spoľahlivý motor V8

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Neop
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 24.07.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

spoľahlivý motor V8

Príspevok od používateľa Neop »

Dobrý deň prajem všetkým,

chcel by som Vás poprosiť o nejaký tip na spoľahlivý 8-valec, vekom tak cca do 10 rokov, úplne najlepšie atmosférický, ale ak viete o nejakom prepĺňanom, nepohrdnem...
Jedná sa mi hlavne o spoľahlivosť, ale nie len motora, ale celku (prevodovka, elektronika, atď).
Neriešim cenu opravy, ale chcem sa na tom voziť, nie to chodiť pozerať do servisu...
Typ karosérie by bol ideálne kombi, alebo SUV (kvôli bicyklu alebo Dunčovi), ale v podstate to nehrá až takú rolu...
Zámerne nepíšem cenovú reláciu, lebo radšej priplatím za niečo poriadne, ako sa ulakomiť na to najlacnejšie.

Ďakujem všetkým za relevantné tipy alebo postrehy.
Prajem pekný deň.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tema akokeby som ju ja zalozil :) vsetko americke, tam kludne moze byt aj preplnane lebo... kompresorom. Turba prakticky nepoznaju.
Vyhnut sa mladsim nez 10rocnym motorom audi, pretoze su priamovstrekove a pruserove. Xentry ma doplni ako su na tom BMW a Mercedes.

Drobnym problemom americkeho motoru bude, ze nebude pouzity v kombi kasni :)
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 22.03.2021 08:59, upravené celkom 1 krát.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Asi pred mesiacom som sa kratko rozpraval s typkom čo prišiel na parkovisku s G Mercedesom :4012:
Vyslovne som sa ho pytal koľko dal za ten voz ,koľko je najazdené

týpek odpovedal,že si ho dal doviezť
z Nemecka na sukromnu objednavku
že vysolil 50 000 € a voz ma najazdenych 80 000 km

Nuž ,priklad hodný nasledovania,si myslim... :3035: :300f:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

urcite ano, ma to krasny zvuk. U nas v baraku chvilku chodil fesi na tomto, povedal ze pod 25 v meste sa neda - to je moc. Navigator/Escalade jazdia okolo 16-18 a daju sa prehodit na LPG, podstatne lacnejsie nez GL - recenzia na volant.tv
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Neop
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 24.07.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Neop »

Dobre páni, dobre, ale kolega má Escalade (r.v. 2018), motor super, ale tá kvalita je tak trošku "legová"...
Presadnem do mojej 10-ročnej A6-ty a síce nemám takú výbavu, ale to prevedenie materiálov a lícovanie v Cadillacu je pozadu...

mp3turbo - áno, o spoľahlivosti motorov FSI som už tiež počul, preto žiaľ vypadáva z výberu S6/RS6, ešte k tomu používajú dvojspojku, čo pre mňa nie je zrovna etalon spoľahlivosti...
BMW som mal vybraté jedno, ale s motorom N63 a to je vraj tiež katastrofa...
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Landcruiser a máš ešte na výber benzín aj diesel V8 :3035:
Neop
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 24.07.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Neop »

Mateusz737 - takt toto je dobrý tip, ďakujem!
leonNL
Príspevky: 1239
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

M156 od AMG. Ak kombi tak W212 E63, mozno ak by velkostou stacilo tak C63, alebo ked SUV tak ML63.
Je to atmosfericky robustny motor, ktory toho znesie naozaj vela. Po roku 2010 uz boli odstranene aj muchy ktore tento motor v zaciatkoch mal...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Popravde, absolútne NECHÁPEM otázku:

Takže kúpiť starú vraždu, so spotrebou 10-20 litrov, aby som , čisto TEORETICKY ušetril na servise..., pričom len oleja tam pôjde minimálne 8-10 litrov, +olej v automate..., pričom, NIE JE žiadna záruka bezporuchovosti... :40bd: :40bd: ...

Než kúpiť normalnejsi povoz, kde zoženiem diely o polnoci, servis smiešny, spotreba 1/4... :40bd:

Prosto, svet sa musel zmeniť... :4012:

Alebo zblázniť.
Na jednej strane NERIEŠI cenu opravy, ale nechce chodiť do servisu :40bd: :40bd: , Krásny antonymum.
Naposledy upravil/-a lubos zimovcak v 22.03.2021 11:43, upravené celkom 1 krát.
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

laco1871 napísal:Asi pred mesiacom som sa kratko rozpraval s typkom čo prišiel na parkovisku s G Mercedesom :4012:
Vyslovne som sa ho pytal koľko dal za ten voz ,koľko je najazdené

týpek odpovedal,že si ho dal doviezť
z Nemecka na sukromnu objednavku
že vysolil 50 000 € a voz ma najazdenych 80 000 km

Nuž ,priklad hodný nasledovania,si myslim... :3035: :300f:
V čom je hodný nasledovania??
Že týpek potrebuje auto, ktoré zaručene nepotrebuje, Iba ukázal, že si môže dovoliť oplieskat za budúcu haraburdu 50.000 eur??

Lebo ho chytila kríza stredného veku?? Alebo si chce urobiť" radosť", ktorá po TÝŽDNI vyprchá??

Tak teraz všetci kupujme SUV obludy, veď nevadí, že sa nedá v mestách zaparkovať, že je to široké ako Avia, že kvôli vysokej spotrebe platia aj ostatní majitelia malých áut pokuty za emisie, o často bezohľadnej jazde týchto mastodontov ani nehovorím...

A zaručene nie je ani spoľahlivejšie, ani lacnejšie vozenie, než takým X trailom, napríklad.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je úsmevné spojiť 8 hrniec s čímkolvek iným než zbytočnostou a zvýšenými výdajmi.Každý jeden stroj počnúc V6 a pokračujúc V8 až V12 si dopodrobna pamätám detaily opráv,ale ročník 2010 je už kapitola absolutne iná kde velký motor (v živote nebude jednoduchý) vždy bude korunovaný presne takým prevodom,náhonom,podvozkom atd až po elektroniku.Už tie staré mali 2-4 RJ motora,pre podaktoré úkony vždy motor von...treba sa vyspať.A nie jednu noc.Lebo ani vlastníctva sa len tak lahko vyvliecť nedá.Platí presne to známe...kto je vonku chce dnu,kto je vnútry by chcel von.Kto má nech sa vytešuje...len on vie nakoľko je to radosť
Neop
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 24.07.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Neop »

leonNL - ďakujem, toto som presne mal na mysli, ešte aj poškulujem po motore M278 DE46, ale to je už niečo iné, tak neviem, neviem...

lubos z. - ja som sa nepýtal, či sa s tým dá parkovať v meste, ani či viem kúpiť diely o polnoci, ale nevadí, ďakujem aj za tvoj príspevok....

mhlavaty - chápem, že sa ľahšie servisuje 1,4 MPi, ako nejaká V8...
lubos zimovcak
Príspevky: 3377
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keď s tým nebudeš v servise ako doma , tak uverím na zjavenie Panenky Márie....

A s tým parkovaním som myslel na Laciho príklad Mercedesu. Ktorý je nasledovania hodný, vraj..
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci, pred pár rokmi som bol na traktoriade v cz, kde mal chalan spravený traktor s motorom Tatra 148. Mne gebriny tiekli až po kolená, ja by som ho bral okamžite aj keď na tankovanie by som potreboval hpotéku. :40bd:
Len pre info : 8 valec, vzduchom chladený, 13 litrov, 150kw. :300f:
A kto by chcel čo i len na chvílku pochybovať o kvalite toho motora nech si na YT vyhladá T148 in Russia. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Je úsmevné spojiť 8 hrniec s čímkolvek iným než zbytočnostou a zvýšenými výdajmi.

presne tak, a to kazdy majitel v8 vie. Nikto nehlada v8 kvoli nizkym prevadzkovym nakladom a'la spotreba a nikto nehlada v8 kvoli nizkym servisnym nakladom (vsetci vedia, ze ked ta elektraren raz vyleti do vzduchu, tak to bude rachot veliky).
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných