Spoľahlivé auto do mesta, a občasné výlety

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

janciJOHNY
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 31.03.2010 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janciJOHNY »

Ujasni si či chceš auto nové alebo jazdené. Ak nové, hĺadaj primárne v značkách, ktoré sa predávajú a teda aj servisujú v tvojom okolí.
Ak auto jazdené, hľadaj vo svojom okolí DOBRÉHO servismana, ktorý ti poradí a auto by aj odservisoval.
Pri toľkých možnostiach ma lepšia rada nenapadá.
peter9292
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 12.08.2017 13:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter9292 »

S tým novým autom ste mi dali chrobáka do hlavy, a tak som popozeral na tie spomínané kúsky, a najviac sa mi zapáčilo volvo v40, a je v mojom meste aj oficiálna predajňa a servis. Tá cena je už trocha nad moj limit, takže zvážil by som možnosť na splátky. Lenže bol tu komentár, aby som nekupoval benzín s turbom, a trocha som pogooglil tie motory volva, a turbo majú ... čo na ne poviete?

Mohol by niekto pozrieť aj na tie typy motorov, a povedať mi, ktorý z nich je pre mesto + pár krát do mesiaca dlhšia jazda najlepší?
http://www.volvocars.com/intl/build/est ... on#engines
Ďakujem
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Turba sa u Volva neboj. U motora ale vzdy plati, ze cim vacsi tym lepsi, vykonu nie je nikdy dost, ked to chce spouzivat aj mimo mesta.

Ja by som nesiel do noveho na ukor triedy. Keby si jazdil sam, pripadne dvaja, po meste, bez batoziny tak uplne v pohode V40, ale inak nie. Male auta su furiky. Urcite je lepsia najvacsia Skodovka ako najmensi Mercedes, co sa tyka pohodlia.

Ja som raz v zivote kupil nove auto a dost som to olutoval. U volva sa nemusis bat ani najazdu svrt miliona, ak ti auto pozru v servise. Skus trocha ratat so mnou. Napriklad ja som kupil 3,5 rocne V70 za 13000. Malo najazd 140.000. Ako nove stalo 46.000. Teraz ma ten voz 8 rokov, 275.000 km. Teda povodny majitel dal za 3,5 rokov vozenia (140.000 km) 33.000 EUR. V prepocte na roky je to 9.400 EUR za rok.

Ja som najazdil dodnes uplne rovnaku porciu km (135.000) za 5 rokov a hodnota auta klesla z 13.000 na cca 8.500, teda stratil som zatial 4.500 EUR. Rozratane na roky je to 900 EUR rocne.

Za ten cas ma zastihla 1 x pravidelna vymena rozvodov a jedna vymena spojky. Dokonca este stale jazdim na platnickach a kotucoch, ktore pred predajom menil povodny majitel (lebo jazdim malo v meste). Teda inak iba filtre, olej a stierace. Pardon - raz tiekla nadrzka ostrekovaca cez hadicku, ktora ostrekuje xenony. Auto mam chipovane na 220 koni, takze by malo dostavat viac zabrat. Napriek tomu je stale v stave noveho auta.

Treba este dalej ratat?
peter9292
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 12.08.2017 13:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter9292 »

Chápem, len nechcem aby ma kvôli molej neznalosti v autách niekto ošklbal :). Z tohto hľadiska je pre mna pohodlnejšia kúpa nového auta, ale porozmýšlam nad jazdenkou S60 alebo V60.
Lukas188
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 07.10.2011 18:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lukas188 »

Keď rozmýšľaš o škode rapid tak by som pridal do výberu koncernového brata seat toledo tam by sa dalo aj nové kúpiť za 14000 v celkom slušnej výbave
seven549
Príspevky: 7883
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

peter9292 napísal:Chápem, len nechcem aby ma kvôli molej neznalosti v autách niekto ošklbal :). Z tohto hľadiska je pre mna pohodlnejšia kúpa nového auta, ale porozmýšlam nad jazdenkou S60 alebo V60.
práve takého ako si ty osklbu ako slepici na jazdenke okamžite.ber len nove.a hlavne ak máš hotovosť vieš aj manipulovať s cenou.nepreda jeden zajdes inam.predajcov aut máme dosť.zakaznik s keskou v ruke je pán na to netreba zabúdať.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Za 14000€ kúpiš nové Mitsubishi Lancer, máš v tom primitívny atmosferický motor.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

misoV50 --kolko si stym zadnym nahonom najazdil ja uz vela a nikdy som nemal ziadny problem ani v zime a jazdim aj v kopcoch vsetci co nadavate na zadohrab nemate nikto vacsinou ziadnu skusenost
lubo2008
Príspevky: 474
Dátum registrácie: 24.12.2008 14:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo2008 »

Chlapci,nebudte zase hrdinovia s tym zadnym nahonom. Urcite vam neodpusti v zime vodicske chyby tolko kolko predok pripadne stvorkolka. A kazdu zimu kupovat nove zimne pneu len preto aby som sa vedel pohnut s miesta tiez cloveka nebavi. Pripadne vozit vrece s pieskom v kufri. Za 14000 by som si kupil do mesta octaviu kombi z 1,6 benzinovym motorom z rokov 2005-2010 v co najlepsom stave
a pokial mozno s malym km najazdom. Nebudes smutny ak ti ju oderie niekto v meste a nahradne diely mas za drobne. Zvysok co ti ostane mozes rozumne investovat do rodiny. Kazde jedno nove auto co kupis strati na hodnote hned ako opustis brany predajne. A o spolahlivosti novych aut tiez je co polemizovat.
Lubko33
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 18.06.2009 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubko33 »

