Špičková antikorózna ochrana podvozka a dutín karosérie

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

vyskúšal som mnoho prípravkov na ochranu podvozka a dutín.

Body začne pomerne rýchlo stracať svoju pružnosť a začne praskať, odlupovať sa(po roku - dvoch)

Pred piatimi rokami som začal aplikovať noxudol. Servisujeme niekoľko kusov áut lada niva, ktoré pracujú v skutočne náročnom teréne (sem tam sa podarí podarí odtrhnúť nosník nápravy, uloženie prevodovky...)

V priebehu 2 rokov bolo niekoľko vozidiel vyvarených. Ako antikoróznu ochranu som aplikoval noxudol 1600 a dutiny klasickým resistinom (tam je najlepšia cena pomer / výkon).

Výsledok: prvé nivy, očetrené 5 rokov dozadu nevykazujú žiadny náznak korózie. Noxudol je prilepený, vo vnútri nie je uvoľnený. Nesie viditeľné známky škrabania (niva sa plazila po bruchu), boky blatníkov a dvier takisto.

Kufrové dvere bez korózie, ale tam sme riešili na opravu materiál inej kvality ako bežný čierny plech používaný mnohými autoklampiarmi :)

Z noxudolu existuje viacero typov, dá sa striekať klasicky z pištole na to určenej (ale treba ho hodne podriediť) alebo dá sa nanášať špachtľou. Testujem obe možnosti.

Nakupujem z Poľska.

Nie je to lacný špás, noxudol stojí niekoľko násobne viac ako body. Kompletná aplikácia na auto stojí cca 150 - 250 eúr len materiál, k tomu práca, čistiace prostriedky, nanášacie prostriedky... je potrebné si uvedmiť, že auto treba na aplikáciu pripraviť, v žiadnom prípade nesačí len prosté nastriekanie na práve dovezené auto. V poľsku stojí kompletné ošetrenie auta typu passat noxudolom cca 350 - 400 eúr, záleží od kurzu zloty/eur.

Noxudol používa volvo... noxudol sa vyrába vo Švédsku. Noxudol a resistin by som odporúčal všetkým majiteľom dacií...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tvoje vyjadrenie som čakal,lebo si človek ktorý tieto veci absolvoval a určite máš cenné skúsenosti.Jednoznačný súhlas s tým,že výborné veci sú,ide ich obstarať,no nie sú lacné.Čo ma mrzí,aj keď som si zvykol je odbočovanie a riešenie iného,v zmysle načo,prečo,nemá význam,a nové a staré.Podružné veci,kto má na saláme všetko predsa ho nik nenúti sa zaoberať hoci aj len samotnou myšlienkou.Čo je viec než prekvapivé pre mňa,je ticho vlastníkov mastodontov.Buď kakajú peniaze a nič sa ich netýka,alebo nevedia ako ich auto biedne dopadne za pár rokov.
Martin,určite Ťa oslovím a pošlem na odskúšanie malé množstvo,myslím že v okamihu pochopíš kadiaľ je sever v tejto oblasti.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

a ako chcete fungovať bez reklamy? Ak človek nevie ľahko nájsť dostupnú informáciu je to v dobe počítačov a internetu smutné a nepochopiteľné. Áno info sa šíri aj inak ale dnes jednoznačne aspoň jednoduchá stránka, pár fotiek a nejaké recenzie....
Sranda je že ľudia nemajú prácu a na druhej strane je tu nejaký dopyt po činnosti ktorá neexistuje. Ono by stačila jedna-dve dielne na bývalý kraj ako pridružená činnosti ku klasickej klampiarine. Keď už idem napr. niečo striekať - prahy a k tomu by mi urobili aj podvozok to by som bral.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To funguje jednoducho.Urobíš napr do D prvé auto a už ide...kolega,sestra skrýko,sváko,potom urobíš jedno do rakúska,jedno pre veteránsky klub, a už to ide aritmetickým radom..To kdesi začne,niekde na fóre,a už ťa majú.Jedna dve výmeny názorov na riešenie,to funguje presne ako z AB EU,ibaže už dávno nestíham.Keby táto červená banda všetko tak nedosr.la dalo by sa zabezpečiť prácu pre kopec ľudí.Ale ja všivákov živiť nebudem.Možno až pôjdu do histórie a príde niekto kto to postaví z hlavy na nohy.Ešte reklama ?! preboha za akým účelom ? Je to dobre tak ako to je.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Milan to popísal dobre, najlepšia reklama je spokojný zákazník. Príliš veľká publicita nie je dobrá.

Nám napríklad na prežitie bohato stačí to, že dôkladne poznáme suzuki a jeho zákutia a samuraje, vitary či iné modely chodia z pomerne širokého okolia.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Práve idem objednať Noxudol ale všede vidím iba 750 -ku,máš tú 1600 v akom balení ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Martin,ešte otázočka...ktorý Noxudol je odolnejší na obíjanie ?
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

mhlavaty napísal:Práve idem objednať Noxudol ale všede vidím iba 750 -ku,máš tú 1600 v akom balení ?

link: http://allegro.pl/noxudol-1600-1l-prepa ... ozia-49168 :41c2: :4012:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hergot včera som našiel iba velké balenie a malé kartuše iba 750-ky.A ja práve chcem kartušové lebo to iba napichnem na aplikačnú pištol
septumko
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 23.07.2014 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa septumko »

zdravím nechcem zakladať novú tému tak napíšem to sem. Chcem sa poradiť ohľadom noxudolu kto stým má skúsenosti hlavne.. Aká cena je za materiál noxudol na komplet spodok komplet rozobratého auta a aký základ dať pod noxudol? A treba starú ochranu podvozku dať úplne dole alebo sa to môže streknúť aj na to len opraviť chybné miesta na podvozku? Za každé rady vďaka :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Noxudol je kvalitný,ale aj ja od neho ustupujem pretože je problém z jeho dlhým zasychaním a teda mimo vyslovene letného času ho používať nebudem.Kvalitatívne sa mu český Resistin Car a Ml určite vyrovná a je nepomerne lacnejší.Je aj ďalší prípravok ktorý je o dva rády vyžšie ako ochrana,ale momentálne je nedostupný,resp je nutné aby ho objednal občan USA a preposlal.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Milane kanadan nemoze byt ? To by slo mozno vybavit :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To by asi šlo,ale rysuje sa služobka niekoho z rodiny a bude to viac mesiacov takže to sa porieši.Chcem si zabezpečiť barel,takže si musím zistiť či to bude môcť byť poslané vcelku alebo to bude nutné deliť.Rozhodne počítam z clom,len mám obavu aby to neúmerne nepodraželo,už beztak je to sakramntské,ale stojí mi to zato.Vec ktorá ochráni aj holý kov pred účinkami soli a aj v kyselinovom prostredí zaručuje 36 mes ochrany bez viditelnej zmeny,to zato stojí.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Jo jo, pamatam, ta vodicka od letadiel...:3035:
ved keby nahodou, perfekt chalanisko byva kusok pri Calgary...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Držím to v hlave...keby.Musím sa dostať k tomu aj keby som to mal v ústach pašovať.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 98 neregistrovaných