Ste za zlepšenie vyhľadávania na fóre?

Novinky, problémy a všetky záležitosti týkajúce sa admina

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

47
96%
2
4%
 
Celkom hlasov: 49

duro8
Príspevky: 632
Dátum registrácie: 26.02.2007 15:24
Zdieľať na Facebook

Ste za zlepšenie vyhľadávania na fóre?

Príspevok od používateľa duro8 »

Poslednú dobu ako pozorujem, veľa príspevotológov včetne mňa má problem sa orientovať resp.nájsť vo fóre nejakú už rozoberanú tému. Pri zadaní síce zadáme čo hľadáme, ale nájde to všetko akurát to nie čo chceme. Ja viem napr. cicmanec vie nájsť všetko, ale nie všetci sme taký nadaný talentom a preto znie otázka na Vás milý páni či ste za zmenu resp. nieaké zlepšenie, zjednodušenie vo vyhľadaváni vo fóre proste aby to nevyhľadávalo tak vo všeobecnosti, ale konkrétne.....čo chcem!

Prosím nezmazať túto tému.........a ďakujem vopred za príspevky typu, že iba ja som neschopný nájsť atď....... :300f:
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

napr. pre toto som začal cca rok dozadu menit nazvy tem :-)
a cicmanec (peto) mi v poslednom čase dost v tom pomaha ak sa nemylim
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

Petovia ja vam tiez pomaham :3035:
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

miro doradu najprv chvalim peta :-)
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

oki, pockam :)
volkl
Príspevky: 486
Dátum registrácie: 19.02.2009 23:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa volkl »

Ja by som bol skor za inu vec, uz som to tu nie jedenkrat spominal.

Nedalo by sa to zariadit tak, aby sa po prispevku uz do nejakej existujucej starej zahrabanej temy, tato zobrazilia ako uplne hore na hlavnej stranke?
Povedzme si na rovinu vela ludi (vratane mna) sleduje len temy, ktore su na hlavnej stranke autobazar.eu. Tymto si sa uz pokracovalo v existujucich temach, tato by sa tym "ozivila" a nemuselo by sa znovu zacinat dalsou. Ja viem, tie stare temy tam niekde su a vzdy sa daju najst, ale podla mna by to bolo takto lepsie.
Naposledy upravil/-a volkl v 29.07.2011 16:04, upravené celkom 2 krát.
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

...vyhladavanie je podla mna najslabsi clanok, tohto vyborneho fora...
raji
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 04.05.2010 09:43
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raji »

Urcite som za. Tuto mam niekedy problem najst to, co potrebujem. Ked vsak klucove slova zadam cez google a pridam autobazar.eu, tak mi to uz najde :)
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

tak tak vyhľadávanie je na prd :-( tie kľučové slová vyhľadané nejako moc divne :-(

možno by bolo vhodné dať ešte kolonku, tak ako tu niekto spomínal, aktívne témy, t.j. napr. 20 tém, do ktorých bolo naposledy niečo napísané :-)
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Kujon78 napísal:
možno by bolo vhodné dať ešte kolonku, tak ako tu niekto spomínal, aktívne témy, t.j. napr. 20 tém, do ktorých bolo naposledy niečo napísané :-)
toto fuguje asi rok . .a služi na to kolonka na titulke . . napravo mas najnovšie temy a nad nimi su take dve šipky červene . . .tie stlačíš a zobrazia sa ti najnovšie príspevky v temach :-)

skuste :41c2:
Obrázok
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Re: dobre si spravil

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Mutant X 2010 napísal:
Za posledny mesiac som si ja osobne vsimol , neviem ci aj ostatni ze zo 16 tem na bocnej liste su nekedy aj 3 , 4 nap to tom ze : Skoda felicia nestartuje , skoda fabia kupa auta vas nazor , skoda octavia benzin ci diesel , alebo o hocijakom inom aute napr citroen , ford , fiat a dalsie a dalsie .....a nekedy ozaj to je na ukor dolezitejsich a klucovejsich tem pre nas motoristov
za to čo je na bočnej lište som z väčšej miery zodpovedný ja . . vela príspevkov tam nedávam a snažím sa to selektovat . . .ale zas pochop každy chce svoj problem vyriešit / aj ked väčšinou je to na ukor hladania v starších temach . .
ak maš nejaky navrh ake temy tam davat sem s ním :-)
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

kurnik a to z tých šípiek som mal vydedukovať, že sa to prehadzuje podľa aktuálnych a neviem akých ???

šak to ma ani nenapadlo a po pravde som si to všimol až teraz jak si ma na to upozornil :-\

Musím si predsa len objednať tu vešteckú guľu:-) sakra :-)
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

si sa nepytal predtym :-)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

1. súhlasím, vyhľadávanie je slabé miesto fóra, ale moderátori s tým neurobia nič, to je otázka pre admina = majiteľa stránky, resp. programátorov.

Dosť s tým ale môžu urobiť aj samotní prispievatelia napr. tým, že nebudú zakladať témy s duchaplnými a výstižnými názvami prosba, potrebujem pomoc, octavia a podobné, ktoré denne premenovávame. Ďalším bodom je samozrejme používanie hľadania (ktoré nie je dokonalé, ale veľa vecí sa dá nájsť alebo vo veľa prípadoch je podobná téma len o pár riadkov nižšie v danej sekcii) a jasné, že prehrabávať sa tridsiatimi témami je náročnejšie ako jednou-dvoma. Lenže o tom tu hovorím dva roky a hrach na stenu má väčší zmysel lebo každý deň príde nový pacient, ktorý si myslí, že svet sa točí len okolo neho...

2. volkl,
a) miesto na titulke je obmedzené
b) o tom, ktorá nová téma sa tam zobrazí rozhoduje jeden človek a neviem si predstaviť, že by mal pozerať ešte aj v starších či by tam aj z nich nemal niektorú vrátiť. A ak by sa to robilo automaticky tak tam nevydrží ani 5 minút.

3. tiež to robím ako raji
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Utópia...


Ja by som sa pre začiatok uskromnil s možnosťou pripojiť tému resp. jej časť k už existujúcej...

Návrat na "Témy týkajúce sa Autobazar.EU"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných