray 1965, 500tis. míľ a jeden majiteľ

Diskusia o tom najlepšom zo sveta automobilového priemyslu

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

https://www.youtube.com/watch?v=4hZZysNq1No

úvodné sekundy - to je zvuk :-)
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

Držme sa témy (Veterány a Klasické autá) aj tu sa dá nájsť zaujímavý zvuk ak sa to dá ešte tak nazvať:

Výkon 550 kW (750 k) pri 1650 otáčkach za minútu, 400 kW (550 k) pri 1530/min špecifikovaný ako stály výkon.
Spotreba asi 200 litrov benzínu s minimálnym oktánovým číslom 87 za hodinu.

stevo11
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 05.06.2008 22:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevo11 »

Ten zvuk to je šepot kvetín. Proste nádhera.
trambus1
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 09.02.2010 12:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trambus1 »

Ameriky jako take su kult bud ich milujes alebo nenavidis. . . No klasika proste. Ja osodne corvetu alebo mustanga nemusim ale patria do dejin a beriem ich tak. Sediet v takom aute je droga, mozem len doporucit. Ten usmev je este dlho po tom co sa kara odparkuje. Dik.
aladar-miazga
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 29.10.2013 23:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aladar-miazga »

keko535 napísal:Keby tu v 68 neprisli Rusi tak sa vozime na inych autach a sme niekde uplne inde......bohuzial prisli. A nie len auta, ale celkovo za zastavil vyvoj krajiny a vsetkeho kolo toho.Staci si pozriet na nete zakazane prototypy, vynalezy atd. Skoda 1000 mala byt nahradena Skodou720 http://www.eurooldtimers.com/cze/histor ... yroby.html http://auta5p.eu/katalog/skoda/skoda10.php http://auta5p.eu/katalog/skoda/skoda16.php, ale co sa stalo? Prisla otrasna Skoda 100. Rovnako aj TATRA bola zabrzdena http://automoto.cas.sk/galeria/7260/per ... yne?foto=5 , KAROSA vymyslela prvy klbovy autobus no stopli to lebo to may vymysliet Madari a vyrabal to IKARUShttp://www.ospd.cz/?q=node/210 . Nehovorim, ze v EU je teraz lepsie a ze je to tip top, ale ty rusi nam to ozaj pekne posrali! V 68 v USA klima a el. okna bezne no u nas este aj v roku 89 boli svyhadla a radio to bol aky luxus v aute! Na vine sme ale my narod...do ulic mepojdeme ani keby nas hnali, lebo ved co....nejak bolo, nejak bude. Aj keby som mal zrat maso raz za mesiac tak do ulic nepojdem. Nasa natura je poriadne j*bnuta!! A aj preto sme tam kde sme v p*deli!! Mohol by som sem davat kopec dalsich cankov a nie len o autach.. Ceskoslovensko stratilo skoro 50rokov a nedobehneme to nikdy.
Nie keby Rusi neprišli v 68, ale keby zakročili aj v 89, nemusel by si teraz nariekať , že ľudia nejdú do ulic...
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Keby sem prisli v 89r. tiez tak dodnes jazdis na modernizovanej S120, LADE 2105-7. Zahranicie vidis v TV, netvrdim ze sa mame dobre, ale pisal som to, ze keby sem neprisli v 68 tak take skvosty ako vidime v Amerike mozno mame aj tu. Ved aj EU vyrobcovia maju svoje skvosty len mi "sudruhovia" nemame nic. Nechvalim EU a nenadavam na komunistiv, pisem en to, ze sme boli brzdeny a diktovali nam. Teraz nam uz len diktuju :300f:
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

Načo chodiť do ulíc, keď si Slovák zase zvolí len tú červenú rakovinu (v hocijakom kabáte)? :38eb:
Mazda 6 GH 2.0i
===============================
EX: Citroen C4 Picasso 2.0 HDi <- Ford Focus MK2 FL 1.8 TDCi Titanium X <- Ford Mondeo MK3 2.5 V6 Ghia <- Ford Focus MK1 1.8i Comfort <- Lancia Dedra 1.6i
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

Nie keby Rusi neprišli v 68, ale keby zakročili aj v 89, nemusel by si teraz nariekať , že ľudia nejdú do ulic...
Vdaka Bohu, ze Rusaci nezasiahli aj v.r. 89 a pre nas velka osudova smola, ze Americania pri oslobodzovani Europy v druhej svetovej to nepotiahli este kusok na vychod.
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Cham :300f: ..presne tak!
royal555
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 29.05.2009 15:30
Bydlisko: RV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa royal555 »

Urcite to ma stocene, nikto si nekupi take auto aby na nom najazdil 16 000 km rocne, mp3turbo-ve vany ho strcia do vrecka a to su o 35 rokov mladsie. lol A co ten viedensky taxikar na Priuse s milionom kilometrov? lol
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

peter121 napísal:To neni možné! Rýchlo niekto prepočítajte, koľko km denne by musel najazdiť a koľko mu chevrolet za túto nehanebnú reklamu platí. Do toho autobazar.eu team!
Mám 15r. auto ktoré som kupoval so 165 000km ako 12ročné. Prvý majiteľ ho vlastnil 8r. a mal 27 áut rovnakej značky. 2. majiteľ mal 4 autá rovnakej značky. Koľko km je schopný najazdiť na tých autách? Čudujem sa, kedy to auto najazdilo tých 165tis. To, že väčšina áut najazdí veľa neznamená, že všetky
keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keko535 »

Ozaj, kde sa vytratil Mp3turbo? Niekedy tu bol stale, ku vsetkemu mal co povedat a potom ho zrazu tu nebolo :zg282:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nema cas, kreten turbo, snazi sa zarabat prachy. Odstrihol takmer vsetky aktivity ktore su casovo narocne a nemaju monetarny vyznam.

Co sa da k tejto teme povedat... ujo mojej starej ma skoro 80 rokov a jazdi 35.000km rocne. Napriklad jazdi Bratislava-Banska Bystrica, prednasa na nejakej vysokej skole. Tolko k tomu ze po 60tke uz toho moc dochodci nenajazdia.

K tomuto konkretnemu autu a k takymto autam vseobecne... mmmno. Mnam. Tie dnesne kyble to nedokazu. Vacsina sharanov a podobnych aut ma natocenych 150.000 az 250.000km ZA PRVE TRI ROKY od vyroby, tak preco by doriti auto z roku 1965 nemohlo mat 804000 km co je pol miliona mil ? Navyse v amerike kde nie je problem otocit trosicku ine vzdialenosti ako v severojužnom Bardejove ? Tam uplne bezne ludia do prace jazdia 70 mil jednym smerom, tak si to vyratajte (nehovorim ze vsetci jazdia na Stingrayoch, ale cisla sedia ba dokonca 500k mil za takmer 50 rokov je sialene malo).

Acon : jóóóóóóóóóóóó pane šelmička... parada !
120dA
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 12.01.2009 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 120dA »

Ten brutus na tom videju ma tusim letecky motor.Myslim ze o tom bola aj nejaka reportaz v topgear.ze to prska olej za jazdy a tak :4090: riadna sialenost lol
martinzupa
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 10.09.2007 11:57
Zdieľať na Facebook

V8 toje droga

Príspevok od používateľa martinzupa »

Posielam slnecny pozdrav z Floridy kde sa prave nachadzam. Dufam ze ten kto si dovoli kritizovat Ameriku tak tu aspon raz bol, nie vsetko je tu tak ako vo filmoch. Dnes ma brat zobral na car show kde boli vselijake hot rody a rychle kosacky a podobne auta. Videl som nastartovany Dodge Challenger s otvorenou kapotou. Myslim ze ventilator na mojom BMW robi vacsi hluk ako tento 5,7 litrovy osemvalec.

Co sa tyka aut a ciest tak Amerika je raj na zemi. Nove BMW 3 za 3500$ plus minus. Liter nalslabsieho benzinu za 65 eurocentov...

Musim povedat ze Amerika(severna) je jedina normalna krajina co sa aut tyka. Podla mojho odhadu 80percent aut tu ma V8 alebo V6. Najslabsie auto ktore sa tu da kupit je Fiat 500 a aj te ma 160 koni...

Bratovi som ukazal test Octavie III RS, vysledok hodnotenia-pravdepodobne najlepsie auto na svete... komentare pod clankom-super auto take by kazdy chcel mat....

V nejakych novinach som tu nalistoval, nejaky Dodge neviem aky u nas je to Fiat Ducato tu to ma 280 koni, predny nahon a na stovku to ma o 0,4 sekundy horsi cas ako Slavna Octavia RS III benzinova....

Ked pridem domov, neviem co budem robit ta zmena v autach bude drasticka. Asi si nastartujem aspon tu tatru 815, predsa len je to V8 :)

Mat taku corvettu, v tom momente sa prestavam zaujimat o dievacata...

Návrat na "VETERÁNY a klasické autá"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných