Spotreba 1.9 TDI PD HR - SR

odkazy, linky, videá na tému auto-moto

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mikis
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 03.05.2006 22:17
Zdieľať na Facebook

Spotreba 1.9 TDI PD HR - SR

Príspevok od používateľa mikis »

Pozdravujem všetkých,

včera som sa vrátil z Chorvátska - cca Zadar do KE do 1000 km. Dvaja dospelí a jedno dieťa plus batožina.

Auto: Škoda Roomster 1.9 TDI PD 77 Kw
Spotreba tam: 5,8 l/100 km resp. celkove podla PC bez AC - bolo okolo 20°°C .Stale(kde bolo 130) okolo 150 - 160 km podla budikov.

Spotreba späť: 6,2 podla PC, cely čas AC, podla budíkov stále okolo 150 Km/h. Od Budapešti : šetrenie kľudnejšie tempo únava max 130 podla PC.

Je to normálna spotreba vzhľadom na štýl jazdy, auto a posádku?

Prosím o prípadne porovnanie, od všade "deklarované" 4L /100 mimo mesta je to torška rozdiel.
Prípadne iné značky akú majú spotrebu na podobenj trase - FORD?

Dakujem
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

4l na takej trase majú len chválenkári, ktorý sa nepochvália že ručička rýchlomera im nepresiahla 110km/h, ak nerátam situácie kedy sa šlo z kopca vtedy to roztúrovali aj na 130km/h (aj to len kvôli deckám aby mali zážitok že cestou aj oni niekoho obehli)

Teraz si to prakticky zrátaj, urobil si cca 2000km. Keby si sa čurákoval na spotrebu tak by sa cesta "natiahla" v jednom smere kludne o dve hodiny. Mne by to nestálo zato ušetriť 10€ v jednom smere a v aute trpieť o dve hodiny naviac
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jednu vec si treba uvedomiť a to platí.Nad určitú rýchlosť narastá odpor (aerodynamický) inak než si človek myslí.O 10% zvýšená rýchlosť prinesie zvýšenie potreby výkonu o značne viac než 10%,takže každých 10 km rýchlosti naviac prináša velké čísla do spotreby.Tú spotrebu v tom režime považujem za výbornú,skvelú.
Keď som v podobnom tempe absolvoval 1300 km karlove Vary a späť,bol som nesmierne milo prekvapený spotrebou 7,2 lt s klímou na beznińáku značne lepšom aerodynamicky než je Roomster.Aj trocha pochybujem kedže to bolo zistené len systémov plná - plná nádrž,a tam sa dá seknúť u 65 lt. nádrži ozaj statočne.Spokojnosť by ostala maximálna aj pri 8 lt. v danom zaťažení a tej rýchlosti
Keby ten Roomster neprekročil 110 km,bola by spotreba pod 5 lt,ale tu treba z ivkom jednoznačne súhlasiť že u dlhšej cesty o ten čas ide viac než o 10 e.-
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

mozes byt velmi spokojny, je to na tu rychlost a charakter cesty velmi dobra spotreba. Roomster nie je ziaden prebornik v aerodynamike a spotreba so zvysovanim rychlosti a aerodynam.odporu rastie skor geometricky ako arytmeticky. Asi si mal aj dobre a dobre dofukane gumy.
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Zadarmo by si sa nechcel voziť? Kokos, však máš super čísla na PDčko...Ludia, Vám to fakt mele z tých číseliek...
Som točil teraz Chorvátsko na mojej Audine, V6 a spotreba 5.9-6.2. Jazda predpisová, bo kolega mal Thaliu s LPG, tak som mu prispôsobil jazdu, jemu už 130 bolo veľa. Takže sme sa vliekli max. 130-140.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Nie je to len o aerodynamike, na vysokú rýchlosť je ten motor už "slabý", maximálku to má udanú niekde na 180km/h a 5 kvaltov tomu tiež neprospeje, čiže podla mna aj tak dobre
jomen
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 21.01.2008 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jomen »

