Spoľahlivosť motorov TDI SCR Euro 6

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

intercoller
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 01.07.2012 10:26
Zdieľať na Facebook

Spoľahlivosť motorov TDI SCR Euro 6

Príspevok od používateľa intercoller »

Ahoj,

odradila ma vec že vraj AdBlue, ktorá sa pristriekava do vyfuku vraj poškodzuje nejaké čidlo (asi EGR). Akurat chcem objednat nove auto preto zvazujem uz aj benzin.

Kamosovi sa to stalo na Alhambre, ktora mala nieco cez 2 roky. Ze vraj ide o konstrukcnu chybu motora. Samozrejme zaruka 2+2 mu nepomohla.

Poculi ste niekto o tom. Pripadne aka je spolahlivost novych TDI.

Dakujem
pavold555
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 25.11.2012 16:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavold555 »

ročný nájazd, okresky, mesto, dialnica?
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Pokial to nechodi po meste prvych 500 000 bez vaznejsich komplikacii. Jedine EGR a par drobnosti.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Tak naco chces ist do TDI ked uz teraz si pocul ze nieco sa serie ? kup benzin alebo kup nieco ine MB - CDI ? BMW - D ?
Matulkoo
Príspevky: 201
Dátum registrácie: 27.02.2012 12:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Matulkoo »

Ja ti to napisem takto... na zaruku je dobre takmer kazde auto... potom je to idelane posunut dalej...

Samozrejme spolahlivost je velmi relativna...zavisi od mnohych faktorov... prevaha jazd /mimo mesto/mesto/, vymena olejov aj v medziintervaloch /tie od vyrobcov su umelo natiahnute/, styl jazdy /teda vodic/ a niekedy aj konkretny kus na ktory natrafis...

:41c2: :41c2:
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

lol co myslis kolko najazdia taxi co vozia au-pair ???
vwmultivan
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 16.06.2008 21:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vwmultivan »

na margo aupariek - stál som pri dvojročnej octavke a mala na tacho 480tis km, ďalšia škodovka mala za tri roky 750000km, km sa stiahnu priebežne pred servisnou prehliadkou v autorizáku, resp jedna autorizák, dve neautorizovaný servis, pri predaji krásnych 120tis km, na stk sa ide až za štyri roky, km pri predaji sedia a slovač je uveličená z krásnej škodovky alebo vw s poctivými km, taký je trend a auto s poctivými km na tacho cez 500tis nejdeš predať, viď VW T5 samá stočenica atď, škoda sa ku km aj vyjarovať a strácať drahocenný čas, čiže nie je problém tie km najazdiť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Taxi/preprava nechodieva na stk nahodou kazdy rok?
vwmultivan
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 16.06.2008 21:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vwmultivan »

ja som to videl, poznam tých, čo na tom jazdili a či veríte na taký nájazd, či nie, je mi to jedno, proste km sa sťahovali, sťahujú a sťahovať budú a pokiaľ slovač bude pozerať na stav km a nie na stav vozidla, tak sa to nikdy nezmení, výdrž motora závisí aj na tom medzikuse medzi sedačkou a volantom a pokiaľ auto dostane, čo potrebuje, tak aj niečo vydrží, prajem pekný zvyšok dňa
JOHNNYKOSCAK
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 16.10.2011 08:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JOHNNYKOSCAK »

Ahoj

k veci a nie ku km...

Čím vyššia norma EUROxx tým horšie. Laicky povedané je to tak ako keď sa naješ a nemôžeš si "prdnúť" to by ti veľmi neprospelo a neprospieva to ani autám.

Keď spomínaš ADBlue v spojení s TDI a EURO6 ,tak máš na mysli asi Alahambnru, Sharan a pod v kombinácií s motorom 2.0TDi.

Každý moderný CommonRail, je jedno či euro 5 alebo 6 má problem s EGR a DPF. ešte raz to zdorazním , každý ! Na každeho príde skor či neskor. Občas sa stane, že je problem so vstrekom. S ADBlue je to tak, že sa privstrekuje za DPF aby znižoval emisie, odchadza na nom cerpadlo ADBlue a neprivstrekuje to. Do motora sa ani ADBlue nedostane.
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

JOHNNYKOSCAK napísal: S ADBlue je to tak, že sa privstrekuje za DPF aby znižoval emisie, odchadza na nom cerpadlo ADBlue a neprivstrekuje to. Do motora sa ani ADBlue nedostane.
preco by sa malo Adblue dostat do motora ?, ako si to myslel?
JOHNNYKOSCAK
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 16.10.2011 08:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JOHNNYKOSCAK »

lakinooo napísal:Co znamena skor ci neskor? Ja o svojom dpf ani netusim. Dokonca nikto u nas vo firme ho neriesil. A auta maju aj daleko cez 200 tis....
nieje DPF ako DPF, a taktiež niesu firemné trasy ako trasy v meste.

Preto som nenapísal konkrétne KM, ale raz príde problem s DPF skor či neskor. To že o nom ani netušíš je fajn,ale auto to určite vie, tak ako vie, že ked si mal nové auto regenerácia prebiehala možno každých 1000km a teraz prebieha každých 250km, to že sa častejšie regeneruje ma vplyv na spotrebu a taktiež ti pribúda nafta v oleji = čoskoro je problem na svete...
JOHNNYKOSCAK
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 16.10.2011 08:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JOHNNYKOSCAK »

laura napísal:
JOHNNYKOSCAK napísal: S ADBlue je to tak, že sa privstrekuje za DPF aby znižoval emisie, odchadza na nom cerpadlo ADBlue a neprivstrekuje to. Do motora sa ani ADBlue nedostane.
preco by sa malo Adblue dostat do motora ?, ako si to myslel?
pretože zakladateľ tejto témy uviedol:
"radila ma vec že vraj AdBlue, ktorá sa pristriekava do vyfuku vraj poškodzuje nejaké čidlo (asi EGR)."

ADBlue sa pristrekuje do výfuku, to napísal ok, ale výfuková čast s ADBlue nemá nič spoločne s EGR a vlasne s celým motorom, preto som sa snažil uviesť veci na pravu mieru.
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

... nema nic spolocne s EGR, to je pravda, ale za katalyzátorom SCR je cidlo/ sensor NOx, myslel to cidlo, predpokladam ...
intercoller
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 01.07.2012 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa intercoller »

ano je to tak. Teraz som si spomenul ,ze nejde o EGR ale o cidlo NOx.

Povodne som chcel kupit 1.8 TSI-DSG a predajca ma presvieca na 2.0TDI-DSG 110kW čo je drahšie o 2220EUR.

Vedel by niekto odhadnut aka bude spotreba v novom Tourane. Ja odhadujem 6l na naftak a 8.5 na benzin.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných