Start Fabie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

semir.11
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 08.05.2008 15:43
Zdieľať na Facebook

Start Fabie

Príspevok od používateľa semir.11 »

Prosim vas mam problem so startovanim na Fabii. Mam 1,4 mpi 50kw velmi mi tazko startuje niekedy pri starte mi ide sotva na 800otaciek,uplne jak keby sa dusila,akokeby sla na 3valce, sviecky som vymenil,
neviem ci nemoze byt v tom nieco s teplotou?teplota mi stale pada smaa od seba dole,neviem moze byt aj termostat vtahu ma nato vpliv termostat?
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

robilo mi to isté, po výmene snímača teploty chladiacej kvapaliny to bolo OK (myslím to padanie ručičky)
čo sa týka štartu to treba dať na diagnostiku a tam sa dozvieš čo tomu je a samozrejme predpokladám že údržba je urobená o tom nebudem debatovať
ARI100X
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 06.08.2009 19:32
Zdieľať na Facebook

Re: Start Fabie

Príspevok od používateľa ARI100X »

semir.11 napísal:Prosim vas mam problem so startovanim na Fabii. Mam 1,4 mpi 50kw velmi mi tazko startuje niekedy pri starte mi ide sotva na 800otaciek,uplne jak keby sa dusila,akokeby sla na 3valce, sviecky som vymenil,
neviem ci nemoze byt v tom nieco s teplotou?teplota mi stale pada smaa od seba dole,neviem moze byt aj termostat vtahu ma nato vpliv termostat?
zajdi do servisu daj si spravit diagnostiku a uvidis kludne to moze byt nejake cidlo alebo snimac... :2f93:
shipply1
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 16.10.2008 23:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa shipply1 »

Skus vymenit to cidlo co je za skrtiacou klapkou je to cidlo teploty nasavaneho vzduchu, moze to byt skrtiaca klapka ked je spinavy elektromechanizmus ale aj vstrekovace mozu byt zalepene robilo to aj mne a vymenil som vsetko od zapalovacieho modulu az po skrtiacu klapku a nakoniec to boli zalepene vstreky
autolamp
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 06.01.2009 12:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolamp »

skus zapalovaci modul , aj prečistiť klapku a nastavť , a potom skus vstreky
mne robil zapalovaci modul pri štartovani problem to išlo ako keby mam 3 valec
1,4 Mpi 50 kw :4012:
SPECHT
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 03.05.2010 20:42
Zdieľať na Facebook

hmmm

Príspevok od používateľa SPECHT »

Zdravim...tiez mam tu istu fabiu a robilo mi to iste...po vymene termostatu aj s cidlom je vse ok... :rouler:
SPECHT
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 03.05.2010 20:42
Zdieľať na Facebook

hmmm

Príspevok od používateľa SPECHT »

Jednoznacne to bude ten termostat...a na diagnostike to ani nemusi vyhodit ale skuseny mechanik najde chybu hned aj bez wag...A vseobecne vo fabiiach tieto veci odchadzaju pomerne casto hlavne cidlo...ale zas nastastie neni to nic draheho tak da sa to raz dva opravit a jedes karle veselo daaal.... :d :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 82 neregistrovaných