Športový rezonátor - vplyv na výkon

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jonathan104
Príspevky: 2733
Dátum registrácie: 22.02.2011 20:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jonathan104 »

Deina napísal:viete velku pí------------------ču o vyfukoch katalizator je sračka ktora brzdi motor a bere ohlad na emisie mam dodavku a n vybral som katalizator a vela aut osobnych by si to nemuseli ani skušat rozdat zostali by smutný a ktore zavodne auto ma katalizator
:40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:

a teraz vážne, podlož svoje tvrdenia exaktným meraním. Tiež ma zaujíma niečo také ako prúdeniu výfukových plynov, merané potrubie, úprava vačky a časovania a hlavne ktoré osobáky sú v smútku? Asi všetky, lebo tvoje najobľúbenejšie video je reklama na DHL s Franzenom.
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..mily deina..,tvoja mamina ta dojcila lavorovicou a pritom si minimalne 5X vypadol z kocika na tvoju prdnutu hlavicku...Nie...?Cirkusant jeden zasrany...
polep
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27.04.2016 14:08
Zdieľať na Facebook

hahahaha

Príspevok od používateľa polep »

scorpi4 napísal:ale s tym vykonom akurat v Tvojej hlave zamotanej..montazou rezonatora docielis jedine to, ze bude mat vyfuk iny zvuk( intenzitu neriesim ), a nahradza zvacsa odpaleny kat..to je cele..

vykon nijako neupravuje, uz sa ludia zobudte..rovnako ako tie vase "hrusky" drbnute miesto vzduchoveho filtra..a kopec podobnych tuzingovych vymyslov od "turbonatora", cez rozne dalsie speciality..

zvysenie vykonu na atmosfere je vec nesmierneho nahadzania penazi do odlahcenia strojovych sucasti motora, cez vacky, kovane creva,lestene sania,vyfuky, az po vymenu pruzin na ventiloch, ci komplet hlavy za inu s vacsimi otvormi na sanie a vyfuk..a samozrejme uprava softu a podobne veci.

cena na bezny motor sa pohybuje radovo v desiatkach tisicoch...

jeden zo sponzorov nasich pretekarskych aktivit ma v honde nahadzanych cca 4500 eur..len v motore...

vysledok je vsak taky, ze v konecnom dosledku mu je to na houby..

dizel upravis cipovanim,...vyfukom tiez isto nie..
nemohol som nekomentovat to co ty tu za sprostosti pises ved to je normalne na popukanie od smiechu :40bd: ...od kedy sportovy filter ako hruska nezvysuje vykon ako to ty mozes vediet ? :D ...ved praveze vdaka nemu auto lepsie acceleruje lepsia reakcia a tak isto lepsie ide do otaciek tam nejde oto aby malo 10k+ ale ide o tu pruznost a dychanie auta to je ako keby sisi dal pred tvoj pysk deku alebo dychaciu masku vcom sa ti bude lepsie dychat ? ...si predtav ze som to mal v nie jednom aute papierovy filter je menej priepustny a tak isto obycajny papibox ma same prekazdky ktore obmedzuju prudenie vzduchu takze ked sa nevyznas v autach a vies velke H..O tak radse nepis ok ? :40bd:
polep
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27.04.2016 14:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa polep »

suloo napísal:treba si dat taku srandu do auta a potom sa vozit popred obchodne centrum po parkovisku na dvojke aby koceny videli ... neviem si v takom dunihlave predstavit ani 100km trasu.sak by mi v kotrbe hucalo este tyzden.

ked som mal 16 rokov tak sa mi vsetky tieto huciace károviny pacili.momentalne s odstupom casu uprednostnujem co najvacsie ticho,len dobra kvalitna hudba potesi.sportovo ladeny cely komplet vyfuk je uz ina vec ale to stoji trosku viac ako obycajny rezonator... a zvuk 6/8/12 valca je tiez o inom ako 4hrncek s dierou vo vyfuku.
hahaha ja nemozem z takych ako ste vy ked taketo sracky pisete vy sa aspon nad sebou zamyslate co pisete ? ..4 hrncek je ako zly ? chces mi povedat ze a45 amg ma zly zvuk ako 4 valec ? velmi otom pochybujem ...tak isto kde si nechal najkrajsi synfinicky zvuk 5 valca hm ? ...omnoho krajsi ako 6 8 12 ako si spomenul ...a tak isto to nevidim aj pri V10 ktory ma tiez krajsi zvuk ako v12 ...ale v pohode ...ladene vyfuky su drahe a ano su super pri normalnej jazde nehucia ...pri pridavani menia sinfoniu zvuku a to je natom uz pekne od zavyslosti otaciek a pridaneho plynu tak isto je aj tlacidko pre otvoreny alebo zatvoreny vyfuk takze su viacej moznosti ...no mal som uz aj vykuchany vyfuk od zaciatku po koniec nedalo sa to pocuvat na dlhe trasi katastrofa ako to duni v hlave preto teraz uz mam len sportovo seriovo ladene vyfuky od vyrobi a staci to celkom ako decent popripadne najlepsie je odstranit rezonator a zadny koncovy vyfuk dat ako sportovy...tlmic s turbom dost tlmia zvuk pri normalnej jazde zas pri pridavani uz ma hlucnejsi zvuk da sa to aj spravit za lacnejsie len treba mat inspiraciu ;)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Odpisuješ na zlé miesto a po piatich rokoch,ale skúsime mu odpoveď doručiť do zariadenia na výkon trestu,ale treba zistiť kde sedí
polep
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 27.04.2016 14:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa polep »

to mi je uz jedno ..islo o ten princip ze sa to proste nedalo citat a musel som nato odpisat ako to je
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

polep: pánko sa teraz zobudil či ako

Daj nejaké číslo kolko ti urobí hruška a rezonátor.

Poviem ti to tak, na pi-čnom motore to prd pomôže a na motore kde výkon je pi-čoviny typu "športový filter" nie je treba.
Taký príklad, máš 100PS motor čo z toho že ti to pridá 5PS, furt to je zdochlina. Ked máš 200PS tak nejakých 5-10PS tiež neurobí zázrak a kvôli tomu nebudem kupovať vložku filtra za 40€ či riešiť nejaké úpravy sania
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radusko351 »

Filter žiadnych 5ps neurobí!!!! Ba dokonca audi 1.8turbo benzín so siskou ani nechcel ísť zmenil sa mu prietok na váhu a auto neslo, ďalej z praxe overené stačí si pozrieť nábehové lopatky turbíny s klasickým filtrom a tými vašimi športovými hneď je poznať rozdiel po obyčajnom papierovom filtri sú lopatky krasne hladké, coz po tých šport sú nabehy lopatiek oslahane.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Bolo to napísané +-
Niekde to neurobí ani prd a niekde to môže urobiť aj 5PS - samozrejme u podstatne výkonnejšieho motora. Výsledok je ten že to nemá zmysel.

Načo nahánať 2PS u motora čo má 100PS ked nie je problém kúpiť iné auto kde je výkon rovno 140PS, alebo načo nahánať 5PS u motora čo má v serii 250PS, ved tam to človek ani nezbadá

Športový filter do bežného auta je skôr pre tých čo si merajú dlžku pipíka
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

tawka napísal:ked som ho nahodil mal som lepši výkon a aj zvuk!
ObrázokObrázokObrázok vždy hovorím, že stručné ftipy sú najlepšie
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

o luky sire, dal bych si sojove pyre...povim ti takto, daj si vsecko dole, aj luftbox, aj vyfuk, potom to uz pojde uplne jak salene :::

kolko mas rockov polep ? ked vyse 15, tak uprimnu sustrast...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní