Spojkove sady internet vs E..T

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ptr3
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 01.04.2008 19:48
Zdieľať na Facebook

Spojkove sady internet vs E..T

Príspevok od používateľa ptr3 »

Zdravim,mate niekto skusenosti s kvalitou spojkovych sad (sachs,luk) aj s dvojhmotovym zotrvacnikom s internetovych obchodov?Zaujima ma rozdiel v kvalite oproti napr. od E..tu.Caka ma vymena na starsom passate tak preto sa pytam.Cenovy rozdiel je cca300-400eur.Dik za info.
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Priznám sa bez mučenia ,že nerozumiem otázke .Aký má vplyv na kvalitu súčiastky miesto kde ho kúpim?
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ked ti pridu 2 krabice, uplne rovnake krabice a vnutri je uplne rovnaka suciastka, ale poviem ti, ze jedna krabica je z noname eshopu a druha z elitu, ktora bude kvalitnejsia? Je to jedno samozrejme.
ptr3
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 01.04.2008 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ptr3 »

Preco je tam potom rozdiel v cene 300-400 eur oproti kamennej predajni?Zeby Polsko,Cina?Toto by ma zaujimalo.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Keď som mal dielňu v podnájme,platil som mesačne 21-22 tis Sk /mes takže prvé peniaze pre seba som zarobil často až okolo 20 -teho v mesiaci.Rozdiel je v nákladoch na existenciu kamennej predajne od vzniku cez prevádzku až po účtovníctvo,dane,personalistiku,garancie,záruky atd
Výhodnosť nákupov doporučujem vidieť komplexne,vrátane možnosti reklamácie pri omyloch alebo vadách.Poznám dosť prípadov kde platí matematika že 2x lacné vyšlo horšie ako 1x drahšie.
Debata štýlu dve slová otázka - dve slová odpoveď určite nájde vyčerpávajú odpoveď.
Kým prvá otázka znela - Zaujima ma rozdiel v kvalite
Zmenila sa na - rozdiel v cene -prečo ??

makrela dal úplne geniálnu odpoveď s ktorou sa dá jedine úplne stotožniť.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja by som to ešte genialnejšie otočil... :3906:

a síce ked skumam ponuku a nie je to len v autosučiastkach
tak zisťujem,že častokrát nie je dostupný kvalitný tovar

lebo ho nemaju v ponuke ,preto že pre nizky rabat sa im ten tovar neoplatí predávať

Teda pre slovenskeho obchodníka je podstatný jeho zisk, jeho rabat , tam treba hladať odpoved ked skumame cenu.

čo sa týka autosučiastok idem do takeho obchodu, kde sa mi snažia vyhovieť ako zákazníkovi a MAJU fyzicky na sklade ten tovar,ktorý potrebujem,

väčšinou kupujem spotrebak, a vobec ma nezaujíma, či za ten olejový filter
za ktorý ja zaplatím 8 euro, obchod na mne zarobí 3 eura alebo len 2,50
Taka predajňa autosučiastok, kde mi povedia, že ten a ten olejovy alebo vzduchový filter nemaju na sklade aby ja som zaplatil a IHNEĎ mal ten tovar, ale potrebuju ho OBJEDNAŤ..
Tam nechodím... aj keby to bola najväčšia a najlacnejšia predajňa autosučiastok na celom Slovensku

A ešte takto, že všetky predajne autosučiastok nakupuju len od troch alebo štyroch velkoobchodov...
ptr3
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 01.04.2008 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ptr3 »

Dik za info,islo mi len o to,aby som zistil ci su sady z internetu porovnatelnej kvality ako z napr.elitu.Ked som sa pred nedavnom kamarata ktory mi servisuje auto pytal kolko ma bude stat sada z elitu,povedal 7-800eur.Ked som mu povedal ze na internete su okolo 400 tak povedal ze je to Cina a pod,pred som potreboval nazor aj od vas.Dik.
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

ptr3 napísal:Dik za info,islo mi len o to,aby som zistil ci su sady z internetu porovnatelnej kvality ako z napr.elitu.Ked som sa pred nedavnom kamarata ktory mi servisuje auto pytal kolko ma bude stat sada z elitu,povedal 7-800eur.Ked som mu povedal ze na internete su okolo 400 tak povedal ze je to Cina a pod,pred som potreboval nazor aj od vas.Dik.
Tento rok som menil spojku.Aj som tu o tom písal. V troch servisoch chceli za spojku od 400 do 650 €.Na nete som ju kúpil za 125 €.Tú ISTÚ.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jan jan, jepe13, shr-90753252, uwa015226236168 a 16 neregistrovaných