Spoľahlivý benzinak do 10000€.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dominikvalentik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.11.2018 12:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dominikvalentik »

Keďže chceš v podstatne nové auto, ja by som z osobnej skúsenosti šiel do Kia Ceed 1.4 benzín... Spoľahlivé autíčko, v pohode kúpiš do 10 tisíc s malým nájazdom v dobrej výbave ako sú vyhrievané sedačky a pod. :28b7:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

dominikvalentik napísal:Keďže chceš v podstatne nové auto, ja by som z osobnej skúsenosti šiel do Kia Ceed 1.4 benzín... Spoľahlivé autíčko, v pohode kúpiš do 10 tisíc s malým nájazdom v dobrej výbave ako sú vyhrievané sedačky a pod. :28b7:
Rozumné riešenie ktoré určite nepovedie ku sklamaniu
rebel56
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.05.2013 19:41
Zdieľať na Facebook

FORD FIESTA

Príspevok od používateľa rebel56 »

boli tu spominane kadejake auta,ale akosi ti zabudli pripomenut ze najlepsie auto do mesta je Ford Fiesta s motorom 1.25,štvorvalec.Malo žerie,presne riadenie,tuhy podvozok,16 ventilovy motor,nadčasovy dizajn,bezporuchovosť,kvalita vyroby z Nemecka,,do mesta nic lepsie nekupis.....a nepreplatis......tento motor je hodne lepsi ako 1.2 TSI od SKodovky,aj ako trojvalec Puretech,aj je agilnejsi ako 73 kw od Hyundai.a len čisto keby si mal zaujem tak nech sa páči...https://www.autobazar.eu/ford-fiesta-12 ... 71499.html
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

za 5 rocnu Fiestu 8 papekov? Srandujes? Ved 2500 dukatov dolozi a ma funglovicu novy model s 5 rocnou zarukou a servisom gratis.
https://www.ford.sk/promotions-fiesta?u ... ncQAvD_BwE
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Či sám alebo nie, tak či tak by som mini autá vyradil, lebo prvé čo bude na tom prekážať bude práve ten priestor
Mini auto jedine ako dalšie auto že si človek môže v prípade potreby zobrať to väčšie
Lubko33
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 18.06.2009 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubko33 »

Ďakujem za Vaše pripomienky k danej téme, a teraz môj názor na Vami odporúčané autá: Toyota Auris 7,5l v meste!, Kia Ceed 7,8 l v meste!, Ford Fiesta a Mazda 2 sú malé hrkalky, k motorom od Peugeotu a Citroenu /myslím tie ubohé 3 valce/ sa nebudem radšej ani vyjadrovať, mne osobne sa momentálne zdá najlepšia voľba Rapid Spaceback, Leon, prípadne Astra 1,4 T.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

naco chces radit ked mas oci len pre rapidku golfinu a leonku? Kazdy si je sam strojcom svojho stastia takze nech sa paci. Tie spotreby v meste a za nimi vykricniky to znamenalo co? Vela? Si myslis ze leon ti bude v meste brat 4,37? Jaj sorry tolko ma pisane v papieroch :4090:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kým sme boli mladší, tak manželka mala silný argument - máš tri deti treba auto do ktorého sa pomestíme. Za 25 rokov aj tak vždy pred dovolenkou vyhralo krpaté Polo , lebo bolo na plyne a jazdilo skoro zadarmo. Potom zase naše autá ostali doma a ako všetci normálni zamestnanci som si dojednal na dovolenku Sharana 2,8 benzín. Šak mi to potom strhneš - a každá dovolenka bola tak na účet firmy. :40bd:
Nikdy never tomu , že po meste sa budete hrkať celá familia. Do mesta len Aygo alebo ešte lepšie elektrické UPko.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Mozno by bolo dobre si trosku vyhladat info ohladom spolahlivosti a funkčnosti tych supermodernych Priamovstrekovych turbomotorov...a netyka sa to len byvalych problemov z retazami vw group ... Tieto motorceky sa zakorbonovaju ako tomu treba a ktomu ine problemy...este tak do 100tis km a kryty zarukou...
Petzi
Príspevky: 355
Dátum registrácie: 19.08.2008 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petzi »

A kde je ta koktavka vasa som nevidel este s motorcekom 1.6 tdi co ma zrat 4.59l nafty v meste podla niektorych.
wilz
Príspevky: 3693
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Mám dobrého kamaráta, má octávku s 1,9TDI, väčšinu jazdí po Ba a okolí a má celkovú spotrebu ešte menej, keď jazdí v pohode tak hovorí že okolo 4 litrov. A ani na servis takmer žiadne peniaze nepýta.
Stále mu hovorím aby si ju šetril, že druhú takú už nekúpi.
jarka1979
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 22.11.2010 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarka1979 »

Mám dobrého kamaráta, má octávku s 1,9TDI, väčšinu jazdí po Ba a okolí a má celkovú spotrebu ešte menej, keď jazdí v pohode tak hovorí že okolo 4 litrov. A ani na servis takmer žiadne peniaze nepýta.
Stále mu hovorím aby si ju šetril, že druhú takú už nekúpi.


A tá o červenej karkulke už dneska bola? lol
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

ochtavka po meste menej ako 4.59 l , po bundeskach ustalenou rychlost caa 90km/h spotreba 2.2365 l --wilz myslel si to takto ? perpetum mobile ! ,ako moze vypotit taku kravinu nieje mesto a mesto prid niekde kde prejdes za hodinu 5 km ides max na 1 az druhom prevodovom stupni stojis 25 metrov sa pohnes a dookola tak sa nedostanes ani stu super oktavku pod 10 litrov to garantujem , takze zadavatel mal aj uvies kde v akom meste a kedy mieni vyuzivat tu plechovku , rano zavcasu ked niesu kolony alebo neskoro vecer ked opat niesu kolony alebo jazdi v rannej spicke ? rozdiel je jazdit v NZ a v ZA a okolie , ked idem trasu Nitra -NZ pomaly nestretnem nakladne auto a idem plynule tak sa hovorit o spotrebe ak niekto pozna usek Svrcinovec -CA-ZA niekedy poobede tak spotrebu bude mat ako na 8valcovom motore a nepresiahne nikde 80km/h vsade sa clovek vlece nikde sa neda obiehat 90% kamionov , takze naco tu niekto pise o spotrebe ked kazdy z nas jazdi na inych usekoch a za inych podmienok!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Karkulku do toho netreba zamotávať.Stačí pozrieť na 10 tis km nenulovaný údaj priemeru.V tom sú dostatočne zohladnené okolnosti ktoré sa naozaj nesmierne líšia,ale je tam ešte jeden údaj o priemernej rýchlosti,z čoho sa dá polahky pochopiť režim jázd.a tretie...tankovanie a klasický výpočet.
A opomenutá je jednoduchá vec ale úplne zásadná.Kde to Tdi neuhrá klasickú výbornú spotrebu (aj to sa deje) tak tam má to všetko čo sa hýbe naokolo akú spotrebu ? Takže ak sú okolnosti mimoriadne nepriaznivé a ani Tdi tam dobrú spotrebu neurobí,tak zbytok sveta tam zhorí a v dobrom prípade sa priblíži.
O tom to je,a nie o tom či 2,7 alebo 4,7 alebo 6,7 ale o tom,že si to Tdi v spotrebe vytrie výfuk zo všetkým naokolo.A to platilo,platí a platiť bude,či sa páči alebo nie.
jarka1979
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 22.11.2010 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarka1979 »

Karkulku do toho netreba zamotávať.Stačí pozrieť na 10 tis km nenulovaný údaj priemeru.V tom sú dostatočne zohladnené okolnosti ktoré sa naozaj nesmierne líšia,ale je tam ešte jeden údaj o priemernej rýchlosti,z čoho sa dá polahky pochopiť režim jázd.a tretie...tankovanie a klasický výpočet.
A opomenutá je jednoduchá vec ale úplne zásadná.Kde to Tdi neuhrá klasickú výbornú spotrebu (aj to sa deje) tak tam má to všetko čo sa hýbe naokolo akú spotrebu ? Takže ak sú okolnosti mimoriadne nepriaznivé a ani Tdi tam dobrú spotrebu neurobí,tak zbytok sveta tam zhorí a v dobrom prípade sa priblíži.
O tom to je,a nie o tom či 2,7 alebo 4,7 alebo 6,7 ale o tom,že si to Tdi v spotrebe vytrie výfuk zo všetkým naokolo.A to platilo,platí a platiť bude,či sa páči alebo nie.


Tak to rozmenim na drobné... Reagovala som na text kde kamarát jazdí so zázračnou Octaviou po BA a okolí za 4 litre. Tak ja sedím v aute každý deň a jazdím 50% po BA, 40% po diaľnici a 10% okres ka. Za posledných 110000km 1.4 16v LPG je priemerná spotreba 7,616l/100km LPG plus 0,2l/100km benzín. 7,616x0,61€=4,65€ plus 0,2x1.35=0,27€ je spolu 4,92€/100km. 4,92:1.15€/l nafty=4,28l nafty/100km. Po meste to mám tak 50:50 so zápchou. Chcem tým len povedať, že až ten kamarát bude vedieť jazdiť v priemerne za 4l nafty/100km, potom to bude mať nejakú výpovednú hodnotu, inak sú to len samé keci, podobné výrobcom plug-in áut s priemerkou 1,9l/100km...
Tým ale nechcem dehonestovať Octávku ako takú len ma ťažko niekto presvedčí že jazdí za 4/100km... :3020:

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: citroenc3v6, mhlavaty a 52 neregistrovaných