853 892
inzerátov
Pridať inzerát

spoplatnenie ziskania telefonneho cisla inzerovaneho???

Obsah fóra Auto-moto fórum Témy týkajúce sa Autobazar.EU
Odpovedať Nová téma
<1234>
Autor Správa
pidizvi
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (147)
Založený: 20 september 2011
Nabehané: 25 dní 16 hod 10 min
PríspevokZaslal: 03.04.2014 11:56   
neuzatvarat temu! Ked to uz admin zrusil kvoli vasim staznostiam, tak nech je tu priestor aspon na spatnu vazbu.

1. Spoplatnenie sa da vzdy jednoducho obist tak, ze cislo uvediete do textu inzeratu.
2. Admin mozno pripravoval tieto zmeny mesiace dopredu (technicke riesenie?), ale analyzu dopadu evidentne zanedbal. Stacila pritom anketa a tema na fore. Kupujucich je vzdy viac ako predavajucich a ziadnemu kupujucemu sa toto nemoze pacit, takze vysledok by bol jasny. Zmena zo dna na den, bez oznamenia vopred, aplikovanie aj na existujuce inzeraty... to nie je fer.
3. Za vyzbierane peniaze by bolo dobre poskytnut sluzby navyse, napr. zaplatit brigadnika, ktory bude overovat vsetky nove inzeraty od sukromnikov a mazat podvodnikov, pytat sa na chybajuce udaje, opravovat preklepy, vytvorit znacku "overeny inzerat"... jednoducho poskytovat kvalitnejsie inzeraty.
4. Nie je tu nikde garancia, ze BBB auto a podobny vykupcovia neobetuju tych 50 centov, aby vas kontaktovali aj tak. To nie je polozka pre taku spolocnost. Tiez nie je garancia, ze admin nebude ponukat sluzbu zobrazenia vsetkych kontaktov za nejaky mesacny poplatok.
Citovať
greddy7
Nová tvár - Trabanto (7)
Založený: 13 júl 2009
Nabehané: 10 hod 9 min
PríspevokZaslal: 03.04.2014 12:01   
Sliedic napísal:
Ja s tým súhlasím. Ak niekto chce kúpiť auto čo i len za 1000 euro, predsa pár eur za pár čísiel ho nezabije. Koľko krát za alkohol a cigarety utratíte viac a tu 50 centov je veľa. Ako už bolo spomenuté, existuje možnosť to obísť cez e-mail a požiadať predávajúceho o telefónný kontakt.

Čiže ja to považujem za veľmi dobrý nápad.

Ani mna nenapadlo ze sa v tomto prispevku niekde ukryva napad s nejakou charitou. Mimochodom, NIKDY v zivote som nedal ani cent na kvapku alkoholu ci cigaretu! A ked aj ludia daju aj na ine horsie veci, neznamena ze tu bude niekto kazat ako farar, ze ved 50 centov nikoho nezabije za nejaku sms. A ja osobne ked ma nieco zaujima, si chcem zavolat a bez toho aby som sa doprosoval za 50 centov cisla. No my by sme sa v tomto nezhodli asi nikdy, takze z mojej strany asi vsetko.

A co sa tyka podvodných inzeratov, tie by boli prioritou pre tento portal. Keby dam napr. nejaku ponuku kde najnizsia cena inzerovaného auta je 10 000,- euro a niekto zada take iste auto s cenou 7000,- euro... co si myslite, kolkí by sa na tu chujovinu ozvalo ludi a zaplatili by tu sms? Proste beriem zaujem to nejako osetrit, ale to nie je take jednoduche.A touto cestou to urcite nepojde.
Citovať
admin
Nová tvár - Trabanto (15)
Site Admin
Založený: 05 máj 2008
Nabehané: 2 dní 3 hod 58 min
PríspevokZaslal: 03.04.2014 22:20   
Dep napísal:
otázka pre admina : plánujete aj iné poplatky v budúcnosti ?

nie preboha, preco ?
Citovať
admin
Site Admin
PríspevokZaslal: 03.04.2014 22:22   
Sliedic napísal:
Chcel som to napísať už v tom prvom príspevku, ale potom som to zavrhol. Napíšem to teda teraz, aj keď je už spoplatnenie zrušené. Možno by sa s takým veľkým nepochopením tento nápad nepobil, keby určité percento, alebo plné percento peňazí z tohto spoplatnenia boli venované na charitu. Ale to už je teraz jedno...

akoze v pohode, prvotny plan bol presne takyto, teda nerozdavat darceky ale formou charity, ale teraz je to uz jedno, cokolvek by to bolo, aj tak by to tu bolo zakopane pod zem.
Citovať
admin
Site Admin
PríspevokZaslal: 03.04.2014 22:25   
myotis napísal:

kód:
Hlavná priorita bola zabezpečenie ochrany súkromných inzerentov

O aku ochranu sa jedna? Ochranu koho? Preco? Pred kym?
Dakujem.

ochrana inzerentov pred nezelanym spamom, ako je popisane v prvom bode, vykupy, fake pokusy na vyburcovanie predavajuceho k zavolaniu na dane cislo, atd... (osobna skusenost)
Citovať
admin
Site Admin
PríspevokZaslal: 03.04.2014 22:29   
greddy7 napísal:

Kludne ako pisal Ivko1, dajte moznost volby a nech ked niekdo si nezela, nech si cislo nezverejni. Ale nemozete rozohodovat za vsetkých rovnako.
pekny den.

Uz ma to akosi cele preslo aby som sa k tejto teme znovu vracal.
ten zaujem zo strany kupujucich o kontakt bol tak mizerny ze aspon viem ze keby sa vydame touto cestou vobec nic nevyriesime, len z dlhodobeho pohladu dalsich nastveme a zhorsime odozvu, ako sa hovori vsetko zle je na nieco dobre...
Citovať
admin
Site Admin
PríspevokZaslal: 03.04.2014 22:47   
pidizvi napísal:

1. Spoplatnenie sa da vzdy jednoducho obist tak, ze cislo uvediete do textu inzeratu.

Blbost, ak by sme sa tomu vazne povenovali, nemas sancu to tam nijako dat, vzdy sa ti to odmaze samo uz som to riesil na inom projekte.. staci sa do toho obut tie hodiny co to bolo bloknute tam ta ochrana nebola, hovorim islo o test, ze co sa bude diat, ake havky budu ludia hladat, ako sa budu chovat atd...

pidizvi napísal:

2. Admin mozno pripravoval tieto zmeny mesiace dopredu (technicke riesenie?), ale analyzu dopadu evidentne zanedbal. Stacila pritom anketa a tema na fore. Kupujucich je vzdy viac ako predavajucich a ziadnemu kupujucemu sa toto nemoze pacit, takze vysledok by bol jasny. Zmena zo dna na den, bez oznamenia vopred, aplikovanie aj na existujuce inzeraty... to nie je fer.

To je tvoj nazor, ja mam prax taku ze vzdy ked som robil ankety, vzdy som uz pri vytvarani ankety vedel vysledok, proste som to vzdy uhadol, tu som isiel do rizika , vedel som ze to bude problem, mozno velky problem , mozno udrzatelny problem, ale potreboval som vediet aky velky to presne bude problem, na toto ti ziadna analyza nepomoze. Vsetko by to boli len priblizne odhady.

pidizvi napísal:

3. Za vyzbierane peniaze by bolo dobre poskytnut sluzby navyse, napr. zaplatit brigadnika, ktory bude overovat vsetky nove inzeraty od sukromnikov a mazat podvodnikov, pytat sa na chybajuce udaje, opravovat preklepy, vytvorit znacku "overeny inzerat"... jednoducho poskytovat kvalitnejsie inzeraty.

Wau ty si akcny Ak by sme tak urobili, nikto by si to nevazil, ani by nam to neveril a ani by z toho nikto nevidel ziadny prospech ze ak robia toto tak potom fajn ....okrem ineho mazeme podvodnikov, mame automaty na odhalovanie podvodov, robime to aj rucne,
pytanie sa na chybajuce udaje je zly krok, pretoze jednak povinne filtre nepustia, takze zaklad tam je vzdy a potom ak to spravime tak naco si ludia budu telefonovat ked vsetko vedia, to mas ako to zablokovane cislo , hehe

pidizvi napísal:

4. Nie je tu nikde garancia, ze BBB auto a podobny vykupcovia neobetuju tych 50 centov, aby vas kontaktovali aj tak. To nie je polozka pre taku spolocnost. Tiez nie je garancia, ze admin nebude ponukat sluzbu zobrazenia vsetkych kontaktov za nejaky mesacny poplatok.

Chapem ty tu istotu nemas, ale ja ju mam, mne to sudnost nepusti, pretoze to bola pointa celeho pribehu. Inak by som tu take husarske kusy nevyvadzal, az tak ma to stve, ver mi.
a inak nejde o tu sumu co to stoji v sms, ale to ze poviem niekomu mozte, co by som za ziadny peniaz nepovedal.
Citovať
admin
Site Admin
PríspevokZaslal: 03.04.2014 23:04   
greddy7 napísal:

Ani mna nenapadlo ze sa v tomto prispevku niekde ukryva napad s nejakou charitou. Mimochodom, NIKDY v zivote som nedal ani cent na kvapku alkoholu ci cigaretu! A ked aj ludia daju aj na ine horsie veci, neznamena ze tu bude niekto kazat ako farar, ze ved 50 centov nikoho nezabije za nejaku sms. A ja osobne ked ma nieco zaujima, si chcem zavolat a bez toho aby som sa doprosoval za 50 centov cisla. No my by sme sa v tomto nezhodli asi nikdy, takze z mojej strany asi vsetko.

inak aby ste vedeli, pre tu blokaciu sa to cez sms dalo riesit aj bez spoplatnenia, teda ze sms by stala len to co standardne odosielatel plati, akurat by som tie odpovedne sms a velky pausal platil ja, cize by mi tu stupli brutalne naklady a aj tak by pol naroda bola nastvana co sme si to vymysleli za byrokraciu. Ten poplatok mohol riesit sutaze, motivacie, pripadne charity

greddy7 napísal:

A co sa tyka podvodných inzeratov, tie by boli prioritou pre tento portal. Keby dam napr. nejaku ponuku kde najnizsia cena inzerovaného auta je 10 000,- euro a niekto zada take iste auto s cenou 7000,- euro... co si myslite, kolkí by sa na tu ch*** ozvalo ludi a zaplatili by tu sms? Proste beriem zaujem to nejako osetrit, ale to nie je take jednoduche.A touto cestou to urcite nepojde.

Uz v ten prvy blokacny den doslo prve ukazkove podozrenie na vozidlo ktore sa javilo ze je fake skrz nizsiu cenu, realne sme ho obvolali , predavajuci to myslel uplne vazne len suril ten predaj.
Presne pri tomto priklade ma napadla rovnaka vec, ludia nas budu upodozrievat s fake inzeratov s ktorymi si budeme nahravat akoze kredit. Priznam sa ze pri zrodoch tejto idey blokacie ma to ani vo sne nenapadlo, napadla ma ina vec, ktora by by sa vyskytovala ovela castejsie a to su neaktualne inzeraty/predane a este nestiahnute,mtie by mohli nastvat kupujuceho co vyhodil prave 50c do luftu.
Oba tieto pripady maju ale rovnaky vysledok. Prva takato notifikacia by zabezpecila ze inzerat ide hned prec, cize opet pozitivnu vec este aktualnejsie inzeraty ako pred blokaciou, toto si asi malo kto uvedomil ...
Citovať
pidizvi
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (147)
Založený: 20 september 2011
Nabehané: 25 dní 16 hod 10 min
PríspevokZaslal: 04.04.2014 06:47   
admin napísal:

pytanie sa na chybajuce udaje je zly krok, pretoze jednak povinne filtre nepustia, takze zaklad tam je vzdy a potom ak to spravime tak naco si ludia budu telefonovat ked vsetko vedia, to mas ako to zablokovane cislo , hehe

1. podla mna by si mal chciet co najpresnejsie inzeraty, to ta drzi vpredu pred konkurenciou, na ktorej najdes miesto fotky auta fotku kapra. Asi nikto nema rad inzeraty typu jedna fotka a popis "full vybava, treba vidiet"...

admin napísal:

Uz v ten prvy blokacny den doslo prve ukazkove podozrenie na vozidlo ktore sa javilo ze je fake skrz nizsiu cenu, realne sme ho obvolali , predavajuci to myslel uplne vazne len suril ten predaj.

2. toto je prave skoda, ze ste si dali namahu to overit, ale kupujucim ste o tomto overeni nijako nedali vediet. Na to by mohol byt pri inzerate nejaky flag, ze Overeny inzerat. Samozrejme upozornovat, ze overeny inzerat neznamena, ze to je overene auto, ale ze bol iba overeny kontakt a trebarz cena.

admin napísal:

inak aby ste vedeli, pre tu blokaciu sa to cez sms dalo riesit aj bez spoplatnenia, teda ze sms by stala len to co standardne odosielatel plati, akurat by som tie odpovedne sms a velky pausal platil ja, cize by mi tu stupli brutalne naklady

3. neobmedzene smsky do vsetkych sieti su dnes uz sucastou niektorych pausalov, no nech to je za 30e mesacne... ale potom sa straca cely zmysel spoplatnenia
Citovať
admin
Site Admin
PríspevokZaslal: 04.04.2014 10:02   
1. ale tu uz pises o niecom inom, akonahle je mimo fotka hned volame, takze to co sa deje na tych global inzerntych portaloch sa tu neudrzi dlho, toto co pises riesime

2. vcelku dobry napad, ale urobime to inak, mame na to flag Tip, ten budeme vyuzivat na toto pretoze ak je to fakt mega nizka cena, a mame telefonicky preverene ze je to OK, je to fakt nas TIP,

3. ten pausal nebola polozka, ale ten pocet predpokladanych SMS by uz bol, 3c za jednu by sme platili.
Citovať
greddy7
Nová tvár - Trabanto (7)
Založený: 13 júl 2009
Nabehané: 10 hod 9 min
PríspevokZaslal: 04.04.2014 14:53   
admin, vidis... nemohlo sa toto riesit este pred zavedenim toho systemu, ako tu pohorsit niekolko skalných ludi? Ale kazdy robime veci ako uzname za vhodne, aj ked to myslime niekedy dobre, ale na koniec sa to nie vzdy ukaze ako dokonale riesenie. Ja byt na vasom mieste, necham to na inzerentov, nech sa s neziaducimi záujemcami vysporiadavaju sami. Ved to sa neda nad vsetkymi drzat ochrannu ruku a po niektorí predajcovia si to ani nezasluzia. A to by ste rozlisit nedokazali. Mozno ste chceli byt tymto gestom niecim vynimocným oproti inym portalom, ale to vy aj ste! Takze, az take ( s môjho pohladu nerealne) vymozenosti, by si tu vazilo naozaj velmi male % ako prevajucich tak aj kupujúcich.
Citovať
mato.soky
Známa tvár - Feldo (66)
Založený: 29 marec 2013
Nabehané: 23 dní 16 hod 17 min
PríspevokZaslal: 04.04.2014 15:36   
Hlavné je že dávate na spätnú väzbu inde by si sa asi nedovolal
Citovať
admin
Site Admin
PríspevokZaslal: 04.04.2014 21:39   
greddy7 napísal:
admin, vidis... nemohlo sa toto riesit este pred zavedenim toho systemu, ako tu pohorsit niekolko skalných ludi? Ale kazdy robime veci ako uzname za vhodne, aj ked to myslime niekedy dobre, ale na koniec sa to nie vzdy ukaze ako dokonale riesenie. Ja byt na vasom mieste, necham to na inzerentov, nech sa s neziaducimi záujemcami vysporiadavaju sami. Ved to sa neda nad vsetkymi drzat ochrannu ruku a po niektorí predajcovia si to ani nezasluzia. A to by ste rozlisit nedokazali. Mozno ste chceli byt tymto gestom niecim vynimocným oproti inym portalom, ale to vy aj ste! Takze, az take ( s môjho pohladu nerealne) vymozenosti, by si tu vazilo naozaj velmi male % ako prevajucich tak aj kupujúcich.

prave pisem ze moc ani nie, lebo je to lahka matematika, nevies kolko sms to vygeneruje, ked to uz vies vies sa z toho odrazit, napr. teraz viem ze nikomu nebudeme zakryvat ziadne cislo, lebo vacsina si to proste nezela a z dlhodobeho hladiska by nam to mohlo skodit, aj preto som touto cestou to neskusal pretoze by som vlastne nic kratkodobo nezistil, pretoze to je ako s designom, bolo to tu hadam mesiac dva ze sa dalo ist do noveho ale kazdy na to kaslal, akonahle sme to prepali ako nutnost, zrazu pohroma.

teraz islo len o sukromnu inzerciu, nie predajcov, takze tych neriesme, az si nemyslel predajcov akoze sukromnych...

vzdy budem hladat cesty ako robit veci lepsie a inac ako ostatni
a s tym uplne vzdy prichadzaju trampoty, takze tak ...
Citovať
lipton
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 21 september 2008
Nabehané: 19 hod 3 min
Predmet: Chamtivci PríspevokZaslal: 02.08.2015 17:22   
admin napísal:
kaskaderTN napísal:

btw všetci vaši konkurenti majú tak isto počítadlo zobrazení

Super ze maju, este ak budu mat nasu navstevnost, potom sa mozme konecne zacat pozerat co robit ako oni

Zarabate krásne peniaze.. Ešte špekulujete ako nás osklbat viac a znížiť počet pozretí... Už aj tak vás na Slovensku dobieha bazos na ktorom mam viac pozretí na dieloch ako u vás a zadarmo!!!!!!!!
Citovať
***zmazaný člen***
Založený: 01 január 1970
Nabehané: 0 min
PríspevokZaslal: 02.08.2015 17:39   
Inzeroval by si zadarmo ale diely predavas :) Preco ich tiez nedavas zadarmo?
Citovať
Odpovedať Nová téma
<1234>

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Témy týkajúce sa Autobazar.EU