Sprinter r.v. 2009, 318 cdi 3.0 6V - pribudanie oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zaxem
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 18.09.2010 15:59
Zdieľať na Facebook

Sprinter r.v. 2009, 318 cdi 3.0 6V - pribudanie oleja

Príspevok od používateľa zaxem »

chlapci pomozte mi, pred mesiacom som menil olej a filtre, po par tyzdnoch mi zacalo pisat oil-hi, pozrel som olej a bolo ho vela. Vypustil som asi 1 liter, ryska ukazovala presne do polovice. po prejdeni asi 2000 km zase zacalo pisat oil hi a znova je ho tam vela. Motor ide bez chyby, netrha, nedimy, olej nie je biely, ani nesmrdi od nafty. som z toho na prasky
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nemá Mercedes 6-ročnú záruku? Koľko máš kilometrov? Aké trasy s tým jazdíš?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

odstavit pri ceste , poliat benzinom , vybrat si osobne veci, zapalit. Tiez by som to riesil v mercedes nech sa sa s tym trapia oni
zaxem
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 18.09.2010 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zaxem »

ja som to kupoval ako jazdenku. takze zaruka na to uz nie je. ma najazdene 180 000
zaxem
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 18.09.2010 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zaxem »

zaruka uz neplati, lebo auto bolo kupovane v polsku. v MB servise mi povedali, ze to suvisi s nejakymi dvoma senzormi, ci cidlami a ze tam budu musiet natiahnut nejaky softver, ale mne sa zda, ze chcu natiahnut akurat love z mojej penazenky
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a co ked bolo kupovane v polsku? Zaruka by mala podla mna platit keby si ho kupoval aj v mogolsku. A ked ti tvrdia ze ti tam nahraju software a bude to OK, tak nech ti to daju na papiery a ked to nebude na poriadku tak nech ti vratia pengy za soft
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

cviro, olej nevyrába žiadne, zato nafta do oleja sa dnes dostáva v každom druhom diesli...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa VLADY »

cicmanec napísal:Nemá Mercedes 6-ročnú záruku? Koľko máš kilometrov? Aké trasy s tým jazdíš?
MB dáva záruku štandartnú len 2 roky, plus dá sa dokúpiť aj na 6 rokov .A tých spomenutých 6 rokov je bezplatný servis ...čo si ľudia často mýlia ....
zaxem
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 18.09.2010 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zaxem »

chlapi, neriesme zaruku, lebo 6 rocna sa naozaj dokupuje /a nie je lacna/, radsej mi povedzte ci niekto nemal podobny problem. Je mi jasne, ze z niecoho musi byt hladina oleja vyssia. ked to nie je voda, pri vypustani olej nebol biely, tak to musi byt nafta. ale kurva odkial tam ide. moze to mat suvis s tym pdf pfd, alebo ako sa vola filter ?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Samozrejme, veď som to už písal! Aj aj ďalší x-krát v iných témach!
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

no huraaaaaaaaaaa, odpovedal si si mozno sam. A co keby si tak napisal ze ktore cidla ti chceli v mercedes menit aby si nam k napovede pomohol?
zaxem
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 18.09.2010 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zaxem »

no tak ja som z NZ. toto je moj prvy MB aj ked mam 40 rokov. a asi zacinam lutovat. v servise mi vraveli nieco o dvoch nejakych senzoroch, alebo cidlach, ale uz si nepametam presne co hovorili. hovorili este nieco o spalovani
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

uplne bomba pecka fasa ze ty si nepamatas take dolezite veci a mi ti mame poradit. A obvodny ti na to co povedal? Hlavne ze si z toho na prasky. Asi by ti mal nejake predpisat
zaxem
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 18.09.2010 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zaxem »

len to ma trochu serie, ze to auto naozaj ide ako hodinky - ten motor je normalne lahoda pocuvat. mal som v zivote vela aut, ale ten zvuk aj tah je naozaj super. no nic, ja len dufam, ze to nebude nic vazne
zaxem
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 18.09.2010 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zaxem »

asi tak nejako. najprv mi povedali, ze kazde jedno cidlo stoji okolo 70 eur, ale este vymena oleja, nejaky softver ci co a ze dokopy okolo 700. tak neviem

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných