Spiraly do vyduchov kurenia

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

axarydax
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 15.05.2007 14:47
Zdieľať na Facebook

Spiraly do vyduchov kurenia

Príspevok od používateľa axarydax »

Zima je, zimaa ked rano o 6 safam do zamrazeneho auta a podla mna dlho cakam kym sa motoru uraci trosku ohriat, aby mi zacal fukat vlazny vzduch.

Da sa za relativne lacny peniaz to nejak zlepsit? Pridavne kurenie by ma asi vysiel draho, moje Mondeo ma hodnotu mozno 2000 eur. Je mozne si niekde dat domontovat nejake cca 0,5-1 kW elektricke spiraly do vyduchu napriklad na celne sklo, alebo smerom na vodica? Ci alternator by z toho zgegol? Zhorelo by mi z toho auto pripadne? Sused ma nieco podobne v Citroene C5 a kuri mu to super rychlo, ale netusim, ci sa nieco take vyraba aj ako doplnok pre auta, ktore to od vyroby nemaju a kolko to moze stat.
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Myslím že zbytočnosť, radšej to nechaj nejakú tu minútu ohriať motorom, ja by som taketo vecičky asi nebral, ... Inak mohol si uviesť či to je benzín či nafta!
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

najlacnejšie riešenie je výhrevné teleso "predohrev" aký používajú dieslové autá, hadica ktorá ide z motora do radiatora kúrenia je rozdelená a vsadený predohrev, nie je to problém dorobiť z iného auta, problém je ovládanie toho predohrevu.

Ty máš asi tiež diesel a možno tam ten predohrev máš , len je už po smrti
knss
Príspevky: 557
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:31
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa knss »

Hmm aj ja doteraz dumal ako zabezpecit rychly vyhrev auta... Akym sposobom funguje ten predohrev? Elektricky?

PS: páni neviete o nejakom vrakovisku v okoli BA na ktorom by som sa necitil ze idem zobrat? Ten pristup je otrasny, nikde som sa nikdy necitil horsie ako na (pri) bratislavskych vrakoviskach.
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

KNSS:Predohrev motora su 3 ZHAVIACE sviecky v chladiacej sustave motora. Funguje to na elektriku. :41c2: :41c2:


Ked chodis na tie vrakoviska v BA pytat sa na blbosti a aste zjednavas cenu tak sa necuduj ze ta povazuju za Zobraka.
:41c2: :41c2: :41c2:
axarydax
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 15.05.2007 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axarydax »

nafta, zabudol som uviest, 2.0 TDDi.

problem je, ze nejaka ta minuta nestaci ohrievat, pretoze aj ked si to vrci a trasie sa na volnobeh, kym zoskriabem lad z okien, aj 5 minut, tak v aute nie je pocitovo teplejsie, ani nejde teply vzduch z vyduchov, potrebujem na to asi 5-8 minut jazdy.

ivko1, vies ten predohrev popisat, ako by som vedel zistit, ci to moje auto ma, ci ma riadenie? Ako sa to oficialne vola?

knss: ako sa zle citis na bratislavskych vrakacoch? Ako by si si to inak predstavoval? :)
PatoGTD
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 02.02.2011 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PatoGTD »

Srotovisko??? Naco tam chces ist? Aby sy nasr*al toho d*bila co tam sedi, ktoreho si uz predtym poriadne vytocil, ked ti musel zodvihnut telefon a nebodaj nieco este aj pohladat??? V zivote ma nik nedostane na slovenske vrakovisko.. V 9 z deviatich som zazil tu istu "ochotu"..a to nehovorim o tom, ze som bol dohodnuty s chlapom na urcitu hodinu po servo a ked som prisiel, tak tipek zaj*bany od oleja sa nasr*l este viac, ze ho musi ist naozaj vymontovat a musel som hodinu cakat na vec, ktoru mi mal podat do ruky a dovidenia... Aj ja chcem takychto zakaznikov, ktory ma budu pomaly, dobre ze nie prosit o tovar....
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

1000W predohrev mali aj niektore passaty a oktavie ako option. Fungovalo to presne ako spekulujes, na elektriku... akurat ta pecka skoro 100 amperov co to zralo davala dobre zabrat nielen baterii predovsetkym, ale samozrejme aj alternatoru a vedeniu, takze tieto vymysly dlhu zivotnost nemali.

Minule som to videl predavat na ebayi, katalogove cislo nemam. Ano, hrialo to, avsak ja som si minulu zimu prihrieval 2000W ohrievacom z obchodaku z normalnej elektrickej zasuvky v nevykurovanej garazi... no co ti poviem, bolo to citit ale nic moc. Sharan, ked som kuril vpredu tak vzadu zima a naopak ;) samozrejme zavrete dvere. Robit sa pri tom dalo vnutri toho auta asi tak ze som si podchvilou zohrieval ruky.

Pre porovnanie ti uvediem ze klimatizacie aut maju zatazovy vykon okolo 5000W, rozhodne 5kW ma aj nezavisle kurenie na spomenutych vozikoch a povieme si uprimne, je to hovno hovnove. Od tych obrazkov z reklamy ze vsetky auta belase stuhnute na kost cele zmrznute a jedine moje auto krasne ruzovucko teplucke bez jedinej snehovej vlocky a vnutri na plavky ani nahodou.


Zaver ? S jednym kilowattom ziadnu dieru do sveta nespravis. Kup si teplu ciapku, hrube rukavice a sal, dvoje ponozky na cestu samozrejme kvalitne boty nie cvičky z jógy a teple termopradlo. Cenovka? 20 eur dohromady.


Nech sa smeje kto chce kolko chce, ja osobne to tak robim.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 20.11.2011 20:28, upravené celkom 1 krát.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
knss
Príspevky: 557
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:31
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa knss »

To mate z tej vesteckej gule, ktoru stale spominate?

Neviem ci teda chodim na blbosti, ale naposledy som chcel svetlo, blatnik a masku. Nehovorim ze su za to horibilne sumy, ale to som clovek len vtedy ked si pridem po cerpadlo za 300eur?

Vdaka turbo, nevies anglicky nazov? Alebo ake bezne auto to malo?
Naposledy upravil/-a knss v 20.11.2011 20:37, upravené celkom 1 krát.
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Za relatívne nízky peniaz si kúp vyhrievané čelné sklo, alebo oprav to svoje, lebo Mondeo bez výhrevu čelovky je zúrivá sociálka.
Samotné Mondeo blbo topí, ak natlačíš do fukarov špirály, príde moment, keď sa tvoj kár stane plápolajúcou mediálnou hviezdou spolu s tvojim susedom.
U PSA je do topenia vložený ešte jeden elektrický článok, ale je to originál.
Najjednoduchšie je dorábka nezávislého kúrenia.
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci neviem čo riešite,spomeňte si ako sa to robilo na aviach pred 20 rokmi Kúrenárske T- čko do neho vložená špirála na varenie kávy a to celé do hadice k termostatu.Pod kapotou máš 2 m predlžovák a ten večer zapneš do zásuvky .Spotrebu som neriešil ale tie špirály mali okolo 250W.Ráno vonku - 15 a auto malo vodu na +50 takže už aj kúrilo.Inak prezraď kde je zima??? lebo my na maďaroch máme tak max -1 a to má do zimy ďaleko :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
axarydax
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 15.05.2007 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axarydax »

nezavisle kurenie mozno do novsieho auta, ale tu by tych aspon 1500 eur za kupu+instalaciu pomaly zdvojnasobilo hodnotu auta :)

vyhrev celneho skla - ano, super, ale zas by to vyslo aspon 500 eur s pracou.

Teplu ciapku aj termopradlo mam, len na ruky mi je hrozna zima a ked ich aj dam do rukavic, tak ma sice nechladi volant, ale sa mi v nich ruky nejak nezohrievaju :))

Nic to, musim pockat kym toto auto umrie a potom si raz kupim vacsie a krajsie. Dufam, ze Range ma aspon vyhrev predneho okna...
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

oco13 napísal:Chlapci neviem čo riešite,spomeňte si ako sa to robilo na aviach pred 20 rokmi Kúrenárske T- čko do neho vložená špirála na varenie kávy a to celé do hadice k termostatu.Pod kapotou máš 2 m predlžovák a ten večer zapneš do zásuvky .Spotrebu som neriešil ale tie špirály mali okolo 250W.Ráno vonku - 15 a auto malo vodu na +50 takže už aj kúrilo.Inak prezraď kde je zima??? lebo my na maďaroch máme tak max -1 a to má do zimy ďaleko :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Robi sa to aj dnes napr DEFA a mnoho dalsich vyrobcov. Skvela vecicka len treba mat po ruke 230V. V skandinavii je to bezna vybava.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Treba si uvedomiť, že fyziku neoklameš.
Ak auto neparkuje v priestore chránenom od zimy, tak tá hmota motora a auta samotného naakumuluje toľko chladu, že treba naozaj dosť energie, ktorá tú hmotu ohreje.
Pokiaľ nie je pri aute k dispozícii 220 V, tak všetky 12 V špirály a ohrievače nič nezmôžu, to sú len zúfalé pokusy nadšencov, ktoré neriešia problém.
Ak je teda 220 V pri aute, tak najlepšie je vložiť do chladiaceho okruhu špirálu, ako je vyššie popísané a je postarané, pretože zdroj tepla je vnútri motora.
Ofukovanie a ožarovanie motora zospodu troška pomôže, ale naozaj len trocha, lebo vačšia časť podukovaného tepla uniká mimo auta.
Inak je riešením naozaj len zabudované nezávislé kúrenie, prípadne vždy 15 min. dopredu nechať motor vrčať.
axarydax
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 15.05.2007 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axarydax »

Inak uplne povodne ale islo o ohrievanie vzduchu, ktory vychadza z fukarov, podobne ako to robia napr. feny na vlasy, kde taky vykon urcite aj staci, ale zas nerad by som si neodbornou elektroinstalaciou podpalil auto :)
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty a 66 neregistrovaných