ŠPZ 2023

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Superbster
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.11.2022 09:35
Zdieľať na Facebook

ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa Superbster »

Dobrý deň prajem,

vo februári 2023 si plánujem zakúpiť svoje prvé vozidlo a chcel by som sa opýtať, že ako to bude s legislatívnymi zmenami, ktoré sa po novom roku chystajú ohľadom ŠPZ.

Budem už musieť mať povinne na ŠPZ ten nový formát čísel, alebo si tam stále budem môcť nechať okresnú príslušnosť a teda odsúhlasím, že bude ŠPZ viazaná nie na auto ale na mňa ako osobu?

Ďakujem za info.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ani by ma o tom nenapadlo uvažovať, uvažuj o aute a nie o nepodstatných veciach
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa oco13 »

Prechádza to povinne.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa autolaik »

Pise sa do minutia zasob este staré... ale,zvlastna tema,fakt.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa oco13 »

Kde si to našiel? máme odkaz? Ja som chytil nejaký podcast - že značky a aj občianske
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa foter »

https://regiony.zoznam.sk/stare-spz-tky ... -ocakavat/

Tu máš link...
Od 01.01.2023 sa začnú vydávať tzv. celoslovenské tabuľky s evidenčným číslom, najskôr to bude pre všetky elektronické podania, pri ktorých sa tabuľky vydávajú, t. j. pre novoevidované vozidlá, výmeny tabuliek, ako aj pre všetky individuálne požadované tabuľky. Takýmito sú tabuľky pre elektro vozidlá a plug-in hybridné vozidlá, tabuľky pre nosiče bicyklov, duplikáty tabuliek a tabuľky s voliteľnou logistikou vytvorené na základe požiadaviek držiteľov vozidiel,” povedala Denisa Bárdyová z Oddelenia komunikácie Odboru komunikácie a prevencie Prezídia policajného zboru.
Zaujímalo nás, či bude zmena nového dizajnu tabuliek platiť pre všetky motorové vozidlá, alebo iba pre nové od 1.januára 2023. “Na dopravných inšpektorátoch bude potrebné najskôr vyčerpať súčasné skladové zásoby okresných tabuliek, čo pri najpoužívanejších štandardného rozmeru 52 x 11 cm bude trvať približne 3 mesiace. Po vyčerpaní skladových zásob tabuliek s evidenčnými číslami sa postupne aj na dopravné inšpektoráty budú naskladňovať nové celoslovenské tabuľky,” doplnila Bárdyová.
Nové celoslovenské tabuľky sa budú vydávať v prípade elektronických služieb pre všetky druhy vozidiel a v prípade osobných podaní na dopravných inšpektorátoch v závislosti od postupného vyčerpania skladových zásob.
---
Čiže od 1.1.2023 cez internet už len nové tabuľky a na DI až vtedy, keď sa minú okresné.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa seven549 »

Superbster napísal: 26.11.2022 09:38

Budem už musieť mať povinne na ŠPZ ten nový formát čísel, alebo si tam stále budem môcť nechať okresnú príslušnosť a teda odsúhlasím, že bude ŠPZ viazaná nie na auto ale na mňa ako osobu?

Ďakujem za info.
kym sa meninu stare spz tak budes mat to co je doteraz.

az sa minu zasoby idu uz nove cisla--- anonymne--- .ako holandsko anglicko.nikto nebude vediet odkial si.co je vyhoda.

a ano spz bude uz na osobu cize ostava navzdy tebe rovnake cislo pokial si to nepojdes zmenit.

mozes si aj nadalej nechat vyrobit spz podla seba a mas ju navzdy predas auto kupis nove a spz ostava rovnaka.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa oco13 »

a ano spz bude uz na osobu cize ostava navzdy tebe rovnake cislo pokial si to nepojdes zmenit.
Nie Seven, práve naopak špz bude na auto, teda auto pojde po majiteloch a tabulka mu ostane.
https://autobild.pluska.sk/novinky/toto ... ne-vozidlo
Evidenčné čísla budú viazané na vozidlo, nie na ich majiteľov. V týchto prípadoch teda nebude potrebné vydanie nových tabuliek s evidenčným číslom a ich výmena na vozidle. Ak ho vozidlo raz dostane, môže ho mať do konca svojho využitia. Pri kúpe nového vozidla sa teda vygeneruje EČV, ktoré na vozidle ostane do konca životnosti.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa db69 »

mate pravdu obaja "Novela myslela aj na majiteľov vozidiel, ktorí by si chceli svoje pôvodne pridelené TEČ ponechať. Pri predaji vozidla tak budú môcť urobiť a pripevniť si na svoje nové vozidlo staršie evidenčné číslo. Toto môžu urobiť aj neskôr v priebehu jedného roka." Zaplatiš si značku OCO13 a nechaš si ju do konca života.ale aj nemusíš
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa oco13 »

Týmto sa vyšlo v ústrety najmä držiteľom vozidiel, ktorí požiadali o vydanie tabuľky s evidenčným číslom s tzv. voliteľnou logistikou (napr. BASTROM) alebo pridelenie tabuľky s evidenčným číslom zo skladových zásob dopravného inšpektorátu (napr. BB555AB), za ktoré bol vyberaný zvýšený správny poplatok vo výške 165,50 eur za 1 ks tabuľky. Pri štandardnom vozidle je poplatok za 2 ks takýchto tabuliek 331 eur. Pre kupujúceho by to v takomto prípade znamenalo povinnosť požiadať o pridelenie iného evidenčného čísla na vozidlo.
Ja som to pochopil v tomto zmysle a tiež zase pri predaji to znamená pre kupujúceho povinnosť navyše - tak neviem.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa db69 »

aj UK kúpíš značku na dražbe "https://autobild.pluska.sk/zaujimavosti ... t-milionov" a nmontuješ na svojho tátoša.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa seven549 »

cize sa budu predavat auta s tym ze aj spz si budu predavajuci cigansky uctovat ako napr ak niekto predava auto s lpg.bude to brane ako investica :40bd:
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa metamor »

To som zvedavy ako s novymi spz budu riesit rezidencne parkovanie... kedze momentalne kazdy videl na 1. pohlad ze tam danne auto nema co hladat... Menia absolutne zbytocnosti radsej keby boli tabulky na majitela s 1 poistkou a ked mas viac aut len si prehodis tabulky na danne auto s ktorym pojdes.
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa db69 »

metamor"Menia absolutne zbytocnosti" 💲 Bizňis 💲 Pamätnici spočítajte koľkokrát sa už menili špz alebo ečv od vzniku SR . Každa vymena znamená bubačiky do kešene ,a je to prezentované ako "pre občana alebo na príkaz EU" napr. Smerové značenie na diaľnici 👮‍♂️🤮
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: ŠPZ 2023

Príspevok od používateľa db69 »

cenamcic napísal: 27.11.2022 16:47 No koľko?! SR vznikla v r. 1993 a do r. 1997 sa používali stále staré federálne, v 97-mom prišli tieto, ktoré používame dodnes. Tak o čom blúzniš?! :::
zlá odpoved! asi nie si až taky guru.alebo si si nedal?https://autobild.pluska.sk/poradca/9-fa ... e-spz-kach

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 86 neregistrovaných