Ahoj ja som bol pred rokom v Zadare a spotreba tam bola 5,6 a nazad 5,8 (dlhšie státie v kolone) podla PC.Ale cesta bola cez Rakusko a Slovinsko.Auto Opel Vectra C 1,9 88kw plne naložené s klimou.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Vzdy piste ku spotrebe aj priemernu rychlost to znamena cas od nastarovania a vzdialenost lebo ak zadavatel isiel priemerkov pocitam okolo 100-110 km/h za hodinu tak ma udaj vyborny to neznamena ze niekto ide chvilu aj 150 km/h a potom sa vlecie ale napise ze isiel tak rychlo zo spotrebov 4 l ale priemerku mal 75 km/h , ja napisem MB cdi 200 posledna trasa ZA- NZ priemerna rychlost 101 km/h spotreba 5.8 l spat priemerna rychlost 99km/h spotreba 6.2 l , pre tych co menej chapu priemerka je preto taka lebo ZA-TN ides sice vacsinou 140-145 km/h ale potom sa zas NR-NZ sa vlecies 50km/h stojis na krizovatkach a podobna , takze je velky rozdiel ked sa niekto chvasta ze isiel 600 km po dialnici 150 km/h ale dalsich 400 km ide 90km/h co uz samozrejme nespomenie , inac pri dialnicnich limitoch nebude mat nikto spotrebu 4 litre len v nejakych snoch , lebo potom by som chcel vidiet spotrebu pri 90 km/h ta by musela atakovat 2 litre ,vecna tema
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

ivko1 napísal:Nie je to len o aerodynamike, na vysokú rýchlosť je ten motor už "slabý", maximálku to má udanú niekde na 180km/h a 5 kvaltov tomu tiež neprospeje, čiže podla mna aj tak dobre

Týmto si ma trochu vybudil hladať jeden materiál,čosi o vzťahu KW motora a aerodynamika auta.To asi trocha poopraví názor o sile auta a slabosti.
Čo si tam pamätám je neskutočné zrovnanie BMW zo 100 Ps a Citroen GS z nejakými 55 tuším.Obom stačilo na 180 km rýchlosť.Každopádne ale je tam vzťah aerodynamiky ako narastá potreba koníkov z každými 10 km rýchlosti.To asi vie málokto a myslím že si mnohý upravia názor že čo stojí 10 km vyžšia rýchlosť.
tritonsf
Príspevky: 545
Dátum registrácie: 30.08.2006 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tritonsf »

zabudni na spotrebu 4 litre/100km. taku spotrebu urobis iba na rotačke tdi, po rovine 80km/hod na 5ke bez klimy s prazdnym autom a poriadne natlakovanymi gumami. Roomester ma zlu aerodynamiku, 150 km/hod pre toto auto je vysoka rychlosť, idealne 120 km /hod, viac nie potom rastie spotreba. Ja robim od 5,0 do 5,7 na TDI PD 96 kW vsetko mimo mesto a to bez klimy, sám, tak si mozes porovnať.
EX:Passat B4 1Z, Passat B5.5 AVF, Audi A4 AHF, Golf 4 ALH, Fabia combi LPG
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Aj boxy na strechách áut vedia značne zvýšiť spotrebu. Preto doporučujem tým, ktorí si box požičajú, aby si nepožičali ten úplne najlacnejší s menšími aerodynamickými vlastnosťami. Síce za požičanie zaplatia menej, ale vráti sa im to a prevýši niekoľkonásobne na pár tisíc km cestách v spotrebe. Naopak - ak si vyberú značkový, drahší, spotreba oproti najlacnejšiemu "hranatejšiemu" bude o dosť lepšia.

Samozrejme, že veľmi záleží na km/h, hmotnosti vozidla, obsadenosti, štýle jazdy, premávky a pod.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Box na dovolenku ani zadarmo, bud beriem to čo nutne potrebujem, alebo si kúpim adekvátne auto mojím potrebám. Nie si kúpiť lacného fungláča len aby bolo nové a sám seba oklamať že mi to priestorom stačí
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Trasa Nitra-Zurich-Gotthard-Milano-Gorican-Redics-Raja-Nitra. Spolu cca2800km,sporeba Mercedes 780litrov nafty,co dobré né??
mikis
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 03.05.2006 22:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikis »

Priemerka bola okolo 109 a 102 km/h. Po Budapešť bola spotreba 6,5.
Chcel som hlavne vedieť či je to normálna spotreba , prípadne porovnane s benzínom, keďže stále počúvam ako ten Passat alebo Octavka jazdi mimo mesta za 4L.
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Mhlavaty má pravdu, niekde v PC ešte mám graf ktorý toto vyjadroval, princípom bol rast myslím kvadratický ( matika mi nejde moc) celkovo bol dosť veľký nárast okolo 110-120 KM/H za týmito číslami už treba rátať že za cenu času strácame €€....údajne aj preto sa zvolila vo väčšine prípadov rýchlosť mimo mesto 90...avšak to vychádzalo so štúdií ešte spred 50 rokov - každopádne tá krivka platí dodnes a oklamať sa fyzika nedá....

Návrat na "Na pobavenie ;-)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných