Startovanie v zime

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

DanoJano
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Startovanie v zime

Príspevok od používateľa DanoJano »

Dobry den, potreboval by som poradit
mam problem pri startovani mojej toyoty versoo D4-D 2.2D 137PS ked tepolty klesnu pod -5 stup. Auto ma cca 85 000km a pri startovani nenaskoci na prvy krat. bol som presvedceny ze odisiel zhavic, a tak som zasiel do toyota servisu (auto v zaruke) tam mi povedali, ze zhavice su v poriadku a ze dobili bateriu a vymenili softver riadiacej jednotky. Problem neodstranili. Ked teploty stupnu na 0 a viac je vsetko O.K.
Viete mi poradit?
lumenos
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 30.05.2007 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lumenos »

može byť aj štarter, uhlíky...dáva blbý signál na snimač na zotrvačníku a netočí....ale niečo iné....čidlo teploty motora a nedožhavuje...
imro2t
Príspevky: 492
Dátum registrácie: 02.03.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imro2t »

žiškove husličky....

tak reklamácia v toyote servise.
HandBrake
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 20.02.2009 21:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa HandBrake »

Otazka je ci sa zaruka vztahuje aj na to, ze auto musi nastartovat na prvy krat... ja som to zatial nikde necital.
madmat
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 11.05.2008 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa madmat »

tiez mam taky problem rozpisany trochu vyžšie.
DanoJano
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 14.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

odpoveď

Príspevok od používateľa DanoJano »

Asi som prišiel na odpoveď. Problém dokážem eliminovať ak pred spustením štartéra 3x nažhavím. Tj. jeden žhavič je na odchode. Potvrdili mi to aj v Toyote. Pred ďalšou zimou vymením a uvidím
mufty1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.12.2009 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mufty1 »

pokiaľ ide o žhavenie, servisný technik mi odporúčal že po tom, ako zhasne kontrolka žhavenia, treba počkať ešte takých 10 sekúnd a až potom naštartovať, vyskúšal som a asi mal pravdu, predtým som v mrazoch tiež žhavil 3 krát,
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hlavne ze v servise nasli ze vsetky zhavice su v poriadku.

takze nakoniec asi fakt nie su...

ale ze uz aj toyota zamestnava casnikov a kucharov... to uz je fakt bieda. Lebo nech sa na mna niekto nenahneva,

1) otestovat zhavice je tak jednoduche ako je to len mozne
2) vymenit zakaznikovi co kupil auto za 800.000korun zhavice v cene 250 korun kus maloobchod tiez podla mna nie je az take hrozne ako mat nespokojneho zakaznika.


nevadi, zijeme cenovo optimalizovany svet tak mozeme vypisovat na fora ze co je zle ked si autorizovany [!!!!!] servis nevie dat rady.

slak aby to zobral takyto pomrdany svet.
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných