Staré alebo Nové?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ktoré?

1.SUBARU
8
100%
2. BMW
0
Žiadne hlasovania
3. TOYOTA
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 8

civicvtec
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 05.04.2012 20:15
Zdieľať na Facebook

Staré alebo Nové?

Príspevok od používateľa civicvtec »

Ahojte, mám takú dilemmu. Bavme sa o intervale 200 000km - u mňa to je 10 rokov cca. Chcel by som poznať názor viacerých ľudí. tento prípad budem riešiť až neskôr,nie hned. Číslo 1: Mám Subaru Forester 2.0 benzín 2012, AT. Spotreba 10 litrov na 100km (chodím kľudne). Nemal som zatiaľ žiadne výdavky na servis. Momentálne mám 90 000km na SUBARU. Myslíte si, že ako dlho cca by som mohol ostať iba na tankovaní závislý? ešte 100 000 zvládnem bez väčších investícií? Čislo 2: Pracujem v BMW, šéf mi ponúka BMW 3 Touring,318D xdrive (tak som si nakonfiguroval) z 51 000 na 34 000 EUR. Kedže mám zamestnaneckú zľavu. Ide o čisto nové vozidlo. Má zmysel ísť do nového BMW a ponechať si ho na 10 rokov, resp. 200 000km a očakávať, že ma nepostihnú žiadne vyššie náklady? samozrejme turbo budem dochladzovať a podobne DPF diaľnice jazda a podobne. resp. myslím si, že vedel by som sa o to starať. Číslo 3: Vykašľat sa na aj na SUBARU, aj na BMW a ísť do TOYOTY COrolly touringu HYBRID? Teraz nová čo príde? tipujem cenu okolo 25 000 EUR. hm? Bavíme sa vždy o 10 rokoch auta pri mne. Prepočítaval som náklady na PHM a cca nejaký servis pri všetkých 3 autách na obdobie 10 rokov. Hm? Subaru mi vychádza ako najdrahšia varianta a bude to najstaršie auto. resp. hodnota bude len a len klesať. Prosím o racionálne dôvody a názory. Ďakujem
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Počkaj si na novú toyotu ktorá príde niekedy v marec- apríl... Pýtal som sa predajcu pretoze som bol na predvadzacej jazde s Rav 2.5 hybrid a 197konikmi vypredajovy model, na ktorý dávajú momentálne 3800eur dole na skladové vozidla, pretože príde nová Rav 4... tvarovo Toyota corolla vyzerá super, hybridy si chvália,zaruka na batériu je 5rokov a po do platení 240eur ti záruku navýšia na 10rokov...dojmy z jazdy zaujímavé, šiel som len cca 15km, spotreba vraj kombinovaná cca 6litrov,do diesla by som nešiel neviem koľko na jazdíš v meste a koľko mimo aj keď pracuješ v BMW servis si poriešiš... S tým Subaru jasne cena len a len bude padať keďže auto predáva ročník a km... Šťastný výber za mňa Toyota aj ked som ju videl len na obrázkoch, keďže je niekde na lodi alebo v prístave už niekde v Hamburgu :28b7:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prepočítaval som náklady na PHM a cca nejaký servis pri všetkých 3 autách na obdobie 10 rokov.

Tu kdesi je pes zakopaný a matematika úplne scestná.Ak by taká možnosť existovala,pokojne by som na ňu stavil vysokú cenu že gong by po 10 rokov vyniesol nelútostný verdikt o kolosálnom omyle.
Započítaj všetky náklady,počnúc X -tým dátumom a končiacim o 10 rokov,a potom sa príď pochváliť čo sa ti podarilo vyviesť. Zostatková hodnota je to posledné o čom sa treba baviť.
civicvtec
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 05.04.2012 20:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa civicvtec »

mhlavaty..ako si to myslel? Nechapem trosku. Je nedela. Odpocivam. Akoze nemam vobec rozmyslat, spekulovat nad dalsim autom? Mam si subaru nechat? Vydrzi bmw motor 200 000km bez nejakej vacsej investicie? To som sa hlavne pytal.. Dakujem
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Za Mňa JEDNO-JEDNOZNAČNE možnosť č. 2 BMW

60 % zľava, je pre mňa ARGUMENT
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

cize chces povedat ze strata ceny 7 rocneho bude v naslednych rokoch horsia v sucte s nakladmi na servis a vyssiu spotrebu ako ked kupis nove a nechas si ho 10 rokov ? podla mna v ziadnom pripade :-), ja bych si nechal na tvojom mieste zanovne :41c2: teda subaru
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

laco1871 napísal:Za Mňa JEDNO-JEDNOZNAČNE možnosť č. 2 BMW

60 % zľava, je pre mňa ARGUMENT
34% lol
Ale prečo sa ten prípevok ktorý uvádzal percentá na správnu mieru stratil???
Žeby ožila stará dobrá ŠTB :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mato0850
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 03.01.2017 12:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato0850 »

Všetko mi to hodilo do citácie :D, tak som to zrušil, ale som rád, že ste do dali na správnu mieru, lebo nie zľava ako zľava :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem ako komu,ale u mňa 10 rokov mobility a auto - to končí nejakou sumou,ktorá zohľadňuje sumár ktorý som musel zarobiť alebo ukradnúť,nájsť vyhrať a pod.
Z tých troch troch variant mi to vychádza na variantu Subaru...proste pokračujem ďalších 10 rokov zo Subaru.Pri danom nájazde je to na 99,99% 10 rokov spokojnej mobility.Čo na tom treba meniť ? Lebo ak mám z auta ponorkovú nemoc,v kuse opravujem alebo iný vážny dôvod ho poslať z úľavou preč,uvediem to ako dôvod,a to som nikde nečítal.Keby mi tú otázku dal syn,opýtam sa či chce ako koza ..na ľad ?
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Najhoršie vychádza BMW. Teraz zaňho dáš 34000 euro a o 10 rokov predáš za 5000 :) Nová Corolla nie je zlá voľba a určite bude mať náklady na servis najnižšie (tým sa aj hrdí v štatistikách v intervale 10 rokov), ale Ty máš Subaru, ktoré slúži k spokojnosti, takže na čo vlastne meniť? Nájazd máš dosť malý na to, aby sa to oplatilo.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

...nájsť kupcu na nove BMW, kúpiť a následne predať so ziskom.... zo zisku financovať Subaru lol
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Trojkove bmw za 51000? Ahehe
Az ti vyhovuje forester, tak to bude najvyhodnejsie si ho nechat.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

civicvtec napísal:mhlavaty..ako si to myslel? Nechapem trosku. Je nedela. Odpocivam. Akoze nemam vobec rozmyslat, spekulovat nad dalsim autom? Mam si subaru nechat? Vydrzi bmw motor 200 000km bez nejakej vacsej investicie? To som sa hlavne pytal.. Dakujem
Ďalšie príspevky ani nečítam. Je jasné že myslel takto. Nechaj si Subaru lebo každá ďalšia varianta musí byť drahšia. A nie, že trochu, ale na hony vzdialená od ďalších 2
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Alebo, ak BMW naozaj stojí a aj sa predáva za 51 a ty ho máš za 34 tak si ho kúp. Ak klesne cena jazdenie na 34 tak ho predaj s 0 stratou a uspokojis svoju túžbu voziť sa na BMW. Ak nie o nič extra si neprišiel. Subaru si nechaj a raz mesačne sa odvez do kauflandu. Po predaji BMW si daj na mňa jedného Huberta classic
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tam je problem ze ked si myslis ze auto predas za 34 "lebo vsetky ostatne v inzeratoch tak idu", tak sa ti moze stat ze ho predas za 26 a budes este rad. Nejeden takyto pripad poznam.

KEd predavas tragac za 7 alebo 9 tisic, to predas urcite, pri predaji auta v cenovkach 30.000 je to uz horsie, a cim vacsia cena tym vacsie horsie.

Podla mna spravne zaznelo - kup bmw za 34, predaj za 42, financuj z toho Subaru. Napis inzerat ze predam novucicke 000007km BMW 318xd, uvidis ked sa niekto chyti tak ho zober ku sebe do BMW tralala. MAS TO BEZ RIZIKA.

Subaru by som prekotil na LPG cim by si zrazil naklady na vozenie na uroven priblizne 5 l/100km, za co nejazdi ani Fabia 1.0i... koniec filma. Ano, viem co k LPGcku povie Milan Hlavaty ale ruku na bradavky, existuju desiatky tisic spokojnych LPG majitelov na Slovensku ktorym to proste funguje dlhodobo.

Neviem ake sedla ventilov / hlavy ma Subaru... treba zistit ci ten motor je vhodny na LPG prevadzku. Pises ze chodis kludne, nie si pretekar takze tepelne namahanie zlahka vylucime. Mas Subaru takze oleje nemenis po 35.000km ako Skodovkari... cize zase obrovske plus...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], Guczmann, uwa0908591951 a 84 neregistrovaných