Peter a nestačilo by ti napr.nove Suzuki Baleno, je to veľmi priestranný hatchback, s malou spotrebou, bez turba, 90 koní, cena nového v strednej výbave 11000€, pozri si testy na Youtube, je to veľmi šikovné autíčko.
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

braga napísal:misoV50 --kolko si stym zadnym nahonom najazdil ja uz vela a nikdy som nemal ziadny problem ani v zime a jazdim aj v kopcoch vsetci co nadavate na zadohrab nemate nikto vacsinou ziadnu skusenost
Ako student Skoda Oktavia (ta povodna, veteran), Volga 21, Lada 2401, potom niekolko aut s prednym nahonom, nasledne som po otcovi zdedil Mercedes 190. Musel ist okamzite prec, hoci som k tomu autu mal vztah (po otcovi). Nevedel som vycuvat zo strmej ulicky ani na SUCHOM ASFALTE. Uplne nepouzitelne, ked si raz zvyknete na to, ze vam stacia zimne gumy, predny nahon a vyleziete vsade.

Moj znamy prisiel z Nemecka, tiez obhajobal BMW, vraj zadny nahon nevadi. Cakal som ho na hraniciach v Bergu (este ctedy nemal navigaciu) Zastal som pravymi kolesami na krajnici v 10 cm odhrnutom snehu. On zastal celou sirkou v jazdnom pruhu. Vystupili sme zvitat sa. Vravim, daj si to na kraj, lebo ta niekto naberie. Ze nie, zapadol by som. Ked prisiel k nam, vravim mu nevadi to zadny nahon? Vraj vobec nie, vies, to ma uz taku elektroniku, ked zacne jedno koleso presmykovat, hned ho pribrzdi a zaberie to druhe..., uplne perfektne to je. Ked odchadzal, stal pre domom na ROVNOM chodiku, kde bol trocha zladovately sneh, s nerovnostami do 5 cm. Nevedel sa odtial pohnut. To ESP mu cvakalo ako sijaci stroj, uplny koncert sledovat, ako ten pocitat makal. Ale nic, stal na mieste aj zo zimnymi gumami. Takze klasika, dvaja dozadu a tlacit. Nechapem, ako moze v 21 storoci napadnut niekoho kupit zadny nahod (okrem Africkych krajin).
jaster-83
Príspevky: 1446
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

corrola verso by pre 3 ludi mala bohate stacit, len po tak mlady rocnik sa bude musiet poobzerat v zahranici, na druhej strane by som sa nebal ani starsieho auta, tam uz je lakava vyrazna financna uspora
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

misov50 --neporovnavaj zigulaky sterajsimi autami ja mam zadokolku byvam na kysuciach takze zimy su tu horsie a nikdy som nemal problem niekde vyjst a ak ano tak tam kde ledva vysla stvorkolka ono je to aj o tej elektronike ale v kopci sa vaha prenasa na zadnu napravu a tak isto oproti ziguliakom maju terajsie auta uplne inac polozene tazisko ja zadok nevnucujem nikomu ale ja by som ho nemenil , dotycny zvazuje prevazne jazdu v meste takze tam na nahone az tak nezalezi a za dalsie za je budget a poziadavku na rocnik by nejaky MB alebo BMW aj tak tayko zhanal
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

misoV50 napísal:nasledne som po otcovi zdedil Mercedes 190. Musel ist okamzite prec, hoci som k tomu autu mal vztah (po otcovi). Nevedel som vycuvat zo strmej ulicky ani na SUCHOM ASFALTE.
misoV50 - aspon si čítaj po sebe čo píšeš, lebo takú kravinu si tresol...
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

No keby si tam bol, bol by si o skusenost bohatsi. Ale to su zbytocne debaty. Ked jazdim na Volve, tak to znamena ze by som mal nato jazdit aj ba BMW alebo Mercedes. Preco nejazdim? No - okrem toho, ze Mercedes hrdzavie a dava tedaz dovnutra lacne cinske plasty, je hlavnym dovodom nahon.

Zadny nahon patri jednoducho do historie. Ja viem, ze kazda automobila robi aj 4x4. Lenze ten nechcem. Nechcem platit za 100 kil naviac, ktore mi beru vykom a zvysuju spotrebu len preto, aby som tam musel este aj pravidelne menit olej. Jedno z aut, ktore mame v rodine je Volvo XC, ale to som kupoval iba kvoli zene. Chcela "sediet vyssie", tak s tym nic neprvavis. Ale prakticky nikdy sa mi nestalo, ze by som uviazol s prednym nahonom s kvalitnymi zimnymi gumami. Na druhej strane, ked som kupil XC a prvu zimu som ho chel ist "vyskusat", nebolo problem rychlo najst kopec, ktory som ani s 4X4 nezdolal, ked navalilo cerstvy sneh...

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných